Ortak ATM ‘den Ücretsiz Para Çekme İşlemi Yaptım

İyi geceler arkadaşlar, gece gece başıma gelen bir olaydan bahsetmek istedim. Bugün Vakıfbank kartım ile Ziraat Bankası ‘nın ATM ‘sinden ücretsiz para çektim ve çok mutlu oldum. Çünkü biliyorsunuz Ortak ATM ‘lerden para çekmek veya para yatırmak işlemi ücretlidir. Bu ücreti bankalar hava parası olarak aldığı için her zaman zoruma gitmiştir. Geçenlerde zor durumda kalmış Vakıfbank kartım ile Garanti Bankası ATM ‘sinden para çekmiştim 10 TL gibi bir işlem ücreti kesmişti. Ama bugünden sonra artık Ortak ATM ‘lerden para çekerken ücret ödemeyeceğim gibi.

Ortak ATM ‘den Ücretsiz Para Çekme

Neyse ben başımdan geçeni anlatim hemen. Bugün ev kredimin son ödeme günü olduğu için maaş kartım olan Vakıfbank ‘tan paramı çekip hemen TEB bankasına yatıyordum. Ama bugün Vakıf Bank ATM ‘lerine ne olduysa hepsi bozuktu. Tam 2 şube 5 ATM gezdim 1 tanesi para alıyor vermiyordu, 1 tanesi para sıkıştırmış çalışmıyordu, 2 tanesi ise hiç çalışmıyordu. Ee saatte gece yarısına doğru yaklaşıyordu, eğer ev kredisini 12 ‘den önce yatıramazsam 1 günlük faiz ücreti olan 35 TL ‘yi hemen kredimin sütüne ekleyecekleri için acele etmem gerekiyordu. Tabi bu zaman zarfı içinde sinir katsayım iyice artmıştı çünkü 1.5 yıldır ayın her 16 ‘sın da yaptığım işlemi bugün yapamıyordum. Tam vageçiyordum aklıma geçen aylarda bir haberde devlet bankalarının artık ATM ‘lerinden işlem yaparken ücret alınmayacak diye bir anlaşmaya vardıklarına dair haber hatırladım. Hemen en yakın Ziraat Bankası ATM ‘sine koştum kartımı yuvaya yerleştirdim, şifremi girdim, para çekme butonuna bastım, çekeceğim ücreti yazdım ve karşıma ” Bankanız bu işlem için sizden, ücret tahsil etmeyecektir. ” uyarısı çıktı. Alttan hemen devam dedim veee mutlu son ev kredisi için olan paramı işlem ücreti ödemenden başka bir banka atm ‘sinden çekebilmiştim. Ayrıca bu ortak atm ‘den hesaba para yatırma işlemini de ücretsiz yapabiliyorsunuz sanırım çünkü o işlem butonları da aktifti bilginize arkadaşlar.

Zaten her zaman bu ortak atm ‘lerden yapılan işlemler için kesilen ücretleri saçma bulmuştum. Sonuç olarak, bir banka ortak ATM ‘ler sayesinde hizmet ağını geliştirdiği için müşteri memnuniyeti de artıyor. O zaman neden bankalar ek ücret talep ederler ki? Bu sisteme diğer bankaların katılması ümidiyle görüşmek üzere sevgili arkadaşlar.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.