Jet Sosyete Nerede Yayınlanacak? Puhu TV, Blu TV, Digiturk ya da Netflix mi?

Merhaba arkadaşlar, 2 sezondur paldır küldür devam eden Jet Sosyete, 3. Sezona ‘na dijital bir platformda devam edeceğini duyurdu. Kısacası artık internet dizisi oldu. Tabi internetten yayın yapan platformlar belli. Sizce Jet Sosyete yeni bölümlerini Netfilix, Puhu TV, Blu TV veya Digiturk gibi platformların hangisinde yayınlanacak?

jet sosyete hangi gün saat kaçta

Jet Sosyete 1. Sezonunu Star TV ‘de, 2. Sezonunu TV8 ‘de, 3. Sezonunu da artık internette yayınlanacağını bizzat Gülse BİRSEL duyurdu arkadaşlar. İlk sezon istenileni veremeyince Acun diziyi satın aldı. Kisme böyle bir şey beklemiyordu aslında çünkü reyting bakımından sıralamaya giremiyordu. Ama Acun ‘da Jet Sosyeteyi kurutamadı gerçi reyting ‘te defa değildi ilk 3 içinde yer alıyordu. Sanırım reklam gelirleri dizinin giderlerini karşılayamadı çünkü dizinin çok geniş ve kaliteli oyuncuları mevcut. Yeni kanalında oyuncu sayısı azaltılabilir bence. Her kanal bunu karşılayamaz çünkü.

Gülse BİRSEL ayrıca hesabında dizinin 120 dakikadan 45 dakikaya düşürüleceğini duyurdu ki bence en güzel haber bu. Biliyorsunuz ülkemizde diziler reklamlarla birlikle 3 saat, özetiyle 4-5 saat sürüyor. Buda artık insanlara gına getiriyordu arkadaşlar. Elin adamına bakıyorsun 20-40 dk. arası değişen diziler ile dünyayı sallıyor. Bizimkiler hala her bölümde 2-3 tane şarkı dinletiyor, 10 dakika boyunca bakışıyorlar, 10 dakika ağlıyorlar, hala fakir kız zengin oğlan, iki düşman aile gibi kısır repliklerden ve konulardan çıkamayan kalitesiz diziler çekiyorlar. Neyse ki Netflix gibi kaliteli platformlar buna bir son verecektir.

Netflix En Ucuza Nasıl Alınır? Tıkla

Neyse konumuza gelelim. Dizinin yapımcısı Necati Akpınar 3. Sezonun Netflix ‘te olmayacağını, Jet Sosyete ‘nin puhu TV, blu TV, Digiturk veya FOXplay’de olabileceğini belirtti. Ama ben sağ gösterip sol vuracaklarını düşünüyorum. Çünkü dizi bakımından Digiturk olsun, FOXplay halkımız tarafından izlenmeyen platformlar. Hele hele FOXplay, ben daha kimsede ” FOXplay satın aldım ” diyeni duymadım. Benim tahminim Jet Sosyete Puhu TV ‘de yayınlanacağı yönündedir. Çünkü bir çok popüler dizi orada. Sizce hangi platformda yayınlanması lazım?

SONUÇ: Artık karasal veya uydu üzerinden dizilerin sonu geliyor. Artık devir internet devri online dizi zamanı. Birde Jet Sosyete hangi gün saat kaçta soranlar olabilir. İnternette bunun bir öneminin kalmadığını anlayacaksınız. 🙂

EKLEME: Dizi phu Tv ‘den yayınlanıyor arkadaşlar.

YORUMLAR

  1. Jet Sosyete'ye birkaç defa denk geldim. Espri anlayışı bana çok uygun değildi tıpkı diğer Gülse BİRSEL yapımları gibi.

  2. Aslında Avrupa Yakası 'nın çakmasını yapmaya çalışmış ama o tadı vermedi. Dizinin karakterleri sempatik gelmiyor banada. Bir türlü ısınamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.