The Witcher 4 – Nefret Çağı Yorum ve İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, serinin 4. Kitabı Nefret Çağını bitirmiş bulunmaktayım. Nefret Çağı hakkında ki olumlu-olumsuz eleştirilerimi sizlere aktaracağım. Kitaba 20.02.2019 tarihinde başladım, 28.02.2019 tarihinde bitirdim. Hafta sonunu çıktığımızda 6 günde bitirmiş bulunuyorum. Serinin ilk kitabı  The Witcher – Son Dilek İncelemesini okumak için bu makalemi okuyabilirsiniz.

The Witcher 4 – Nefret Çağı Yorum ve İncelemesi

The Witcher – Nefret Çağı Yorum ve Eleştirilerim

Kitabımız toplam 437 sayfadır. Pegasus Yayınları tarafından basılmıştır. Kitabımız Fantastik, Aksiyon ve Macera kategorisindedir. Kitabın orijinal adı Czas Pogardy. Kitabı BKM Kitap ‘tan 23.94 TL ‘ye karton kapaklı şekilde aldım.

Nefret Çağı ilk 3 kitaptan sonra özellikle de ilk iki kitaptan sonra ilaç gibi geldi diyebilirim arkadaşlar. Aksiyon  ve fantastik sahneler ara vermeden arka arkaya sizi soluksuz bırakıyor. Vakti olan kitap severler büyük ihtimal 1 günde bitirecektir. Çünkü aksiyonu yarıda bırakmak içlerinden gelmeyecektir.

The Witcher Serisinin Kitap Sıralaması ( Okuma Sırası )

Serinin 4. Kitabında olayları anca anlayabiliyoruz. Önceki serilerde ara ara bahsedilen kehanetler Nefret Çağında açığa kavuşuyor. İnsanlar, büyücüler, elfler, dryadlar, cüceler artık saflarını belli ediyorlar. Herkes bu savaştan nasıl karlı çıkabilirim hesabında, bir tek bizim saf Ak Saçlı tarafsızlığını sürdürüyor. Onun tek amacı yazgısını bulup, korumak yani Ciri ‘yi.

Bu kitapta olaylar büyücüler, ciri ve Witcher etrafında odaklanıyor. Hatta daha çok büyücülerin iç çekişmesi diyebiliriz. Birde elf ‘lerin isyankar çocukları sincapları okuyacaksınız. Hatta en son bir sürpriz ile de karşılaşabilirsiniz. Nefret çağında, serinin diğer kitaplarına göre biraz daha erotizme kaçmış onu da eklemeyi unut miyim.

The Witcher – Nefret Çağı Kitabından Alıntılar ve Sözler

  • Onlara, bu adamları kurdun ısırdığını söylersin. Ak Kurt ısırdı dersin. Ayrıca sık sık arkalarına bakmalarını da söyle. Çünkü gün gelecek arkalarına baktıklarında kurtla göz göze gelecekler.
  • Savaşlar, inançla ve kendilerini vatanları, yuvaları için feda eden askerler kazanılır.
  • İrade ve tabi olma, emir ve itaat, hükmetme ve biat etme kavramları ortadan kalktığında bütünlüğü ulaşılacak. Mükemmelliğe, eriyip bir bütün olma haline varılacak. İnsanlar birbirinin içine nüfus edecek.

The Witcher Dizi İncelemesi

SONUÇ: 1. ve 2. kitaplar için yapmış olduğum olumsuz eleştirileri bu kitap için yapmayacağım. Gerçekten beğenimi aldı. 10/7 puan veriyorum arkadaşlar.

The Witcher 6 – Kırlangıç Kulesi Yorum ve İncelemesi

24 Ekim 2018

Edebiyat Nedir?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.