( Çözüldü ) PUBG Arabadan İnme Sorunu

Merhaba arkadaşlar, 3-4 gün önce PUBG ‘e yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile arabalara her zaman ki gibi F tuşu ile binebiliyorsunuz ama F tuşu ile inemiyordunuz. Herkes bunu ” PUBG Arabadan inememe sorunu ” olarak değerlendirdi ama işin gerçeği öyle değil arkadaşlar. Güncelleme ile arabadan inme tuşunu Tencent beyefendi tarafından F2 tuşu olarak belirlemiş. Tabi bunu neye kime göre belirlemiş anlamış değilim! Yıllardır aynı tuşa alışan milyonlarca insan var. Arabadan inme fonksiyonun tuşunu değiştirsen millet sudan çıkmış balığa döner.

PUBG Arabadan İnme Sorununun Çözümü

Aslında birden fazla çözümü var diyebilirim;

  1. İlki çok basit hiç bir ayarı değiştirmeden F2 tuşu ile araçlardan inebilirsiniz. Burada ki tek sorun düşman görüldü atamıyorsunuz bu sefer.
  2. Diğer bir yöntem arabadan çık tuşuna başka bir kısayol ekleme. Bunu da oyuna girdikten sonra yapabilirsiniz.  Ayarlar > Kontroller > Özelleştir ( sol altta ) > Tuş Atama ( tam ekran modunda görünmez ) > ÇIK üstüne tıklayıp istediğiniz harfi atayabilirsiniz.

3. Son ve benimde kullandığım yöntem arkadaşlar. Ayarlar > Kontroller > Özelleştir ( sol altta ) > SIFIRLA ( en üstte ) > Kaydet ve Çık işte bu kadar basit. Bunu yaptığınız az eskisi gibi F tuşu ile araçlara binip inebileceksiniz.

SONUÇ: Böyle büyük bir firmanın böyle küçük ama mide bulandıran hatalar yapmaması gereklidir diye düşünüyorum. Şu son 3-4 günde arabadan inememe sorunu için kaç kişinin oyun zevki yerle bir oldu. Neyse ki biz varız 😉

PUBG Mobile 1. Şahıs ve 3. Şahıs Görüntü Ayarları nasıl yapılıyor diyorsanız sizi bu makaleme beklerim.

YORUMLAR

  1. Hem popüler hem de sürekli güncellenen bir oyun. Başarılı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.