The Seven Deadly Sins ( 7 Ölümcül Günah ) Anime İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bir süredir yeni makale yazamıyordum sebebi işte bu anime oldu. 2 sezon 48 bölüm izlediğim için yeni yazılar yazamadım. İşte bugün size 7 Ölümcül Günah orijinal adı Nanatsu No Taizai anime dizisinin incelemesini yapacağım.

The Seven Deadly Sins ( 7 Ölümcül Günah ) Anime İncelemesi

Nanatsu No Taizai – 7 Ölümcül Günah Konusu

Britanya Krallığının koruyanlar Kutsal Şövalyelerdir. Bunlarında en güçlüleri Nanatsu No Taizai ( 7 Ölümcül Günah  ) birliği. Taki 7 Ölümcül Günah Britanya Krallığını ele geçirme ile suçlanana kadar. Bu suçlamadan 10 yıl sonra 7 Ölümcül Günah, Britanya için tekrar toplanıyor. Bakalım 7 Ölüm Günah bıraktıkları işi bitirecekler mi?

The Seven Deadly Sins

Nanatsu No Taizai Türü
Anime Fantastik, Macera, Büyü, Komedi ve Aksiyon içeriyor.

Nanatsu No Taizai Karakterleri ve Özellikleri

 1. Öfke Günahı Meliodas: Kendisi 7 Ölümcül Günahın Kaptanıdır. Simgesi ejderhadır.
 2. Şehvet Günahı Gowther: Simgesi koçtur.
 3. Açgözlülük Günahı Ban: Simgesi tilkidir.
 4. Tembellik Günahı King: Simgesi ayıdır.
 5. Haset günahı Diane: Simgesi yılandır.
 6. Gurur Günahı Escanor: Simgesi aslandır.
 7. Obur Günahı Merlin: Simgesi yaban domuzudur.

 

Nanatsu No Taizai 10 Emir İsimleri

 1. Hürmet Emri Zeldris: Meliodas ‘ın kardeşi.
 2. Sevgi Emri Estarossa: Meliodas ‘ın abisi.
 3. Doğruluk Emri Galand: Karşısında yalan söyleyenleri taşa çeviren laneti var.
 4. İnanç Emri Melascula: Araftaki ruhlara kin ve öfke yükleyerek geri getiriyor.
 5. Sabır Emri Drole:
 6. Dinlenme Emri Gloxinia
 7. Sükut Emri Monspeet
 8. Saflık Emri Derieri
 9. Öldürmeme Emri Greyroad: Bulunduğu yerde ölüm gerçekleşirse, kim öldürdüyse o yaşlanır.
 10. Fraudrin Emri

 

Nanatsu No Taizai Yorumlarım ve Eleştirilerim

Buradan sonra spoiler içerir arkadaşlar dikkat edelim.

Diziye nasıl başladım? Facebook ‘ta Pan ‘ın tutulduğu cezaevinden kaçma sahnesini izlemem ile oldu. Hemen dizinin adını öğrenip izlemeye başladım arkadaşlar. İyi ki başlamışım bir çırpıda her boş zamanında izlememe sebep oldu dizi.

Anime dizimizin her bölümü 24 dakikadan oluşmaktadır. Nanatsu No Taizai 1. Sezonu 24 bölüm ve türkçe izleyebilirsiniz, Nanatsu No Taizai 2. sezonuda 24 bölümden oluşmaktadır. Nanatsu No Taizai 6. Sezon ne zaman çıkacak? Hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor ama en kısa sürede çekilirse seviriniriz. Çünkü yayın haklarını Netflix almış bulunmakta. Ayrıca mangası sanırım çok satanların listesinde. Onun için çok bekletmezler bizi inşallah.

İlk sezon 7 ölümcül günahın toparlanmalarını ve kendilerini aklamayı izledik arkadaşlar. Kendilerine neden kumpas kurulduğunu ilk sezonun son bölümlerimde anca anlıyoruz. Bu ilk sezonda karakterleri ve güçlerini tek tek her bölüm tanıyoruz. Hatta 2. Sezonun sonunda bile karakterlerin yeni yeni güçleriyle de karşılaşacağız. Dizi büyü açısından sonsuz bir olasılık içeriyor. Her defasında farklı kombinasyonlar ile yeni büyüler ve artmış güçlerini izleyeceğiz. Kısacası  The Seven Deadly Sins ‘de büyünün aşırı güç ile birleşmesi ile fantastik bir Dünya izleyeceksiniz bunun garantisini verebilirim. Ayrıca baş karakterlere ek olarak bol bol yan karakterler ve güçleride eklenince of of… Birde her karakterin kendi hikayeleri mevcut. Farklı bölümlerde farklı karakterlerin hikayelerini izleyeceğiz. Buda diziye bitmeyen bir dinamizm ve aksiyon ekliyor. Sonuçta sıkılmadan keyif alarak izleyeceğiniz bir animeye dönüşüyor.

