Canan Kaftancıoğlu ‘nu Kim Oraya Koydu?

Şimdi CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu diye bir kadın var. Ve herkes Canan Kaftancıoğlu tweetlerinden haberdardır diye düşünüyorum. Peki size soruyorum, terörist sempatizanı bu kadının Atatürk ‘ün kurduğu ve her söylemlerinde Atatürk ilke ve inkılaplarının koruyucusuz diyen bir partinin nasıl il başkanı olabiliyor? Aklım almıyor, bu kadının adını duyduğum an o ışıksız, nursuz yüzü aklıma geliyor ve sinirleniyorum. Hayır bu kadında suç yok onu oraya getirene bakmak lazım.

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu ‘nun attığı twitler veya paylaştığı videolar hakkında ne gibi bir işlem yaptı merak ediyorum. Kadın resmen terörist Sakine Cansız öldüğü için yas tuttu. Bunu da her platformda açık açık söyledi zaten. Hani Atatürk ‘ün partisi? Hani Atatürk ‘ün ilkeleri? Hani Atatürk ‘ün İnkılapları? Nereye gitti bunlar, bu kurallar sizin için geçerli değil mi? Ya da Atatürk ‘ü kullanarak siyaset mi yapıyorsunuz! Ne yazık ki günümüzde ağızlarından Atatürk ‘ü düşürmeyenler ona en çok zarar verenlerdir.

Canan Kaftancıoğlu Tweetleri

canan kaftancıoğlu sakine cansız tweetleri

Evet yukarıda gördüğünüz gibi benim için Kaftancıoğlu ‘nun, terörist Sakine Cansız ‘dan farkı yoktur. Bu tür söylemleri HDP gibi düşüncesi belli olan bir parti de yapsa sıkıntı yok. Deriz ki tamam adamların fikirleri ve destekleri kişiler belli, böyle konuşmaları normal deriz. Ama sen Atatürk ‘ün partisi diyeceksin, 6 ok diyeceksin üstüne teröristi savunacaksın. Bu bu ” ne perhiz bu ne lahana turşusu ” demezler mi ama! Demiyorlar işte demiyorlarrrrrr. 🙁 Bir parti yetkilisi çıkıpta ” arkadaş sen kimsin, sen bunları partimiz bünyesinde nasıl dersin. Çabuk özür dile ya da çek git. ” diyemedi.

Devlete ve askere karşı olan tweetlerini ve terörist sevicisi olan tweetleri bir araya topladım arkadaşlar. Gördüğünüz gibi kadın şehitlerimize dahi laf söylemiştir. Ama aynı mesajında terörü lanetlemiyor. Sadece tek taraflı şehitlerimize laf diyor. Birde televizyonlarda ” Etkisiz hala getirildi ” lafından da rahatsız olmuş Canan Hanım! Aynen bizde rahatsız, bizde gebertildi, leşleri serildi gibi cümleler kullanılsın istiyoruz ama İnsan Hakları diye bizi dizginleyen zincirler atılmış durumda maalasef. Devlet terörist leşleri getirdikçe kadın çıldırmış ve ” Devlet seri katil ”demiş. 🙂 Birde ” üç kadın ” dediği kişiler. Öldürülen PKK yöneticileri arkadaşlar. Yazıklar olsun bu kadını burada tutana yazıklar olsun! Hakkımız helal etmiyorum…

Canan Kaftancıoğlu Atatürk Twetleri

Evet yanda ki tweetlerini gördüğünüz gibi kendisi de Atatürk ile ilgili olmadığını üstü kapalı beyan etmiş. İnsanların ” Mustafa Kemal ‘in askerleriyiz ” demesi seni neden rahatsız ediyor. Burada militer bir ifade yok ki! İnsanlar silahlanıp sokağa çıkmayı değil Atatürk ‘ün yolundan gitmeyi mecazi anlamda ifade ediyor. Bunu da sen çok iyi biliyorsun ama Atatürk nefretini direk yazamadığından üstü kapalı başka anlamlar yükleyerek Atatürk ‘e olan kinini gösteriyorsun. Yok yok sende suç yok seni hala orada tutanda suç!

2. Tweetin de aslında Atatürk ‘ün yolundan değilde kimin yolundan gittiğini açıkça da yazmış. 🙂 Ama keşke bunları Atatürk ‘ün partisi dedikleri partide değilde, diğer bahse adı geçen HDP ‘de dile getirseydi. Sen bunları yazarken utanmamış olabilirsin ama seni orada tutan utandı mı acaba?

Canan Hanım iç siyaset, dış siyaset demeden ülkemize her yerde hainlik yapmış anlaşılan. Hani bu yazdığını Fransız ve Ermeni bir milletvekili yazsa, geçmişten gelen kuyruk acılarından dolayı anlarım ama yazan bizimkilerden olunca bir şeyde diyemiyoruz. Hainlik yapmadığı tek bir konu yok maşallah! Ama olsun biz onu destekleyeni destekleyim. Bize dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile devam edelim taa ki elimizde vatan diye bir olgu kalmayıncaya kadar. 🙁

Kaftancıoğlu, Türkiye nerede galip geldiyse orada ülkemizin karşısında duruyor. Ama bu kadın CHP İstanbul İl Başkanı olabiliyor. Gördüğünüz gibi bu seferde İngilizlerin yanında. Bir üstteki twitinde Fransız ve Ermeniydi. Daha önce ki mesajında terörist Sakine Cansızdı. Canan Kaftancıoğlu Türk hariç her şey olmuş. Sen ülkeyi sevmeyebilirsin ama hakaret edemezsin, vatan hainliği yapamazsın. Senin parti başkanın seni kendine getirmiyorsa bir gün halk getirecektir diye umut ediyorum. Ondan sonra bana karalama kampanyaları düzenlediler diye de ağlarsın. İnşallah o günleri görürüz.

