Emsan Rezilliği

Merhaba arkadaşlar, bugün Emsan ile aramızda yaşanan bir rezillikten söz etmek istiyorum. Bundan 2.5 yıl önce eşim çeyizlik olarak tüm küçük ev eşyalarını emsan mutfak robotu, tost makinası, tencere seti vb. ihtiyaçlarını emsan ‘dan almış. 2-3 ay önce mutfak robotunun bıçağını bulamadık. Tahminen yanlışlıkla çöpe atmış olabiliriz. Neyse bunun üzerine eksik bıçağı nasıl temin edebiliriz diye düşünürken. Eşimle Adana Optimum AVM de ki Emsan bayisine gitmeye karar verdik.

Emsan Rezilliği

Adana Emsan bayisinde ki çalışana durumumuzu anlattık oda diğer çalışana yönlendirdi bizi. Diğer çalışana da durumumuzu anlattık oda kasada ki beyefendinin yardımcı olabileceğini söyleyerek bizi yönlendirdi. Kısacası benim anladığım emsan ‘da çalışanların hiç bir bilgisi olmadığını anladım. Sadece ürün satmaya odaklı donanımsız kişilerin çalıştığını öğrenmiş oldum. ( Tabi bu anlattığım sadece Adana Optimum AVM de ki bayi için geçerli. Herkesin günahını almayalım. )

Neyse kasada ki yetkili kişi sanırım mağaza sorumlusuydu diğerleri gibi standart bir kıyafet gitmiyordu. Kendisi ile konuşabilmek için 10-15 dk. bekledikten sonra kendisi ile olan konuşmamı aktarıyorum arkadaşlar.

BEN: mutfak robotumuzun bıçağını kaybettik, acaba ücreti ile tekrar getirtebilir miyiz?
MAĞAZA SORUMLUSU: ürünü bizim mağazamızdan mı aldınız? Yani buradan
BEN: hayır, başka mağazadan aldık
MAĞAZA SORUMLUSU: o zaman yardımcı olamayacağım. Aldığınız mağaza ile temasa geçmeniz lazım
BEN: Peki ürünü buradan almış olsam, eksik parçayı getirtecek miydiniz?
MAĞAZA SORUMLUSU: Evet stoklarda varsa yardımcı olabilirdik.

Dedi mağazadaki şahıs, arkadaşlar. Buradan sonra ben koptum tabi. Bir hışımla mağazadan çıktım ve direk Emsan müşteri hizmetlerini aradım ( 0850 333 66 22 ). Yukarıda ki konuşmayı aynen anlattım. Bana vermiş oldukları cevap bu durumdan daha vahim ve içler acısıydı. Müşteri Hizmetleri de aynı cevabı verdi ” almış olduğunuz mağaza size yardımcı olabilir ” bende ” peki diyelim ben Adana ‘dan, İstanbul ‘a taşındım ne olacak ” dedim. Vermiş oldukları cevap ” …. o zaman … yardımcı olmaya çalışırız… ” aynen kendileri bile mantıklı bir cevap bulup veremediler. Bitmedi bende devam ettim arkadaşlar ” o zaman neden bayilik sistemi ile çalışıyorsunuz, şimdiye kadar duyduğum en saçma sistem sizinkisi ” diyerek devam ettim. Bu şikayetimi de tüm iş ve sosyal çevremde paylaşacağım diyede ekledim.

Hayır anlamadığım bunlar bayilik sistemini mi anlamadılar yoksa bana mı garezleri vardı? Kısacası emsan markalı bir ürün alırken artık bin kez düşünün derim arkadaşlar. Çünkü aldığınız mağaza alimallah kapanır, taşınır veya siz taşınırsınız bozulan tüm ürünleriniz elinizde kalır demedi demeyin.

SONUÇ: Bunlara inat gidip yeni bir mutfak robotu alacağım ve bir daha emsan markalı ürün almayı bırakın önlerinden dahi geçmeyeceğim. Çevremde kimi görürsem de usanmadan başımdan geçen bu rezilliği anlatıp bir kişiyi daha kurtarmaya çalışacağım. 🙂 Şunu da ekliyim emsan bu kafayla fazla ayakta kalamaz. Müşteri odaklı olmayan her kuruluş eninde sonunda batmaya mahkumdur.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.