Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Filmi ‘nin İncelenmesi

Merhaba arkadaşlar, 1 aydır falan film izleyip sizlerle paylaşamamıştım. Bugün gitmek istediğim ama gidemediğim Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi filmini kendi çapımda yorumlaya çalışacağım.

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Konusu

Star Wars dünyasında Han Solo ‘yu tanımayan ve sevmeyen yoktur sanırım. En son Star Wars Son Jedi filminde Han Solo ‘nun hikayesinin nasıl bittiğini izlemiştik. Bu filmde ise hikayenin nasıl başladığı anlatılıyor. Han nasıl Han Solo oldu? Yardımcısı Chewbacca ile nasıl tanıştı? Şahin gemisini nasıl kazandı? Bu tür soruların tüm cevabını bu filmde bulabileceksiniz.

Han Solo Bir Star Wars Hikayesi Filmi ‘nin İncelenmesi

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Filmi ‘nin Türü

Star Wars klasiği olmassa olmaz Bilim Kurgu, Fantastik, Aksiyon ve Macera türlerini içinde barındıran nadir filmlerden biri.

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Filminin Oyuncuları

Han Solo ( Ana karakterimiz ) = Alden Ehrenreich
Chewbacca ( İri, kıllı ve Han Solu ‘nun en yakın arkadaşı ) = Joonas Suotamo
Beckett ( Han Solo ‘ya yardım eden kaçakçı ) = Woody Harrelson
Qi’ra ( Han Solo ‘nun sevgilisi ama ne olduğu belli değil ) = Emilia Clarke
Dryden Vos ( Tabiki kötü karakterimiz ) = Paul Bettany

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Yorumlarım

Film ABD yapımı olup 2018 tarihin de vizyona girmiştir ve toplam 135 dakikadır. Filme başlarken o tanıdık müzikle başlamak beni acayip heyecanlandırdı. Çok sevdiğin birini uzun yıllar sonra görmek gibi düşünün. Ama bu solo filmi diğer Star Wars serisi ile karıştırmayın derim. Çünkü serideki yavaşlık ve kargaşa bu filmde yoktu. Film de ilk dakikadan itibaren aksiyon hiç eksik olmadı.Tabi aksiyon diyince aklınıza ilk Jedi gelecektir ama hayallerinizi yıkmak istemem ama bu filmde Jedi ‘ları göremeyeceksiniz.

Filmin görsel açıdan eleştirilecek bir yanı yok. Adamlar resmen yoruma kapatmışlar. Her sahne birbirinden güzel ve zorluydu. Zaten çekilen bütçeden anlaşılıyor ( 275 milyon $ ). Sesler de muhteşemdi.

Filmdeki karakterler için seçilen oyuncular bence başarılılardı. Qi’ra karakterini canlandıran Emilia Clarke sanırım tanımayan yoktur. Kendisi GOT ‘a ( Game of Thrones ) ejderhaların annesidir. Gerçekten güzelliği ve oyunculuğu filme tam uymuş. Han Solo karakteri için Alden Ehrenreich tam uymuş diyebilirim. Adam doğuştan kaçakçı gibi hissettirdi bana açıkçası. Yardımcı pilotumuz özgürlük aşığı robotumuz L3-37, baya eğlence katmış filme ve hoşuma gitti.

SONUÇ: Star Wars fanatikleri için hayal kırıklığı bir film diyebilirim sebebi filmde Jedi, Darth Vader ve Sith olmaması. Filmde büyük finalin eksik olması da tabi ki fanatikleri üzmüştür. Ayrıca eski seriye göre karamsarlık eksikti bu filmde. Tabi bu saydıklarım eksiklik değil aslında telif haklarını Walt Disney aldıktan sonra istenilen değişim rüzgarı diyebiliriz. SW serilerinde ki yavaşlık, karamsarlık yerine heyecana ve bol bol aksiyona bırakacak gibi.

Burada yanlış anlaşılma olmasın ben filmi eleştirmiyorum ama SW fanatikleri için önemli olan noktaları yazdım. Onun için film benim açımdan puanım 10/8 ama fanatiklik gözünden bakınca 7 puan veriyorum. Ayrıca filmi ailecek izleyebilirsiniz.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

  1. Evet, bir Star Wars seveni olarak biraz farklıydı, ama ben yine de beğendim filmi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.