Propolisin Tadı Nasıl Güzelleştirilir? Propolis Nasıl İçilir?

Propolis nasıl içilir? Propolis nasıl tüketilir? yada Propolis damla ne kadar kullanılmalı? İşte merak ettiğiniz soruların cevabı burada. Merhaba arkadaşlar son günlerde sık sık hasta olmamdan dolayı bağışıklık güçlendirici besin takviyelerini kendi üzerimde denemeye karar verdim. İlk olarak Propolis ve Çörek otu yağı ile başladım arkadaşlar.

Biliyorsunuz ikisi de muhteşem bağışıklık güçlendiricileridir. Ama tatları da bir o kadar kötüdür. Örneğin Propolisin tadı nasıl derseniz, bildiğiniz acı bir tadı vardır. Hemde öyle böyle bir acı değil, resmen ağızınızdan gitmeyen, üstüne ne yerseniz yiyin tadını unutturmayan bir acılık hemde. Hatta kokusundan bile tadının acılığını hissedebilirsiniz. 🙂

Propolisin Tadı Nasıl Güzelleştirilir? Propolis Nasıl İçilir?
Propolisin Tadı Nasıl? Propolis Nasıl İçilir?

Propolis Nasıl İçilir?

Propolisin nasıl kullanılacağı hakkında bir çok doktor suya katılıp veya direk içilebileceğini söylüyor ama imkansız. Kimse öyle suya katarak veya direk içemez bence. Ben ilk 1-2 damla ile tadına baktım neredeyse kusuyordum. Üstüne tatlı yedim, ekşi yedim ama o acılık geçmedi gerisini siz düşünün.

Aldığım markanın üzerinde Propolisin kullanım şekli olarak ekmeğin, yoğurdun, pekmezin veya balın içine karıştırılıp kullanılabileceği yazıyordu. Bende hepsini tek tek denedim ve size en iyi yöntemi buldum diyebilirim arkadaşlar.

Propolisin tadını güzelleştirmek için ve en sağlıklı şekilde tüketmenin yolu;

  • 3-4 kaşık yemek kaşık yoğurt ( ev yoğurdu olsa daha sağlıklı )
  • 1 tatlı kaşığı pekmez. ( pekmez çeşidi size kalmış, ben harnup pekmezi kullandım )
  • Pul biber ( miktarı sizin acı tölaransınıza kalmış )

Yoğurdun üzerine biraz pul biber birazda pekmez dökün sonra günlük kullanacağız propolis miktarını damlatın ve iyice karıştırın. Orijinal 3’ü 1 arada hemde sağlıklı 🙂 . Ben günde sabah ve akşam olmak üzere iki kere yapıyorum. İsteyen bu yöntemi tek seferde yapabilir, isteyen 3 öğüne bölebilir veya ara öğün olarak yapabilirsiniz. En sağlıklısı ara öğün olarak kullanma şansınız varsa yapın. Hem tok tutar hem yağlarınız erir hemde sağlıklı beslenirsiniz.

Propolisi ekmeğin üzerine damlatarak, meyve suyuna karıştırmak gibi yöntemleri önermiyorum çünkü sağlıklı değiller zaten. Ekmeğin içinde glüten var, meyve sularını saymıyorum bile arkadaşlar. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın.

SONUÇ: Bakalım, Propolisin vücudumuza etkisi tadı gibi acımı yoksa bal gibi tatlımı gelecek. Bunu zamanla sizlere aktaracağım arkadaşlar.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.