Polar 2019 Film İncelemesi

Merhaba sinema sever arkadaşlar, dün bir netflix filmi Polar 2019 ‘u eşimle izledim. Film hakkında ki olumlu-olumsuz eleştirilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Polar 2019 Filminin Konusu

Emekliliği gelmiş bir kiralık katil ama patronu rahat durmuyor. Katilimi öldürtmek için başka kiralık katillerden oluşan bir takım yolluyor. Bakalım bizim kiralık katil emekli olabilecek mi?

Polar 2019 Filminin Türü

Film Aksiyon ve Suç içeriyor.

Polar 2019 Oyuncuları

Duncan Vizla ( tetikçimiz ) = Mads Mikkelsen
Camille ( tetikçimizin karşı komşusu ) = Vanessa Hudgens
Vivian ( Sarışın mavi göz güzellik ) = Katheryn Winnick
Hilde = Fei Ren
Sindy ( güzelliğini kullanarak kurbanlarını baştan çıkartan bayan popo ) = Ruby O. Fee
Blut ( kötü patron ) = Matt Lucas

Yönetmen: Jonas Akerlund

Polar 2019 Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz ABD yapımı olup 25 Ocak 2019 tarihinde Netflix ‘te yayınlanmıştır.  Film 1 saat 58 dakika sürmektedir.

Filmi 3 kelime ile anlat deseler ”John Wick Çakması” derim arkadaşlar. Konusundan tutunda, karakterin duygusallığı bile aynı. İki filmde de emekliliği gelmiş kiralık katiller, ikisinde de işverenin zorla adamları yoldan çıkarması, ikisi de bir kadına bağlanıyor. Hatta ve hatta filmlerde ikisi de köpekler ile bağ kuruyor. Gerçi Polar ‘da bu bağ kısa sürüyor.

Bakınız: Netflix Filmleri

John gibi bir köpek için toplu kıyım yapmıyor. Bunlar için çakma demedim. Çakma dememin sebebi aksiyon sahnelerinin John Wick gibi gerçekçi gelmemesi. Filmin bir çok sahnesi bana göre yapma geldi. Filmin içini bir türlü giremiyorsunuz. Sanırım bunun sebebi oyunculuk degil filme ayrılan bütçedir diye düşünüyorum. Yoksa oyuncuları bir çok büyük filmden tanıyorsunuz.

Filmde bir de aşırı erotik sahne mevcuttu. Oturup ailecek izleyemezsiniz o derece. Her iki kelimelerinden biri siktir. Acaba bizimkiler mi türkçe dublajda böyle seslendirdiler anlamadım çünkü aşırı sırıttı. Bunu yanında aksiyon sahneleri fena değildi. Filmin sonunda büyük bir sürpriz sizi bekliyor olacak ve Polar 2 için sinyal veriyorlar. Yakında Netflix serinin devamı için duyuru yapar gibi geldi bana.

SONUÇ: Filmde ki erotik sahneler ve küfürler için +18 yaşından küçüklerin izlememesi taraftarıyım. Puan olarak 10/6 veriyorum.

YORUMLAR

  1. John Wick izledim, beğenmiştim ama çakması diyorsan bilemem tabi.Biraz kanlı sahneler fazla gibi. Teşekkürler tanıtım için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.