2. Sezonda karşımıza İblis Irkı ve onların en etkili savaşçılarının oluşturduğu 10 Emir ile 7 Ölümcül Günahın dövüşlerini bol bol izleyeceğiz. Ayrıca 2. Sezonda aklımıza takılan bir çok sorunun cevabını bulacağız. Meliodas nereden geliyor ve gerçekte kimdir? Tanrıça Irkı nedir? Merlin ‘in gerçekte kim olduğunu ayrıca Şehvet Günahı Gowther ‘ın kim olduğunu duyunca yüzünüzü görmek isterim arkadaşlar. 🙂

Dizide büyü, dövüş var ama bunun yanında komik sahneler özellikle ölümsüz Pan ve Hawk bizleri bol bol güldürecek. Eee aşk olmassa olmaz diyebilirim. Pan ‘ın, Elaine geri canlandırma çabası, Öfke Günahı Meliodas ‘ın Prenses Elizabeth ‘i koruma çabası, Escanor ‘un Merline olan aşkı, Diane, Meliodas ‘a bitmek bilmeyen aşkı… daha bir çok birlikteliğimiz var ama saymakla bitmez.

Birde Japon animelerinde olmassa olmazlardan ecchi* yerinde kullanılmış ve abartılmamış. Ama anime Netflix ‘e geçinde 2. Sezonda özellikle Haset günahı Diane kıyafetinde biraz değişikliğe gitmişler, kıyafetinin altından tayt giydirmişler. 1. Sezonda direk iç çamaşırı görünüyordu. Aynı şekilde Prenses Elizabeth ‘de öyle. 2. Sezonda iç çamaşırını göstermediler. Ama temaslardan vazgeçmediler 🙂

*ecchi: erotizme yakın anime türüdür.

SONUÇ: Aksiyon, büyü, güç, fantastik severlerin ilk sırada izlemesi gerekli olduğunu düşündüğüm bir anime. Dizide erotizm ve şiddet mevcut olduğu için çocukların izlemesi uygun olmayacaktır. Puan olarak 10/9 veriyorum arkadaşlar. The Seven Deadly Sins imdb puanı 8.1.

YORUMLAR

 1. Animeleri çok eğlenceli buluyorum. Bu kültür, beraberinde cosplay çok ilgimi çekiyor.

 2. öldürmeme emri diye geçmiyor barış emri diye geçiyor düzeltirseniz sevinirim ve saflık emrinin emir özelliği ne biliyor musunuz ?

  1. Saflık emri Derieri’nin özelliği kombo yapmak ard arda ne kadar fazla vurursa vurma gücü de o kadar artıyor 😀
   En sevdiğim on emir karakteri kendisi

   1. Yanlıs bilgi. Saflık emrının ozellıgı sunalık bılınmıyor , kombo yıldızı yanı ardrada vurma gucu derıerının kendı ozellıgı, saflık emrının degıl

 3. Hocam kendi resmi sitesinde bile öldürmeme diye geçiyor. Türkçe altyazılarda bile öldürmeme emiri diye geçiyor. Hatta sahnenin birinde bir ölüm gerçekleşiyor ve emir öldüren kişiniyi yaşlandırıyor. Saflık emirinin özelliğini sanırım yeni sezonda göreceğiz hocam.

 4. Estarossa melidoasın abisi değil.
  En büyükleri melidoas

  1. Doğru olabilir çünkü izlerken çeviri hatası yapılıyor. Netflix ‘ten tekrar izlemem lazım.

 5. Neden 1 puanı kırdın lanğ

 6. Merlin i hırs günahı olarak yazmışsınız merlin oburluk günahı

  1. Evet haklı olabilirsiniz çünkü simgesindende anlaşılıyor. Uyarınız için teşekkür ederim.

 7. estarossa diye biri yok onun gerçek kimliği meal tanrıça kılanından gerçek gowter ın yaptığı bir büyü

  1. Keşke izlemeyenler için spoiler vermeseydiniz hocam. Sonuç olarak 5. Sezona kadar estarossa diye biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.