Aquaman 2018 Film İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz çarşamba günü Aquaman ‘ı izledim ama şimdi incelemesini yapabileceğim. Pubg ‘den anca vakit kalıyor diyebilirim. 🙂 Aquaman filmi hakkında yorumlarda bulunacağım ayrıca Aquaman oyuncularını, yönetmenini sizlerle paylaşacağım.

Aquaman Filminin Konusu

Atlantis kraliçesi bir gün bir Fener Bekçisi ile yolları kesişir ve buradan bir çocukları olur. Bu çocuk Atlantisin varisi Aquaman olacaktır. Yıllar sonra Aquaman Dünya için Atlantis ‘in başındaki kral kardeşi olan Orm ‘a karşı savaş açacaktır. Kısacası konu bundan ibaret arkadaşlar.

Aquaman Filminin Türü
Film Fantastik, Macera ve Aksiyon içeriyor. Buna birazcıkta Bilim Kurgu ekleyebiliriz sanırım. 🙂

Aquaman Oyuncuları

Arthur ( sempatik iyi oyuncumuz ) = Jason Momoa
Mera ( kızıl şaçlı güzel prensesimiz ) = Amber Heard
Vulko = Willem Dafoe
King Orm ( kötü kardeş ) = Patrick Wilson
Atlanna ( krallarımızın annesi ) = Nicole Kidman
King Nereus ( kızıl saçlı prensesimizin kral babası ) = Dolph Lundgren
Manta ( kötü korsanımız ) = Yahya Abdul-Mateen II
Tom Curry ( iyi kralımızın dünyalı babası ) = Temuera Morrison

Yönetmen= James Wan

Aquaman Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz ABD yapımı olup 28 Aralık 2018 tarihinde vizyona girmiştir.  Film 2 saat 23 dakika sürmektedir. Aquaman filminin bütçesi 160 milyon $ ‘dır. Film ilk iki haftada 887.620.880 $ kazanmıştır. Filmi türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

Film DC ‘nin en önemli süper kahramanlarından biri. Bu filme baya umut bağlamışlardı ve sanırım kara bakarsak istediklerini elde ettiler gibi. Aslında Aquaman standart bir süper kahraman filmi. Ben filmi Kral Arthur ‘a benzettim. Hikaye bazında konuları aynı diyebiliriz. Ama Jason Momoa ‘nın sempatikliği ve karizması sinemaseverlerin beklentisini arttırdı diyebilirim.

Film baştan sona aksiyon dolu diyebiliriz. 2 dk. bile soluk almanıza izin vermiyor, aksiyonun bittiği yerde Jason Momoa’ nın bir esprisi veya hareketi salonu güldürüyor ve bir anda salonun havasını değiştiriyor sonra tekrar dövüş sahneleri başlıyor. Görsel efektler ve sesler muhteşem.

Filmdeki oyuncuların hepsi kendini kanıtlamış ve bir çok ödül almış kişiler. Mesela Vulko karakterini canlandıran Willem Dafoe sanırım kendisini tanımayan yoktur. Hayatınız boyunca illaki bir filmini izlemişşinizdir. Oynadığı bazı filmler Örümcek Adam, John Wick, Çin Seddi, 7. Hayat, John Carter, xXx vb. her türlü filmde rol almıştır. Aquaman filminde de çok iyi iş çıkarmış gerçekten. Arthur rolü ile Jason Momoa ‘yı biraz anlatmak istiyorum. Kendisini yeni tanıyanlar olabilir ama kendisinin dünya çapında tanınmasına Taht Oyunları dizisi sebep olmuştur. Ayrıca kendisinin normal yaşamında yaptığı sempatiklikler hayran kitlesinin hızlıca artmasına sebep olmuştur. Bir çok ödül töreninde yaptığı şakalar hala gündemde 🙂 . Filmlerdeki rolleride kendine göre uyumlu olduğu için bizlere tam duyguları aktarabiliyor. Onun için onun sahneleri ayrı bir güzel geçiyor.

NOT: Aquaman after credit var mı? Diyenler var arkadaşlar evet var. Film bitti diye hemen çıkmayın son sahne koymuşlar.

SONUÇ: Filmi kesinlikle sinemada izlemenizi öneriyorum arkadaşlar. Filmi ailecek izleyebilirsiniz. Aquaman imdb puanı 7.5 ama ben 8 puan veriyorum arkadaşlar.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

  1. DC ve Marvel filmlerinde hep son sahne olur. bu yüzden ben son ana kadar çıkmadım salondan. ikinci filmde düşmanı belli bakalım nasıl bir film yaratacaklar

  2. Evet son sahne yani after credit koyuyorlar. Acaba Aquman 2 'deki düşmanı kim olabilir hocam?

  3. eğer kardeşi kara ve denizleri benimseyip aquaman'ı kral yaparsa bir tehdit oluşturmaz. son sahnede düşmanın kim olacağı belli fakat robot adam karada etkili, aquaman suda etkili. nerde nasıl buluşup kozlarını paylaşırlar bilemem. 2 3 sene bekleriz galiba

  4. Kardeşi baş düşman olmaz gibi geliyor bana annesinin yaşadığını öğrenince özellikle. Son sahneden yola çıkarak bizim kurbaga üstündeki aletleri geliştirip güçlü bir rakip olacaktır. Bunun üstüne bizim adam kardeşi ile birleşip birlikte dövüşeceklerdir. En sonunda kardeşide ölecektir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.