2. Guiza – İslam Slimani

Merhaba Fenerbahçeli dostlarım, bugün Fenerbahçe ‘nin kötü futbolu ile alakalı konuşmayacağım ama bu kötü oyunun arkasındaki baş kahramanlardan birinden bahsetmek istiyorum kendisi forvetimiz Slimani.
Bu oyuncu için daha geldiği gün bundan bir şey olmaz fazla ümit bağlamayın dedim. Sebebi adamı resmen çöküş döneminde aldığımız için 15/16 sezonunda 41 maçta 31 gol, 16/17 sezonunda 31 maçta 9 gol,  17/18 sezonunda 21 maçta 5 gol atmış yani grafiği devamlı düşüş içinde. Ama Guiza gibi kendisi ileride hareketli bir oyuncu olduğu için, kendisine gol pozisyonu yarattığı için, bizim taraftarı hemen büyüledi tabi ilerleyen haftalarda kaçırdığı goller ve kaptırdığı toplar yüzünden herkes gerçekleri gördü ama kaybettiğimiz puanlar yüzünden sondan sıralamaya girdik.

Tabi bu kadar kötü top oynamamızın üzerinde diğer oyuncular kadar olmasa da kaybettiğimiz puanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Büyük takım olmak demek kötü oynadığı maçları da kazanabilmektir. Yoksa diğer takımlarla farkı ne kaldı ki! Büyük takımlar kötü oynayabilir ama maç içinde 1 tane %100 pozisyon yakaladığı zaman onu gole çevirir ve maçı 3 puan ile kapatır. Hatırlarsanız ilk maçlarda bu Slimani her maçta %100 ‘lük golleri kaçırdı. Bu pozisyonlarda hep altı pas içindeki kafa vuruşlarıydı. Eğer kötü oynadığımız maçlarda gol atabilseydi şuan bu durumda olmazdık diye düşünüyorum.

Şuan ligimizde 10. Hafta oynanmaktadır. Ve  Fenerbahçe Ankaragücü ‘nü konuk ediyor. Her zaman ki gibi İslam Sliman ‘i altı pas içinden kafa vuruşu ile %100 ‘lük bir pozisyonu kaçırdı. 2. Yarıda hiç yokken kırmızı kart yiyerek takımını 1 kişi eksik bırakarak sahayı terk etti.

Fenerbahçe taraftarı olarak neden böyle iki göz boyamaya kanıyorsunuz anlam veremiyorum. İstatistiki veriler her zaman geleceğe ışık tutmuştur. Bu yıl Ali Koç ‘un yaptığı her transfere süper gözüyle bakıldı ama şuana kadar 1 tek Benzia iyi çıktı diğer herkes taraftar deyimiyle çöp çıktı. Daha önceden Phillip Cocu Fenerbahçe de Başarılı Olabilir mi? makalem de bugünleri tahmin etmiştim. Devamını 2018 Yılı Yeni Fenerbahçesi – Eski Tas Eski Hamam bu yazımda getirmiştim. Anladığım kadarıyla hala geriye doğru yol alıyoruz renkdaşlarım.

SONUÇ: Bu yazımı kaleme alırken Cocu kovuldu arkadaşlar.

17 Aralık 2018

Ersun Yanal Loading

ETİKETLER :

YORUMLAR

  1. Cocu ile beraber Comolli de gitmeli sizden! Bizde de takım komple gençleşmeli artık! (Beşiktaş)

  2. Aynen katılıyorum Recep Bey. Balık baştan kokar. Biz kötüyüz sizde iyi değilsiniz şanstan. Gerçi siz çok oyuncu sattınız.

  3. Bazen olmayınca olmuyor, uyum sorunu yaşanabiliyor. Bu durum kalitesizlik belirtisinden çok, ortama uyum ile ilgili. Toparlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.