Virginia Boecker – Kral Katili Yorum ve İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bu hafta Virginia Boecker‘ın serinin 2. kitabı olan Kral Katili ‘ni bitirdim. Kitabı 4 günde bitirdim. Kral Katili hakkındaki eleştirilerimi ve yorumlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar. Ayrıca serinin ilk kitabı Cadı Avcısı hakkındaki yorumlarımı buradan okuyabilirsiniz.

Virginia Boecker – Kral Katili Konusu

İlk kitabı okuduğunuzu düşünürsek 2. kitapta Grey ‘in verdiği mühür neden önemli? Nicholas eski gücüne kavuşabilecek mi? Blackwell ‘in yeni planı nedir? Mührün sahibi John bu ağırlığı kaldırabilecek mi? Düşmüş kral Malcolm ölecek mi yoksa yeniden mi kral olacak? İşte bunların tüm cevapları bu fantastik kitapta cevap bulacak desem abartmamış olurum. Ayrıca aşk serüvenlerini bol bol okuyacaksınız.

Virginia Boecker – Cadı Avcısı Yorum ve Eleştirilerim

Kitabımız toplam 392 sayfadır. Yabancı yayınları tarafından basılmıştır ve türkçe çevirisini Onur ÖZKAN yapmıştır. Kitabımız Fantastik Kitaplar kategorisindedir. Kitabın gül desenli kendi ayracı bulunmaktadır. Ayrıca ciltli olarak satılmaktadır. Kitabı idefix ‘ten 24.05 TL ‘ye ciltli şekilde aldım. Kitapyurdun da 38 TL olduğunu düşününce gayet iyi bir fiyata aldım arkadaşlar.

İlk kitapta dediğim gibi kitabın dış tasarımı gerçekten çok iyi. Ciltli kaplaması için kitap alınır. Ayrıca ayracı çok şekil olmuş diyebilirim.

Serinin ilk kitabı Cadı Avcısı ‘nı okuduktan sonra 2. Kitabı alıp almama arasında kararsız kaldım diyebilirim ama serileri yarım bırakamama takıntım ve 2. Kitapta patlama olur düşüncesiyle serinin 2. Kitabı Kral Katilini aldım. Aldım ama beklentilerim ilk kitaptaki gibi çok altlarda kaldı ne yazık ki. Örneğin kitaptaki ilk aksiyon sahnesi 80. Sayfada başladı. Serinin 2. Kitabı olduğunu düşündüğümüzde, aksiyonun bu kadar geç başlaması benim açımdan kötü bir başlangıç oldu diyebilirim. Ayrıca aksiyonlarda büyü ve doğaüstü güçlerden çok az bahsediyor. Sonuçta bu kitap fantastik türünde yazılmış bir roman. Bu kitabı alanlar büyülerden, doğaüstü güçlerden, efsanevi yaratıklardan hoşlanan hayal dünyasında gezmeyi seven kişilerdir. Bu yönden benden kocaman bir eksi alıyor yazarımız Virginia Boecker.

———————— Buradan sonra spoiler var arkadaşlar ona göre devam edin ————————

Şimdi kitabın sonralarına doğru Blackwell tarafı ile Nicholas tarafının topladığı ordular savaşa girecek. Bunun gibi bir savaştan yararlanamamış yazarımız. Elinde böyle büyük bir malzeme var ve 2-3 büyü, 2-3 tane de melez yaratık koyup savaşı bitirmiş. Diğer tarafa baktığımızda Nicholas, Blackwell ‘in eline düşüyor ama nasıl yakalanmış, nasıl yaralanmış belirli değil. Yazarımız direk sonuca atlamış. Arkadaş ilk kitapta hani bu büyük büyücümüz Nicholas lanetten kurtulmuş ve eski gücü geri gelmişti. Şimdi ne oldu da direk Blackwell ‘e teslim ediyorsun. İkisi arasında büyük bir dövüş sahnesi hayal ettirsen bize. Sonuna kadar büyüye doyalım ama yazar altından kalkamamış diye düşünüyorum. Bunun gibi bir çok eksiklik mevcut. Neyse ki Keagan diye karakterimiz oyuna dahil olduda biraz ateşten falan büyü görmüş olduk.

Virginia Boecker – Kral Katili Kitabından Alıntılar – Sözler

  • Sanırım sen, benim ya en büyük zaferim ya da en büyük hatam olacaksın.
  • Hiçbir şey hissetmiyorum. Her şeyi biliyorum. Varım ama aslında yokum. Olmamı söylediği kişi dışında hiç kimse değilim. Kaçmak istiyorum. Nasıl kaçacağımı bilmiyorum.

SONUÇ: Olumsuz eleştirilerime rağmen kitap bir çırpıda kendini okutuyor. Elinizde okuyacak fantastik türünde kitabınız kalmadıysa okunabilir. Kitaba 10/6 puan veriyorum. Erotik anlatımlar olduğundan küçük çocuklarımıza önermiyorum.

Diğer Kitap İncelemelerime de Bakmak İster misiniz?
Tam Size Göre Bilim Kurgu Kitapları Burada
Tam Size Göre Fantastik Kitaplar Burada

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.