Yandaki mesajlarından gördüğünüz gibi Canan Kaftancıoğlu aleni şekilde bu ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret etmiştir. Sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın. Yetmemiş İslamiyet ile dalga geçmiştir. Özellikle bir tweeti vardı paylaşmak dahi istemedim. Cami büyüklüğünü penise benzettiği şeklinde ki mesajı içler acınası bir durumda olduğunu gösteriyor hanımefendinin. Sen ateist veya başka bir dine mensup olabilirsin ama başkalarının inançları için önemli olanlarla dalga geçemezsin. Sana bunu ailen öğretmedi mi, hadi öğretmedi yanındakilerde mi uyarmıyor arkadaş seni. Hadi arkadaş çevrende bozuk partiden yok mu ülkesini, vatanını seven bir babayiğit çıkıpta ağzının payını veremiyor.

Bu kadının bu duruma gelmesinde de halkın yani bizimde büyük hatamız var diye düşünüyorum. Takım tutar gibi parti tuttuğumuz için, sempati duyduğumuz partilerde ki kişiler ne tür hatalar yaparsa yapsınlar eleştirmeden desteklemeye devam ediyoruz. Aslında bu olay sol görüşte daha vahim durumda. Taban dedikleri kısım yüzde olarak hiç değişmemektedir. Örneğin son zamanlarda  ( Kemal Kılıçdaroğlu zamanın da ) CHP içinde Canan Kaftancıoğlu gibi bir çok kişi terör sempatizanı hatta DHKPC üyesi olan adayların sayısı artmasına rağmen, CHP her zaman aynı taban oyu almıştır. Bunu da gören başkanlar yaptıklarından utanmadılar, ders almadılar hatta yaptıkları yanlışları arttırarak devam ediyorlar, çünkü baktılar ne yaparsa yapsınlar aynı oranda oy alıyorlar. Ondalar da haklı! Örneğin iş yerimiz deki bir bayan memura CHP ‘nin başına Selâhattin Demirtaş gelse oy verecek misin diye sordum ” evet vereceğim ” dedi. 🙁 Evet şaka değil arkadaşlar o derece gözü kör olmuş. Diğer kesim gelmesin de kim gelirse gelsin mantalitesin de oy veriyoruz. Bu yaptığımız çok yanlış, geri dönülmez yollara girmeyiz inşallah.

Arkadaşlar hepimiz şunu bilmeliyiz siyaset farklıdır. Tabi ki herkes farklı düşüncelerde olacaktır tabi ki herkes farklı kişileri veya partileri destekleyecektir. Zaten çeşitlilik özgürlük için, demokrasi için, gelişmemiz için çok çok önemli. Ama ne zaman ki bu çeşitlilikler Vatana İhanet noktasına gelir o zaman biter. Ne özgürlük kalır nede demokrasi orada desteğimizi çekip tek yürek olmamız lazım. Yoksa siyaset yapacak bir vatanımız dahi olmayabilir.

NOT: Bu yukarıda paylaştığım twetleri yüzünden 11 yıldan yargılama açılmış ama dava uzar CHP ‘de bu kadını milletvekili olarak aday gösterir ve kurtarır gibi geliyor ama inşallah yanılırım.

 

SONUÇ: Siyasette tek vazgeçilmemiz VATAN olsun gerisi teferruattır. Canan Kaftancıoğlu gibi terörü destekleyen kişilere fırsat vermeyin arkadaşlar.

Siyaset Üstü Yazılarıma Ulaşmak İçin Tıklayın
 

EKLEME 13.09.2020

Evet arkadaşlar Canan adlı şahıs bir konuşmasında Atatürke, Gazi Mustafa Kemal diyerek hitap etmiş ve bir türlü Atatürk diyememiştir. Bu durum farkedilince kendisine neden böyle söylediği sorulduğunda ” Kişilerin isimlerinden söz ederken, bunların özel atıflarla kategorize edilmesine karşıyım. Yıllardır bu şekilde kullanıyorum … ” demiş. Kişi diye bahsettiği ATATÜRK 🙂 . Birisi bu cahil kadına Atatürk, Mustafa Kemal ‘in soyadı olduğunu hatırlatsın. Atatürk ‘ü halkın taktığını bir lakap zannediyor bu kimliksiz. Ben diyorum bu kadının CHP ile alakası yok, partiyi kim yönetiyorsa ( kılıçdaroğlu değil ) o kişiler tarafından yerleştirilmiş oraya.

Ayrıca bu söylemlerinden sonra parti içinde eleştiriler gelince, eleştiri yapan milletvekillerine kızıyor ve onları susturuyor. Her konuşmasında demokrasiden bahseden şahsiyet parti içinden gelen eleştirileri susturuyor. Atatürkün kurduğu partide artık Atatürk denilemiyor.

YORUMLAR

  1. Partisi için bu kadar falsolu hareketler yapmasına rağmen önemli bir konumda hâlâ barınabiliyor olması nüfuzlu biri olduğunu düşündürüyor. Terörist sevici de teröristtir!

  2. Hocam olmaması lazım işte, istediği kadar nüfuzlu da olsa halk tepki koysa orada 1 dk. durdurmazlar haksız mıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.