Venom: Zehirli Öfke Film İncemelesi ( Parazitim Var )

Merhaba arkadaşlar, bu hafta film köşemizde Venom: Zehirli Öfke filmi var. Eşimle pazar keyfi olarak uzun zamandır beklediğim Venom ‘u izlemeye gittik. Film hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Venom: Zehirli Öfke Filmi ‘nin Konusu

Eddie Brock araştırmacı bir gazeteci ve kendisi uzayla ilgilenen bir firmaya bulaşır. Firma uzaydan simbiyoz şekilde yaşayan bir paraziti keşfetmiştir. Bu parazit için uygun vücut bulmak için deneyler yapmaktadır. Eddie fazla derine dalınca Venom adlı simbiyozla birleşir. Artık kendini öldürmek isteyenlere karşı Venom ‘la savaşacaktır ayrıca Dünya ‘yı kurtarmaya çalışacak.

Venom Zehirli Öfke Film İncemelesi

Venom: Zehirli Öfke Filmi ‘nin Türü

Film Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim ve Korku içeriyor.

Venom: Zehirli Öfke Oyuncuları

Eddie Brock ( Venom) = Tom Hardy
Anne Weying ( Eddie B. sevgilisi ) = Michelle Williams
Carlton Drake (Riot, Venomun komutanı ) = Riz Ahmed
Dr. Dora Skirth ( İyi doktorumuz ) = Jenny Slate
Cletus Kasady = Woody Harrelson

Venom: Zehirli Öfke Film Eleştiri ve Yorumlarım

Film ABD yapımı olup 2018 tarihinde vizyona girmiştir ve 1 saat 52 dakikadır. Venom karakterini, Spider Man çizgi filmlerinden ve mangalarından herkes bilir, orada önce Spider Man ile birleşen simbiyoz, iyi adamımızı kötü bir karaktere bürüyünce Spider Man ondan kurtulur ama bu sefer gazeteci Eddie Brock ile birleşir ve kötü bir karakter olan Venom doğar.

Sinema versiyonunda biraz değişiklik olmuş. Filmde Eddie, simbiyoz ile direk temas ederek Venom oluyor. Ayrıca filmde Venom ‘un geldiği, kendisi gibi simbiyozlarla dolu bir gezegeni olduğunu öğreniyoruz. Sanırım kuyruklu yıldızlar ile seyahat edip canlı bulunan gezegenleri sömürüyorlar. Yada ele geçirdikleri gezegenlerin teknolojilerini kullanarak başka hayat dolu gezegenlere gidip oraları da ele geçiriyorlar anladığım kadarıyla. Filmde bunu konu alıyor zaten.

İyi kahramanlardan sıkılanlar için Venom alternatif bir kahraman olacaktır. Öyle ki bir çok kişi hayranı bile olabilir. Filmde Venom o korkunç ve ürpertici yüzüne rağmen yaptığı konuşmalar ve espriler ile izleyenlere sevimli göründü. Bence filmdeki en iyi espri Eddie Brock ‘u hasta gibi görenlerin ” senin neyin var ” diye sorulduğunda, cevap olarak ” Parazitim var ” demesi bununda Venom ‘un zoruna gidip birbirleriyle tartışmaları sinema salonunu baya güldürdü. Bende çok güldüğüm için yazımın başlığına bile taşıdım. 🙂

Ayrıca filmde bir kaç detay vardı fark ettiniz mi bilmiyorum.

  • Mesela Eddie ‘nin sevgilisini She-Venom olarak tanıdık. İlerleyen zamanlarda Venom ile iş birliği içinde olarak karşımıza çıkacaktır.
  • Uzay gemisi düştüğünde pilotlardan birinin ismi John Jameson dikkatinizi çekti mi acaba. J. Jonah Jameson’un oğlu olarak ilk Ay ‘a ayak basanlardan çizgfilmde de adı geçiyor.
  • Filmin after credits bölümünde karşımıza Cletus Kasady karakteri çıkıyor. İleri ki serilerde Carnage simbiyotigi ile birleşip Venom ‘un düşmanı olacak gibi.

Görsel açıdan film gerçekten çok iyi olmuş. İnsan vücudundan, Venom formuna geçiş gerçekten güzel işlenmiş. Özellikle Venom formunda ki efektler mükemmel olmuş diyebilirim. Filmde aksiyonun hiç durmadığını düşünürsek efektlerde bir hayli zorlamış ama güzel olmuş.

Oyuncu seçimleri de güzel olmuş. Eddie Brock rolünde ki Tom Hardy de Venom gibi psikopatlık ve o delilik duygusunu bize çok güzel aktarıyor. İki deli güzel uyum sağlamışlar. Carlton Drake rolünde Riz Ahmed izledik baş kötü karakterimiz biraz zayıf kalmış gibi. O dedilik gözlerinde yok gibi geldi bana.

SONUÇ: Filme 10/8 puan veriyorum arkadaşlar. Filmi ailecek izleyebilirsiz ama korku ve şiddetten dolayı +16 yaş ibaresi eklemek lazım diye düşünüyorum. Bilim Kurgu sevenlerin kaçırmaması gereken bir film.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.