Love, Death & Robots Dizi İncelemesi

Love, Death & Robots Yorum ve Eleştirilerim

Bu dizimiz 18 farklı hikayeyi konu alan kısa bölümlerden oluşan, yetişkinlere yönelik oluşan animasyon antoloji türüdür. Ayrıca Netflix dizisidir arkadaşkar. Bölümler arası bağlantı bulunmuyor. Keşke olsa dediğiniz sonunu merak ettiğini, tadı damağınızda kalan bölümler olacak ama 🙁 .

Hikayelerin çoğunlu gelecek yıllarda geçiyor. Hikayelerde yaratıkları, uzay gemilerini, aksiyonu, dramı, aşkı, arkadaşlığı, korkuyu, gerilimi, fantastik ve bilim kurguyu bulacaksınız. Bazı bölümlerde animasyon olduğunu anlamak bile zor arkadaşlar. Mesela 18. 1. 7. gibi bölümler de harikalar yaratmışlar.

Bakınız: Netflix Dizileri

Animasyon sevmeyenler bile hayran kalacağına eminim özellikle 18. Bölümün gerçeklik kalitesine bayılacaksınız, sahnelerin çoğunda animasyon mu gerçek mi karıştıracaksınız bunu garanti ediyorum. Görsel açıdan en kaliteli, aksiyonu bol olan bölümleri izlemek, aksiyon olmayan ve saçma konulu bölümlere zaman ayırmak istemiyorsanız verdiğim sıralamaya göre izlemenizi tavsiye ediyorum.

İlk önce 18. Bölüm arkasına 1. 10. 13. 15. 7. 4. 5. 8. Bölümleri izleyebilirsiniz. Geri kalan bölümler kötü demiyorum ama aksiyon yok. Aksiyonun yerine sosyal mesajlar içeren hikayeler yer alıyor. İnsanoğlunun yaptıkları hataları yüzümüze çarpan hikayeler desek daha doğru olur.

Love, Death & Robots İncelemesi

Love, Death & Robots Bölümleri

1. Bölüm Sonnie ‘nin Avantajı: İlk bölümden çok sıkı giriş yapıyorlar arkadaşlar. Bilim Kurgu ‘nun, aksiyonun ve yaratıkların birleştiği bir bölümdü. Bölümde yapılan bilinç transferi aslında Avatar filmini andırıyor ama bu aktarım burada tamamen teknolojik olarak gerçekleşiyor. Bu bölümle ilgili uzun soluklu bir animasyon dizisi çekilebilir bence. Hatta filmi bile olabilir. Bu bölümde erotik sahneler mevcuttur.

2. Bölüm Üç Robot: İnsan oğlunun geleceğine 3 robotun gözünden bakacağız.

3. Bölüm Tanık: Konusu değişik olan bölümlerden biriydi. Hikaye zamanla ilgili geçiyor ama çok kısa sürdüğü için anlamsız kalıyor hikaye. Erotik sahne mevcut.

4. Bölüm Özel Kıyafet: Bölümde çizimler farklı çizildiği için animasyon olduğunu anlıyorsunuz. Ama 17 dakika içinde en aksiyonu bol olan bölümdü diyebilirim. 17 dk. içine aksiyon ve duygusallık sığdırmışlar helal olsun.

5. Bölüm Ruh Emen: Bu bölümde Dracula ile ilgiliydi ve 13 dk. içinde fantastik aksiyona hazır olun derim.,

6. Bölüm Yoğurt Dünyayı Ele Geçirdiğinde: Gereksiz bir bölüm daha diyebilirim 🙂

7. Bölüm: Uzayda geçen bir hikaye ile karşılaşacaksınız aksiyonu azdı ama gizem bu açığı tamamen kapatmış. Hatta bu bölümdeki konudan bir film bile çıkabilir. Bu bölümde de erotik sahneler mevcut.

8. Bölüm İyi Avlar: Geçmişte geçen tek hikaye ama teknolojinin geçmiş olmadığı bir bölümdü. Bu bölüm bana Yaylı Bacak Jack kitabındaki hikayeyi hatırlattı. Geçmiş döneme ait olmayan teknolojileri. Bu bölümde de erotik sahneler mevcut.

9. Bölüm Çöplük: Adındanda belli olduğu gibi çöplükte geçen kanlı biten bir hikaye. 🙂

10. Bölüm Şekil Değiştirenler: Kurt Adamları farklı bir bakış açısı ile izleyeceksiniz arkadaşlar. Konusu, görüntü kalitesi ve müzikleri beni mest etti. Bu bölümün kendi solo dizisi olabilirdi gerçekten. Erotik sahneler mevcut.

11. Yardım Eli: Bir hayatta kalma mücadelesini anlatan bölümdü. Gerilim ve götüntü gerçekten güzeldi.

12. Bölüm Balık Gecesi: Değişik bir hikayeydi arkadaşlar. Fantastik kısmı ağır basan bir bölüm ama konusu biraz saçmaydı.

13. Bölüm Şanslı On Üç: Güzel ve duygusal bir hikayenin içerdiği bir bölümdü. Özellikle görüntü kalitesine hayran kaldım. Bunların yanında aksiyon hiç eksik olmadı. Hani saatlerce sürse kendini izletecek film tadı vardı.

14. Bölüm Zıma Mavisi: Konusu gerçekten çok değişik bir bölüm olmuş. Gerçekte Zıma Mavisi diye bir renk var mı diye araştırmayın 🙂 zaten bölümün sonunda Zıma Mavisi ‘nin nereden geldiğini öğreneceksiniz ama.

15. Bölüm Kör Nokta: 8 dakikalık en kısa bölümdü ama en aksiyonu bol olandı. Kısa ama öz demişler. 🙂 Hikayemiz biraz hızlı ve öfkelide ki sahneler gibi olmuş. Tabi daha bilim kurgu ve fantastik türüne kaçmış dersek doğru olur.

16. Bölüm Buzul Çağı: Bu bölüm hikaye bakımından biraz farklı hem gerçek dünyamız hemde animasyon birleştirilmiş. Ama eğlenceli bir animasyon olmuş diyebilirim. İnsanlığım gelişimini, geçmişini ve geleceğini 10 dk. içinde izlemiş olduk. .

17. Bölüm Alternatif Tarih: Değişik ve anlamsız hikayelerden biriydi arkadaşlar. Bu bölümde tek olabilecek ileride Multiversıty gibi bir uygulama yapılabilir olacağıdır. Bu saçma animasyonda bile erotik sahneler mevcuttu.

18. Bölüm Gizli Savaş: En iyi bölümü en sona saklamışlar sanırım. Fantastik bir hikaye ve görsel şölen vardı diyebilirim. Bitmesin dediğim bölümlerden biriydi. Bu hikayeden de ayrı bir dizi serisi çıkartılabilir. Erotik sahne mevcuttu.

SONUÇ: Animasyon sevin veya sevmeyin başladığınız zaman ne zaman sonuna geldiğini anlamayacağınız bir seri olmuş arkadaşlar. Tek eksi tarafı neredeyse her bölümde erotik sahneler mevcut, onun için +18 demek istiyorum açıkçası. Ailecek izlenebilecek animasyonların arasına girmiyor. Puan olarak 10/8 veriyorum.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.