BKM Kitap ‘tan Siparişim Hakkında ki Yorumlarım

Merhaba arkadaşlar, bugünlerde farklı kitap sitelerinden sipariş verip, bu siteleri sizin adınıza değerlendirmeye çalışıyorum. Geçen ay idefix sitesini değerlendirmiştim. Bu ay ilk defa alışveriş yaptığım, BKM Kitap sitesini sizler için inceleyeceğim. BKM Kitap üyelik ücretsizdir arkadaşlar. Buradan BKM Kitap üyelik girişi yapabilirsiniz.

BKM Kitap Güvenilir mi?

Türkiye ‘nin en büyük online kitap sitelerinden biridir arkadaşlar. Gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz. Tabi arada BKM kitap hakkında şikayetler oluyordur ama paranızı alıp kaçma gibi bir olay söz konusu bile olmaz. En fazla tedarik süreci gecikir veya kargolama süresi uzayabilir. Ayrıca diğer online kitap alışveriş sitelerine göre daha fazla kampanyaları mevcut. Mesela her ay alt limitsiz ücretsiz kargo kampanyası çok güzel. Daha sonra 100 TL üzeri alışverişimde bir adet ücretsiz kitap seçme şansı verdi. Listemde ki 12 TL değerindeki Sherlock Holmes kitabı ücretsiz geldi.

BKM Kitap Yorumları

BKM Kitap Kargosu Nasıl?

Kitap siparişimi 03.02.2019 tarihinde, saat 18.27 verdim. Verdiğim günü saymassak 08.02.2019 tarihinde yani 4 gün içinde kargom elime ulaştı arkadaşlar. Peki bkm kitap hangi kargo şirketi ile çalışıyor? Diyorsanız bana PTT kargo ile geldi. Ücretsiz kargo kampanyasından yararlanmıştım. Belki ayrı bir ücret ödeyerek başka kargo firmaları ile siparişlerinizi göndertebilirsiniz.

Gelelim kitaplarım bana sağlam ulaştı mı? HAYIR arkadaşlar, sanırım burada kargonun suçu yok, çünkü paketleme çok kötü yapılmış. Kitaplarım, sadece balonlu naylon ‘nun içine balık istifi yapılmış şekilde konulup bana yollanmış. Tüm kitaplarımın köşeleri hasar görmüş hatta bir kitabımın kapağında yırtılma meydana gelmiş. Şimdiye kadar paketleme konusunda en kötü çalıştığım firma BKM oldu. Kitapyurdu, DR ve idefix olsun hepsi balonlu naylon korucunun dışında, karton kutulara konulmuş şekilde kargolarım geldi. Hatta kargolama o kadar kötü ve düzensizdi ki faturamı bir kitabımın arasına sıkıştırıp yollamışlar. 🙂

Paketin içinden hediye ayraçlar ve Kargo Garanti Belgesi çıktı arkadaşlar. Bu belge üzerinde ki BKM Kitap Whatsapp numarası üzerinden iletişime geçip. Hasar görmüş kitabımın resmini ve sipariş numaramı mesaj olarak ilettim. Şuan cevap bekliyorum bakalım ne gibi bir cevap gelecek.

SONUÇ: Güvelirlik açısından gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Ama kargolama rezil olduğu için bir daha alışveriş yapmam gibi duruyor.

YORUMLAR

 1. Sadece idefix ve BKM’de bulduğum kitaplar BKM’de daha ucuza geldi. 113 liralık alışveriş yaptım. İdefix ilk alışverişimde rezaletti. Kitaplar mahvomuştu (yaklaşık üç yıl önce). BKM’de de aynı şeyi yaşarım diye korkuyorum. Sanırım iptal edeceğim. 2020 yılına girdik, balık istifi poşete atıp gönderiyorlarsa sadece paralarını düşünüyorlar demektir. Para düşünen şirkette batmaya mahkumdur. Müşteri düşünen şirket kazanmaya mahkumdur.

  üç yıldır kitapyurdunu tercih ediyorum. Ve biliyorumki bana daha kötüsü rastlayacaktır ki çünkü hep öyle oldu. İptal etmesem artık yırtık, kapağı parçalanmış, suya batıp çıkmış, üçüncü el kitaplar gelecektir. İptal etsem istediklerime ulaşamayacağım.

  Siz değişim yapabildiniz mi yırtık olan Sonsuzluğun Sonu için? Sanırım değişim yapılmış mesajlarınıza baktım.

  Eğer iptal etmezsem kitaplar gelir gelmez bende burada deneyimlerimi paylaşacağım güncel olarak. Şikayetvar’daki yorumlarda pek iç açıcı değil ama.

  1. Kargo konusunda en iyisi kitapyurdu diyebilirim. 2014 tarihinden berli hiç hasarlı kitap almadım.

 2. Merhaba. Hasarlı kitapla ilgili çözüm üretti mi BKM? Teşekkürler.

  1. Merhaba Önder Bey. Evet yenisini yolladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.