Umca Solüsyon Damla Nedir? Bebeklerde ve Yetişkinlerde Nasıl Kullanılır?

Arkadaşlar bugün sizi antibiyotik ilaçlardan kurtarabilirim. Eğer sabahları uyandığınızda boğazınızda bir yanma, her yutkunmanızda boğazda ağrı, burunlarda tıkanıklılık yada tam tersi burun akıntısı, gözlerde yaşarma veya genel bir halsizlik varsa  kısacası üst solunum yolları enfeksiyonu ve kulak-burun- boğaz enfeksiyonunuz başlıyorsa tam size göre bir bağışıklık güçlendirici bir bitkisel ilaçtan Umca Damla ‘dan bahsedeceğim. Ayrıca bu makalemde Umca Damla kullanım dozu, Umca Solüsyon nasıl içilir, Umca Damla eczane fiyatı hakkında da detaylı bilgiler vereceğim.

Umca Solüsyon Damla Nedir? Nasıl Kullanılır?

Umca Solüsyon Damla Nedir?

Kısaca anlatmak gerekirse Güney Afrika da yetişen Afrika Sardunyası olarak bilinen pelargonium sidoides köklerinden elde edilen bir bağışıklık güçlendirici takviye ürünüdür. Antibiyotik ilaçlar gibi bağırsak florasını yok etmeden iyileştiren hatta tam aksi olarak direncimizi artıran bir ürün.

Umca Solüsyon ile Nasıl Tanıştım

Geçen hafta pazartesi sabah boğazımda müthiş bir yanma ile uyandım. Kendi vücudumu tanıdığım için hasta olacağımı anladım ve hemen kendimce bitkisel tedavi yöntemlerine başvurdum. Zencefil, bal, biberiye vb. gibi bir çok bitkisel yöntemler denedim ama 2-3 gün içinde yanma hissi azalacağına arttı ve ağrıya dönüştü. Evde de 1 yaşında çocuğum olunca hastalığım ileri safhaya geçmeden doktora başvurma gereği hissettim ve KBB bölümüne muayene oldum. Doktor doğal olarak 1000 mg ‘lık bir antibiyotik başladı. 7 günlük ilaç kullanımdan sonra boğaz ağrım ve yanmam geçti. Taki 9. Günün sabahı boğazımın tekrar yanması ile hastalığımın tekrar nüks ettiğini anladım. Bu halimi gören halam bana ” eczaneden umca solüsyon 20 ml ” almamı tavsiye etti. İlk işim eczaneden 20 ml ‘lik Umca Solüsyon Damla aldım. Bu arada 2019 fiyatı 44 TL ‘di haberiniz olsun. Hastaneye gidip muane ücreti + ilaç farkı + yol giderlerinizi hesaplarsak 44 TL çok büyük bir ücret değil arkadaşlar. İyileşince de 6 ay kadar saklayıp kullanabilirsiniz.

Umca Solüsyon Damla İşe Yarıyor mu?

Arkadaşlar bende pek böyle takviye edici ürünlere inanmazdım ama bizzat kendi üzerimde deneyince sizlerle paylaşma kararı aldım. Ürünü kullanmaya başladığım andan itibaren 2. Gününde tüm hastalık belirtileri azaldı. 3. Gününde boğazımda ki yanma hissi tamamen geçti. Tabi etkiler geçtiği zaman bırakmadım. 2 gün daha kullandıktan sonra kullanmayı bıraktım haberiniz olsun. Prospektüste ki gibi kullandım bilginiz olsun.

Umca Solüsyon Damla ‘nın Bebeklerde Kullanımı

Ben hasta olduğum zaman 15 aylık kızımın da hafif bir öksürüğü vardı. Çocuğum Öksürüyor Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir? makalemdeki tüm yöntemleri denediğimiz halde geçmeyen öksürüğü biraz balgamlı şekile dönüşünce, kullanım kılavuzunda ki önerilen şekilde kızımıza 5 gün boyunca Umca Solüsyon Damla verdik. Ve sonuç mükemmel şekilde işe yaradı antibiyotik vb. ilaç kullanmadan öksürüğü ve hırıltısı geçti. Kullanım dozu olarak prospektüs yazan talimatları uyguladık. Öncelikle kesinlikle 1 yaşından küçüklerde kullanmayın talimatı var. 1-5 yaş aralığında ki çocuklarınızda günde 3 defa 10 damla şeklinde, yemeklerden 30 dk. önce verdik.

Umca Solüsyon 20 ml Nasıl Kullanılır?

Bu yazacağım bilgiler prospektüs ‘te zaten yazıyor arkadaşlar.

 • 1 yaşından küçükler, gebeler ve emziren anneler kullanamaz.
 • 1-5 yaş arası günde 3 defa 10 damla,
 • 6-12 yaş arası günde 3 defa 20 damla,
 • 12 ve yetişkinlerde günde 3 defa 30 damla,

yemeklerden 30 dk. önce istediğiniz bir sıvıya karıştırarak içebilirsiniz. Ben su ile karıştırıp içiyordum. Hastalık belirtileri geçtikten sonra 2-3 gün daha kullandığınız dozla devam etmenizi öneririm.

UYARI: Kanama eğilimi yüksek, kan pıhtılaşması önleyen ilaçlarla, ağır karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları olan kişilerin kullanmaması gereklidir.

SONUÇ: Antibiyotik yerine kesinlikle kullanmanızı öneririm arkadaşlar. Tabi ilk önce gene doktora muane olmanızı öneriyorum.

ETİKETLER :

YORUMLAR

 1. Öneri için teşekkürler. İlaç işini evde eşim takip eder; ona da paslıyorum makaleyi.

 2. Bende güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Ben biraz daha araştırmacı olduğum için evdeki ilaç sektörü benim elimde. 🙂

 3. Sıvıya karıştırılmadan içilebilir mi

  1. Ben öyle içiyordum tadını beğenen içebilir yani 🙂

 4. 2 yaşında ki bebeğim için direkt damla olarak içirsem sıvıya vs karıştırmasam bi zararı olur mu

  1. Biraz tatsız bir sıvı olduğundan içmeme ihtimaline karşın sevdiği bir sıvıya karıştırıp vermenizi önerdim. Ama siz dersenizki benim çocuğum içer direkte verebilirsiniz. Şahsen kızımız büyüdü biz öyle yapıyoruz şuan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.