Adalet 2 Film İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün size Adalet 2 orijinal adı The Equalizer 2 olan filmimizi tanıtacağım. Filmi sinemaya gidip izleyememiştim dün gece izleme şansım oldu.

Adalet 2 Filminin Konusu

Kahramanımız eski bir CIA ajanı olan Robert McCall, artık içindeki huzuru sağlamak için güçlerini sıradan insanlar için kullanmaktadır. Bu iyilikler sırasında başında geçen olayları konu alıyor filmimiz.

Adalet 2 Film İncelemesi

Adalet 2 Oyuncuları

Robert McCall ( iyi adam ) = Denzel Washington
Dave York = Pedro Pascal
Brian Plummer = Bill Pullman

Adalet 2 Film Eleştiri ve Yorumlarım

Film ABD yapımı olup 22 Ağustos 2018 yılında vizyona girmiştir. Ve film 2 saat 1 dakikadır. Filmin ilki Adalet 2014 ‘te 55 M $ ile vizyona girmişti ve beklenenden daha büyük bir etki ve 200 m $ kazanç bırakmıştı. Anlaşılan bu kazanç filmin ikincisinin çekilmesi için baskı oluşturdu. Film Aksiyon, Suç ve Gerilim içeriyor.

2. Filme baktığımızda 1. Filmden pekte farklı bir konu ve işleyiş görünmüyor. Gene McCall ‘in sevdiklerine bulaşıyorlar bunun sonucunda bulaşanların sonu feci bir şekilde ölüm ile bitiyor. Gerçi ilk filme göre aksiyon daha fazla diyebilirim.

2. Film Türkiye ‘ye özel bir yer ayırmış diyebilirim. Çünkü film başında ki sahne Türkiye ‘de geçiyor. Daha sonra kütüphane sahnesi var. Bu arada karakterimiz ilk filmdeki gibi kitap okumaya devam ediyor. Kütüphanede arka rafların birinde Topkapı isimli kitabı görmüşsünüzdür diye düşünüyorum. Ayrıca filmde müslümanlara ayrı bir yer ayırmışlar ama her zaman ki gibi Türkiye ‘deki  müslümanları sakallı ve takkeli olarak lanse etmişler. Son yıllarda dikkat ettiyseniz bir çok büyük filmde Türkiye ismi geçiyor ve filmdeki sahnelerde erkekler sakallı ve takkeli, kadınlar ise çarşaflı gösteriliyor. Mesela James Bond Skyfall filminde polislerimiz sakallı gösterilmiş, kadınlarımız ise çarşaflı gösterilmiştir. Artık kasıt aramaya başladım diyebilirim arkadaşlar. Bakalım yakınlarda tekrar yapacaklar mı?

Film baştan sona aksiyon, yakın dövüş, kırılan kemikler ve kan içeriyor arkadaşlar. Bu yönden sizi kesinlikle tatmin edecektir diye düşünüyorum. Tabi bir John Wick değil ama ona yaklaşan bir film diyebilirim. Sahneler görsel açıdan sizleri doyuracaktır öyle amatörce bir sahnede yok, sadece 1:43:34 dakikasında patlama sonucu Brian Plummer yere kafa üstü düşüyor ama kafası gözle görülür bir şekilde yumuşak toplar gibi yamuluyor ama patlamıyor sonra tekrar eski haline geliyor. Eminim bir çok kişi 1-2 saniyelik olay diyip fark etmeyecektir bile o kadar küçük bir sahne.

Oyunculuk kısmında sadece Robert McCall karakterini canlandıran Denzel Washington ‘a laf söylemek istiyorum. McCall filmde geçmişte yaptıkları hatalar yüzünden huzursuz, dakik, titiz bir adamın ruh halini aynen bizlere hissettirdiği ve yaşattığı için teşekkür ediyorum. Adam her filmde başka bir devleşiyor. Zaten filmi izlememe sebebim diyebilirim.

Adalet 2 Filminden Sözler ve Alıntılar

  • Herkesin yapabileceği bir şeyi kimse yapmadığı için, herkes sızlanıp durur.
  • Size elimden gelenin en iyisini bırakıyorum.

SONUÇ: Aksiyon sevenler için kaçırılmayacak bir film. Ailecek izleyebilirsiniz ama kan ve vahşet olduğundan çocuklara izlettirmemenizi tavsiye ediyorum. Puan olarak 10/6.5 veriyorum.

YORUMLAR

  1. Çok fazla spoiler vermişsin olmadı böyle :)))))

  2. Vala hocam, spoiler vermeden nasıl yazarım diyorum hık olmuyor. Eviriyorum, çeviriyorum gene olmuyor. 🙂

  3. Bu spoilerlardan sonra izlenmez artık diyorum :)) Başka türlü nasıl anlatılır bilemiyorum tabii ki, benim ilgimi çekmedi, teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.