Sizce Cumhur İttifakı ‘nın En Büyük Darbe Yediği İl Neredir?

Arkadaşlar ben size hemen cevabı da verim tabi ki ADANA. Neden tabi ki dedim çünkü Adana da yaşan herkes Millet İttifakı adayı Zeydan Karalar ‘ın kazanacağını, kazanamasa bile kafa kafaya gideceğini tahmin ediyordu. Bunun birden fazla sebebi var tabi ki. Bu sebepleri Adana ‘lılar gayet iyi bir şekilde biliyordu ve her platforma bunu dile getiriyorlardı. Türkiye de tek bilmeyen kişi Devlet Bahçeliydi sanırım. İnatla neden Hüseyin Sözlü ‘yü aday göstermekte inat etti şuanda bile anlam verememiş biriyim.

Adana ‘da 15 ilçede 3 AKP, 3 CHP ve 9 MHP başkan çıkardı ama Büyükşehir ‘i Millet İttifakı yani CHP ‘nin aday gösterdiği Zeydan KARALAR kazandı. Bu demek oluyor ki Adana halkı Sözlü ‘ye tepki olarak Zeydan ‘ı destekledi. Peki toplamda 15 ilçenin 12 tanesinde 1. Olan Cumhur İttifakı ‘nın Büyükşehir adayı Hüseyin SÖZLÜ neden kazanamadı? İşte bunu da oturup Devlet BAHÇELİ düşünecek. Biz nerede hata yaptık? Neden halkı dinlemedik?

Hüseyin Sözlü ‘nün Kazanamama Nedenleri?

  • Geçmişi iyi olmayan biriydi. Önceki Ceyhan Başkanlığında, oranın halkı kurtulduk ifadeleri kullanmışlardı.
  • 2014 seçimlerinden verdiği hiç bir vaadi gerçekleştirmedi,
  • Koca koca ana bulvarlar köstebek yuvası gibi,
  • İhaleye fesat karıştırmaktan onanmış 5 yıllık cezası bulunmakta,
  • Kardeşi Cumhurbaşkanına hakaretten cezaevinde,
  • Mafyavari kişiliği,
  • Trafik sorununu 5 yıl içinde çözememiş olması, üstüne daha da kötü olması,
  • İşçilerinin maaşını 5 ay boyunca ödememesi ama konserler vermesi,
  • Kardeşini Adana Demir Sporun başına geçirerek, takım adına krediler çekmesi ama takımı başarısızlığa götürüp borca sokup batırması,

Bunun gibi sayamadığım ve kanıtlanmayan daha kötü olaylar mevcut, ama kanıt olmasa dahi bunları halk biliyor biliyor ki şuan ki durum ortaya çıktı zaten. Düşünün 2014 yerel seçimlerinde AKP + MHP toplamı %65.6 oranında oy aldı. CHP ise %25 alabildi. 2019 yerel seçimlerinde ise tam tersine döndü işler. Herkes 2014 seçiminde ki oy oranlarına güvenip bu iş kesin diyorlardı ama ben ” Sözlü ‘nün alması çok zor, alsa dahi kıl payı ile alabilir. Çünkü Sözlü ‘ye tepki olarak bir çok AKP ‘li ve MHP ‘li, Zeydan Karalara oy verecek. ” diyordum. Ailem ve yakın dostlarımın hepsi bu dediklerime şahittir. Bunu ben bile tahmin edebiliyorken Sayın Bahçeli nasıl havayı koklayamadı anlamış değilim. Bu adamın hiç mi halk arasında bilgi aldığı kişiler yok veya hiç mi anket çalışması yaptırmadı? Yoksa oda 2014 seçimlerinde ki aldıkları oy oranlarına mı güvendi?

Ama bu durumu önceden sezen birisi vardı oda Recep Tayyip ERDOĞAN ‘dı. Sebebine gelecek olursak Cumhur İttifakı olarak Adana adayını en sona bıraktılar bir türlü Devlet Bahçeli ile anlaşamadılar. Bence buda Hüseyin Sözlü ‘nün neler yaptığının farkında olduğunu gösteriyordu.

SONUÇ: Bu sonuç Cumhur İttifakı için bir darbe olmuştur. En büyük hayal kırıklığı olduğunu düşünüyorum. Halkı ciddiye almamanın cezasını çeksinler. Her neyse olan oldu, artık yeni bir Büyükşehir belediye başkanı var. Hayırlı olsun demekten başka bir temennimiz olamaz.

YORUMLAR

  1. Doğru söze ne denir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.