G. A. Aiken – Ejderin Aşkı Yorum ve İncelemesi ( Ejderha Serisi 1 )

Evet bu haftanın ilk kitap incelemesini Ejderha Serisi ‘nin ilk kitabı G. A. Aiken ‘in Ejderin Aşkı adlı romanı üzerine yapacağım arkadaşlar. Kitaba 30.01.2019 tarihinde başladım, 04.02.2019 tarihinde bitirdim. Arada ki sürenin 5 gün olduğuna bakmayın. Haftasonu kitabı okuyamadığımdan böyle oldu. Yoksa kitabı 3 gün içinde bitirdim.

G. A. AIKEN – Ejderin Aşkı Konusu – Özeti

Abisini öldürme peşinde olan güzel bir kız olan Kanlı Annwyl, bu amacına ulaşmak için yolu bir ejderha ve şövalye ile karşılaşır. Acaba Annwyl hangisini seçecek? Bu seçim sırasında yaşadığı şehvet ve aşk yolculuğunu ele alıyor kitabımız kısaca arkadaşlar.

G. A. AIKEN – Ejderin Aşkı Yorum ve Eleştirilerim

Kitabımız toplam 391 sayfadır. Ephesus Yayınları tarafından basılmıştır ve türkçe çevirisini Alp LEVİ yapmıştır. Kitabımızın orijinal adı ise Dragon Actually. Kitabımız Fantastik Kitaplar kategorisindedir. Ayrıca ciltli olarak satılmaktadır. Kitap kendi ayıracı ile geliyor arkadaşlar. Kitabı idefix ‘ten 18.25 TL ‘ye ciltli şekilde aldım.

Giriş bölümünde kitap diğer Fantasitik Kitaplara göre konuya direk giriyor arkadaşlar. Daha ilk sayfalarda kılıçlar çarpışıyor, ejderhalar ateş püskürtüyor, askerler küle dönüşüyor diyebilirim. Ama bu girişimiz saman alevi gibi bir anda sönüyor. Bu arada siz farkına varmadan, bu aksiyon içinde kitabın ana karakterlerini tanımış oluyorsunuz. Bir güzel ve bana göre sıradışı olan kısmı ejderhaların insana dönüşebilmesidir. Bir çok filmde ejderhalar ile insanların birleşmelerini veya konuşabilmelerini okuduk veya izledik ama ilk defa bir insana dönüştüğünü okudum. Buda özgünlük açısından güzeldi.

İlk aksiyon sahnelerinden sonra başka bir kitabamı geçtim diye şaşkınlık geçirebilirsiniz ama paniklemeyin doğru kitabı Ejderin Aşkı ‘nı okuyorsunuz. Çünkü kitap resmen savaş alanından Erotik Fantastik Dünyaya giriş yapıyor. Kitabı okuyanlar bana hak verecektir erotik kelimesi bile bu kitap için yetmeyebilir. G. A. Aiken aşk derken başka aşkları ima ediyormuş haberimiz yokmuş meğersem arkadaşlar. 🙂 Kitabın gelişme ve sonuç kısımları şu şekilde ” hangi pozisyonu denesek, neresinden nasıl zevk alır, nasıl yalvartırım ” diye ilerliyor. Aslında kitabın ismi Ejderin Elli Tonu veya Ejderin Kamasutro Pozisyonları olabilirmiş.  ” Abartıyorsun ” diyenleri duyar gibiyim ama abartmıyorum arkadaşlar. Şimdiden özür dileyerekten kitaptan çok ufak bir alıntı yapıyorum:

” Adamın dili kızın uylukları arasına kaydı, kızın sırtı bu hareketle eğildi. Ama adamın dişleri kızın klitorisini tırmalarken boğazından vahşi bir inleme yükseldi. ” Sayfa 106

” Adam hedefe girip bekareti bozarken Annwyl şaşkınlıkla keskin bir çığlık attı. Onu tamamen doldurmuştu, organı ta derine gömülmüştü. ” Sayfa 107

Yukarıda ki alıntıları okuduğunuz gibi bunun daha abartıları mevcut ama onları paylaşmak gereği duymadım arkadaşlar. Kitap gereğin fazla erotizme kaymış. Aşk ve şehveti fantastik kitaplarda olağan karşılarım ama bu seviyelerde değil. Kitabımız böyle iki kişinin  Fearghus ve Annwyl ‘in sex hayatı ile devam ediyor. Savaş sahnesi yok denecek kadar az. Ejderha akla diyince akla vahşilik, ölüm gelir ama bu kitaptan sonra değil.

Birde kitabımız iki farklı hikayeden oluşuyor birisi Fearghus ve Annwyl. Diğer kısımda ise Fearghus ‘un annesinin hikayesini öğreneceksiniz. Bu hikayelerde ejderhaların mağaralarda tek başına yaşan birer katil değilde sosyal bir tür olduğunu, aile yapısının nasıl güçlü olduğunuda öğreneceksiniz.

Beni az çok takip edenler bilir Fantastik film ve kitaplar favorimdir. Ee ejdarha diyince akıllara inanılmaz dünyalar geliyor. Onun için kitabı çok çok büyük beklentiler içinde aldım diyebilirim.Hatta serinin hepsini tek siparişte alacaktım ama sonra vazgeçmişim. Kitabı bitirince iyi ki hepsini almamışım dedim açıkçası. 🙂 Çünkü yukarıda ki yazdığım olumsuzluklardan dolayı şuan seriye devam edip etmeme arasında kararsız kaldım arkadaşlar.

Sırasıyla Ejderha Serisi

  1. Ejderin Aşkı
  2. Ejderin Arzusu
  3. Ejderin Tutkusu
  4. Ejderin Büyüsü
  5. Ejderin Ateşi

G. A. Aiken – Ejderin Aşkı Kitabından Alıntılar ve Sözler

  • Ejderha korkusu genç-yaşlı, ölü-diri ayırmaz.
  • O zaman, güçlü oğlum, ya o ölümcül kadını al ya da onu sonsuza dek kaybet.

SONUÇ: Anne babalar buna dikkat etsin, şahsi görüşüm kesinlikle +18 yaş üzeri okumalıdır. Kitapta aşk, romantizm ve sex mevcuttur. Kitaba 10/6 puan veriyorum.

Diğer Kitap İncelemelerime de Bakmak İster misiniz?
Tam Size Göre Fantastik Konulu Kitaplar Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Konulu Kitaplar Burada

24 Ekim 2018

Edebiyat Nedir?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.