Ant-Man ve Wasp Film İncelemesi

Sinama sever arkadaşlar merhaba, Ant-Man ve Wasp yani  Karınca Adam ve Eşek Arısı filmi ile tekrar beraberiz. Ant-Man ve Wasp filmini izleyenler varsa yorumları ile bize katkıda bulunursa sevinirim.

Ant-Man ve Wasp Filminin Konusu

Ant-Man Scott Lang filmde hem babalığın verdiği zorluklar ve Yenilmezler savaşında yer aldığı için yaşadığı zorluklarla mücadele ederken. Araya kuantum giriyor hatırlarsınız ilk filmde atom altı parçacıklarına kadar küçülüp geri gelmişti Scott. İşte bunun için  Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym bizim adamdan yardım istiyorlar. Konusu genel hatları ile budur arkadaşlar.

Ant-Man ve Wasp Filminin Türü
Film Bilim Kurgu, Fantastik, Aksiyon, Macera ve Komedi içeriyor.

Ant-Man ve Wasp Oyuncuları

Scott Lang / Ant-Man = Paul Rudd
Hope Van Dyne / Wasp = Evangeline Lilly
Dr. Bill Foster = Laurence Fishburne
Dr. Hank Pym = Michael Douglas
Ava / Ghost = Hannah John-Kamen
Kurt = David Dastmalchian
Luis = Michael Peña
Sonny Burch ( kötü adam ) = Walton Goggins

Ant-Man ve Wasp Film Eleştiri ve Yorumlarım

Film ABD yapımı olup Türkiye ‘de 6 Temmuz 2018 tarihinde vizyona girmiştir. Film 1 saat 58 dakika sürmektedir. Filmin bütçesi 162 M $ mal olmuştur. Gişede ise 622 M $ kazanç sağladı arkadaşlar.

Film 2015 yapımı Ant – Man ‘nin devamıdır. 2. Filmiz izlemek için hem ilk filmi izlemek hemde Yenilmezler filminide izlemek gerekiyor arkadaşlar. Çünkü 2. Filmde ikisine de gönderme var. Öncelikle ilk filmde atom altı küçüldüğü sahne, sonrasında neden ev hapsinde olduğunun sebebi için yenilmezlere atıfta bulunuyor. Aslında filmin sonunda Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ‘na da gönderme yapıyor gibi geldi. Tekrar atom altı küçüldüğü zaman Wasp, Dr. Hank Pym ve Wasp annesi kül yığınına dönüşüp ortadan kayboluyorlar. Hatırlarsanız Thanos güç yüzükleri ile evrendeki canlıların yarısını yok etmişti. Bence Ant -Man, Yenilmezler 4: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 2 filmde oynayacak gibi geliyor.

Neyse filmin ilk dakikaları ilk filmi izlemeyenler için ufak bir özet ile geçiyor. Daha sonra ilk dakikalardan itibaren aksiyonu bol bir bilim kurgu filmi sizi beliyor diyebilirim arkadaşlar. Bir çok sahne de şaşırabilirsiniz. Mesela ilk sahnelerdeki güvercin sahnesi çok iyiydi. İlerleyen bölümlerde Dr. Hank Pym karısını bulmak için atom altı ‘na küçülürken mikroskobik olan Su Ayısı (Tardigrad) olduğu bölümde güzeldi. Bir çok sahnede bol bol aksiyon izleyecekseniz arkadaşlar.

Ant-Man ve Wasp filminde oyuncu sayısı bir hayli genişlemiş diyebilirim filme Ghost ‘un katılması ile birlikte daha fazla hareket gelmiş diyebilirim. Ayrıca Dr. Bill Foster ‘da renk katmış diyebilirim. Filmin komik sahnelerinde devamlı Luis, Kurt ve Dave üçlüsünü göreceksiniz. Bence tam adamlarını eklemişler diyebilirim.

Filmdeki oyunculuklara gelirsek Wasp rolündeki Evangeline Lilly gerçekten çok güzel bir kadın. Kendisini Hobbit ve Çelik Yumruklar filimlerinden hatırlarsınız. Kadın resmen yaşlanmıyor diyebilirim. Bu filmde de güzelliğini ve karakterinin duygularını bize aynen aktarmıştır. Gerçi filmde pek duygusal bir sahne yoktu.
Dr. Bill Foster yani Laurence Fishburne böyle diyince tabi tanımamış olabilirsiniz ama size Matrix, Morpheus desem hemen tanırsınız. Aklınıza hemen mavi hap mı, kırmızı hap mı gelir değil mi? Filmde çok az bir sahnesi olsa da Morpheus ‘u görmek beni sevindirdi açıkçası. Ama Matrix ‘ten sonra adam resmen çökmüş gibi geldi. Bira göbegi yapmış sanki 🙂 tabiki oyunculuğuna laf edecek değiliz reisin.
Michael Douglas yani filmde Dr. Hank Pym her zamanki gibi kral oyuncu. Tek bir laf etmeye gerek yok.
Filmde bir kişi ayrıca beğenimi kazandı Ghost rolü ile Hannah John-Kamen. Filmdeki yarı delirmiş kız rolünü gerçekten bizlere aktardı. Ayrıca gerçekten  güzel bir oyuncu. Küçük gibi durduğuna bakmayın 29 yaşında. Aslında kendisini bir çok filmde gördünüz ama başrol oyuncu olmadığı için hatırlayama bilirsiniz mesela Başlat, Tomb Raider, Star Wars: Güç Uyanıyor gibi büyük filmlerde oynadı. Son zamanlarda kendisinin başrol aldığı Killjoys dizisinde oynuyor.

Ant-Man ve Wasp Filminden Sözler ve Alıntılar

  • Ben korkuyu çerez gibi yerim

SONUÇ: Bilim Kurgu ve Aksiyon sevenlerin kaçırmaması gereken bir film arkadaşlar. Ailecek izleyebilirsiniz, filmde erotik veya vahşet sahneleri bulunmamaktadır. Filme puan olarak 10/7.5 veriyorum arkadaşlar.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

16 Kasım 2017

Ayla Filmi

YORUMLAR

  1. Bilim kurgu severim, izleyeceğim. Teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.