Naruto Shippuuden Anime İncelemesi

Merhaba arkadaşlar geçen hafta Naruto animesinin incelemesini yapmıştık. Bugün Naruto Shippuuden animesini bitirdim ve sıcağı sıcağına size incelemede bulunacağım.

Hatırlarsanız Naruto 5. Sezon 220. Bölüm de hocası Jiraki ile antrenman için köyden ayrılıyordu. Naruto Shippuuden serisi ise tam 2.5 yıl sonra Naruto ‘nun köye geri dönüşü ile başlıyor. Bu dönüş ile tam 500 bölüm yani uzun bir maraton sizi bekliyor olacak.

Naruto Shippuuden Animesinin Türü
Anime Animasyon, Fantastik, Komedi, Gerilim ve Macera içeriyor.

Naruto Shippuuden Yorum ve Eleştirilerim

Görünüş bakımından Naruto çok büyük bir değişime gitmemiş sadece boyu 20 cm uzamış ve üstünde ki kıyafet değişmiş. Diğer karakterlerde aynı şekilde biraz boyları uzamış, yüz ve vücut hatları daha keskinleşip belirmiş. O değil de aradan 2.5 yıl geçmiş insan arkadaşları ile karşılaştı mı bir sarılır bir öpüşür değil mi? Bizim Naruto anca yumruk yiyip ve şaşkınlık geçiriyor. 🙂 Ayrıca bu sezonda vücutlarına canavar mühürlenmiş kişilere Jinchuuriki dendiğini öğreniyoruz.

Bakınız: Naruto Anime İncelemesi

Naruto Shippuuden Sezon İncelemeleri

Naruto Shippuuden 1. Sezon: 26 bölümden oluşuyor arkadaşlar. Eskisine göre çizimler biraz kötü gibi geldi ama heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Akatsuki örgütü planlarına kaldığı yerden devam ediyor. Akatsuki örgütünün neden içinde canavar olan kişileri seçtiğini bu sezonda tam anlamıyla öğreniyoruz. Hedeflerinde Gaara ve Naruto olduğunu önceki sezonlardan biliyorsunuz zaten arkadaşlar. İşte bu sezon komple bunu anlatıyor. Naruto kendine özgü rasengan tekniği geliştiriyor.

Naruto Shippuuden 2. Sezon: 27. Bölümden başlayıp 52. Bölüm dahil 26 bölümden oluşuyor. 1. Sezon gibi Akatsuki örgütünün üyeleri ile olan savaşları konu alıyor. Yan karakterlerin yeni tekniklerini bol bol göreceğimiz bir sezon olacak. Ayrıca bir çok duygusal sahneyi de barındıracak arkadaşlar.

Şuana kadar en dramatik bölüm 31. Bölümdü şahsen. Bu bölümde de Naruto ‘nun en büyük gücünü öğreniyoruz. İnsanları değiştirme gücü aslında bir teknik değil ama Naruto ‘nun kişiliği ile alakalı en güzel tespit bu sözdür.

Naruto Shippuuden 3. Sezon: Arkadaşlar görüntü kalitesi tüm sitelerde 460P olarak izliyorduk ama 60. Bölümden sonra 720P kalitesinde izleyebileceksiniz sonunda. 460P gerçekten bu diziye yakışmıyordu. Gerçi 720P de kurtarmaz en az 1080P olmalı. 4K olsa tadından yenmezdi. Gerçi animenin yayınlandığı tarihlerde 4K ‘lar o kadar yaygın değildi belki ondan yayınlanmamış olabilir. Gerçi 4. ve 5. Sezonda 1080P görüntü kalitesi geliyor. Ayrıca bu sezonda rasengan ‘dan bahsetmek istiyorum.

Naruto animesinde rasengan ‘dan biraz bahsetmiştim, burada tamamlanmamış bir ninjutsu olduğunu öğreniyoruz. Anlaşılan Naruto bunu tamamlayacak ve S seviye belki daha üstü bir tekniği olacak gibi. İlerleyen sezonlarda bunu anlayacağız. Birde 3. Sezon Naruto kendine has elementini ( rüzgar elementi ) bulup bunu geliştiriyor.

Hatta 2. ve 3. Öğrenecek gibi duruyor. Benim tahminim dizinin sonuna doğru 5 elementi de kontrol edebilen ilk kişi olacak. Bu sezon Akatsuki örgütünün yanında Konahi köyünü yıkmaya çalışan başka grupların ortaya çıktığını göreceğiz. Bu Konahi Köyünü kimin ahını almış bilmiyorum önüne gelen burayı yıkmaya çalışıyor arkadaş. Bir kan akıtsınlar, sadaka versinler ne bilim kurban kessinler bence. 🙂

Naruto Shippuuden 4. Sezon: Bu sezon sevdiğimiz Asuma-Sensei Akatsu üyeleri tarafından öldürülecek arkadaşlar. Bunun intikamı için bizim takım bir çalışacak. Naruto imkansız olan elementleri birleştirmeye çalışmaktadır. Ayrıca elementsel zayıflıkları da öğrenecektir.

Elementlerin zayıf noktalarını anlatmak gerekirse Ateş rüzgara karşı güçlü, su ateşe karşı güçlü, rüzgar elektriğe karşı güçlü, elektrik ise toprağa karşı güçlüdür arkadaşlar. Bu zayıflıklara bakarsak Naruto ‘nun rüzgar jutsusu Sasuke ‘nin ateş jutsularına karşı zayıf ama aynı zamanda elektirik jutsusu olan Chidori ‘sini yenebilecek tek element jutsuna sahip. Yani Naruto rüzgar elementini kullanırken bunları da düşünmek zorunda kalacak. Bu kadar bilgiyi Naruto kaldırabilir mi orası muamma 🙂
Naruto Shippuuden 4. Sezon ‘un en güzel bölümü 86 ve 87. Bölümleri arkadaşlar. Bu bölümlerde aradığınız tüm kombinasyonları izleyeceksiniz. Akıl dolu hamleler, üst düzey jutsular, dram, acı, sevinç, umut ve Naruto ‘nun Fuuton, Rasen – Shuriken ‘i ( Rüzgar elementi, Dönen Shuriken ) ilk kez görmüş olacağız ve bu güç daha %50 ‘lerde tamamını kesin Sasuke ile dövüşürken görebiliriz gibi. Birde bizim Naruto 4. Hosage ile bir akrabalığı çıkacakmış gibi gelecek size arkadaşlar. Bakalım ileride neler olacak.

Naruto Shippuuden 5. