Black Clover Anime İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, anime serüvenime Black Clover ‘da eklemiş bulunmaktayım. Normalde bir çok A.B.D yapımı yabancı dizi izlemekteyim ama son zamanlarda kendimi animeye kaptırmış bulunuyorum. Bugünde beğenerek izlediğim Black Clover adlı anime dizisini sizlere yorumlamaya çalışacağım.

Black Clover Konusu

Kısaca büyünün her şey olduğu bir Dünya da, büyü gücü olmayan tek kişinin büyücü kralı olmasını amaçlayan Asta ‘nın hikayesini anlatıyor diyebilirim. Tabi diğer bir rakibi Yuno olan çekişmesi ile geçen aksiyonları konu alıyor. Bu dünyada tüm insanlar değişik büyü güçleri ile doğuyorlar ve 15 yaşlarına geldiklerinde kendilerine ait büyü kitapları oluyor. En güçlü büyücüler Yonca Krallığının Büyü Şövalyelerine katılmaya hak kazanıyor. Girdikleri takımlarda yükselerek kaptan oluyor daha sonra ise en güçlüsü Büyü Kralının yerine geçiyor.

Black Clover Türü

Anime Fantastik, Büyü, Komedi ve Aksiyon içeriyor.

Black Clover Yorum ve Eleştirilerim

Dizimiz Japon yapımı ve ilk bölümü 3 Ekim 2017 yılında yayınlandı arkadaşlar. 25 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Black Clover 1. Sezon 73 bölümden oluşuyor arkadaşlar ama Black Clover 2. Sezon ne zaman başlayacak tam bir netlik yok ama wikipedianın sayfasında 9 Nisan 2019 tarihinde yayınlanacak diye bir şeyler okudum.

Anime aksiyona hızlı bir giriş yaparak başlıyor ve dur durak bilmeden dozunu arttırarak ilerleyen muhteşem büyü ile karışık fantastik dövüş sahnelerine dönüşüyor. Fantastik film ve dizileri seven biriyseniz bu anime tam size göre diyebilirim. Her bölümde farklı kombinasyonlarda birleşmiş fantastik büyüler göreceksiniz arkadaşlar.

Dizide sadece aksiyonu değil, aynı zamanda Asta ‘nın gözünden pes etmemeyi, arkadaşların önemini, doğruluğu öğreneceğiz. Gerçi Asta pes etmeme olayını biraz aşarak inatçılığa vuruyor. Gerçi onu güçlü kılan en büyük özelliği. 🙂 Bunların birleşmesi ile diziyi bir çırpıda bitirme hissine kapılacağınıza eminim arkadaşlar.

Dizinin tek olumsuz yanı Asta ‘nın cırtlak bağırmaları diyebilirim. Resmen o yersiz bağırmalarında kulaklığı kulağımdan çıkarmak zorunda kalıyorum. Yada sesi kısıyorum. O derede kötü bir seslendirme olmuş diyebilirim. Gerçi ilerleyen bölümlerde daha az bağırmasını sağlamışlar gibi geldi bana.

Birazda Japon animelerde olmassa olmazlardan ecchi* üzerine bahsedim. Dizide az biraz var, diğer dizilere göre yok denecek kadar az arkadaşlar. Tabi gene küçük çocuklarımızın izlememesi taraftarıyım.

Bazı bölümlerde dikkatimi çeken sahneler gördüm arkadaşlar. Mesela 1. Sezon 11. Bölümde bir sahnede Ay Yıldız görülüyor. Birde 1. Sezon 25. Bölümde 07.10 dakikada aşçı elindeki tuzları Nusret gibi serpiştiriyor gibi geldi bana. Adamın ünü Japonya ya kadar ulaştı sanırım.

Black Clover Alıntı ve Sözler

  • 4 yapraklıda şans bulunur, 5 yapraklıda ise bir şeytan.

*ecchi: erotizme yakın anime türüdür.

SONUÇ: Aksiyon, büyü ve fantastik dövüş sahnelerinin birleşimi bu güzel animeyi kaçırmadan izleyin derim arkadaşlar. Dizide ki ecchi sahneleri için +16 diyorum. Puanım ise 10/8 ‘dir.

15 Ağustos 2021

Free! İzleme Sırası

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.