Fantastik Canavarlar 2 Film İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir izlemek istediğim Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filmine bugün bilet bulabildim ve filmi 2. Haftasında izleyebildim diyebilirim. Dediğim gibi benim suçum yok bana uygun seanslarda film salonları hep full çekiyordu. Bugün size bu film hakkında incelemelerde bulunacağım.

Fantastik Canavarlar 2 Film İncelemesi

Fantastik Canavarlar 2 Filminin Konusu

Gellert Grindelwald’ın kaçışıyla insanlar ile büyücüler arasında ki savaşın başlaması hızlanıyor. Grindelwald kendi hayranlarını arttırmak ve bu güç ile insanlara hükmetmek istiyor. Kahramanımız Newt Scamander ise onu durdurmak için orada olacaktır.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Oyuncuları

Grindelwald = Johnny Depp
Newt Scamander = Eddie Redmayne
Zoë Kravitz = Leta Lestrange
Callum Turner = Theseus Scamander
Ezra Miller = Credence Barebone
Jude Law = Albus Dumbledore
Dan Fogler  = Jacob Kowalski
Alison Sudol = Queenie Goldstein
Katherine Waterston = Tina Goldstein

Yönetmen : David Yates

Fantastik Canavarlar 2 oyuncu kadrosu

Fantastik Canavarlar 2 Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz her zamanki gibi ABD yapımı olup 16 Kasım 2018 tarihinde vizyona girmiştir. Film 2 saat 14 dakikadır. Filmin bütçesi 200 milyon $ ‘dır. Film Fantastik ve Macera içeriyor.

Filmimiz Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filminin devam niteliğindedir. İlk film 18 Kasın 2016 yılında vizyona girip Dünya genelinde 814 milyon $ gelir elde etmişti. Yapımcısına büyük bir kar bırakmıştı. Onun için aralık vermeden serinin 2. Filmi çekildi ve vizyona girdi.

Filmin ilk yarısını değerlendirecek olursam giriş sahnesi hariç hiç bir aksiyon sahnesi yok. Film o kadar durağan ve karanlık sahneler geçtiki eşim ve arkadaşımın eşi film arasında sinemadan çıkmak istediler. Bir Harry Potter hayranı olarak ve serinin ilk filminide çok beğenen biri olarak ben bile sıkılmadım desem yalan olur. Film 2. yarının son 15 dakikasında hızlanıyor. Size tavsiyem sıkı bir Harry Potter hayranı olmayan biri ile bu filmi tercih etmeyin. İlla da götüreceğim diyorsanız, filme götürdüğünüz kişilerden ağır eleştiriler işitebilirsizin benden uyarması arkadaşlar.

Şuan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? ile Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filmini karşılaştırıyorum gerçekten arada büyük farklar var. Aydınlıktan karanlığa, aksiyondan durağanlıga, heyecandan kasvete buralardan buraya nasıl gelmiş anlam veremedim açıkçası. İlk filmdeki meşhur çantamız 2. Filmde neredeyse kullanılmadı. O çantanın içindeki bilinmeyen Dünya filme hareket katıyordu diye düşünüyorum. Daha fazla yenilik bekledim filmden açıkçası.

Filmin iyi yanlarına bakarsan sır küpü Dumbledore hakkında yeni bilgiler öğrenmiş olduk. Yeni canavarlar ile karşılaştık. Uzun bir aradan sonra büyücülük okulu Hogwarts ‘ı görmüş olduk ve anılarımız canlandı desem yeridir.

Fantastik Canavarlar 2 Film İncelemesi

Oyunculuk konusunda Johnny Depp hiç bir zaman oyunculuğu bırakmasın. Adamın canlandırdığı her karaktere bağlanıyoruz açıkçası. Kılıktan kılığa giriyor ama o kendine has mimikleri her zaman görüyoruz ve benim çok hoşuma gidiyor. Johnny Depp olduğu sahneler ayrı bir güzel oluyor.

Ayrıca dikkatimi çeken bir oyuncu Ezra Miller yani filmde herkesin aradığı adam Credence diyebiliriz. Geleceğin parlak oyuncularından biri olacak bence. Bundan önce kendisini Justice League: Adalet Birligi filminde eğlenceli, esprili kişiliği ile The Flash karakterini canlandırdı. Fantastik Canavarlarda ise tam tersi bir karakter özelliği taşıyan  içine kapanık, somurtkan, ciddi ve hiç gülmeyen bir yapısı olan Credence canlandırdı. Kısa zamanda o karakterden bu karaktere geçiş gerçekten zor olmalı. Albus Dumbledore karakterini canlandıran Jude Law ‘ın oyunculuğuna tabiki laf diyemeyiz ama ben ikisini bir yakıştıramadım içime sinmedi desem daha doğru olur.


SONUÇ: İlk film gibi Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları imdb ‘tan yüksek puan alamayacağını düşüyorum. İlk filmin heyecanı ile 2. Filmde büyük ihtimal gişede kazanacaktır ama Harry Potter hayranı olmayıp filme gidenler için film bir hayal kırıklığı olacaktır. Bunun etkisini Fantastik Canavarlar 3 devam filmde belli olacaktır diye düşünüyorum. Filme puan olarak 10/6 veriyorum arkadaşlar. Film ailecek izlenebilir.

YORUMLAR

  1. Ben henüz izlemedim, izlemek istiyorum. Tanıtım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.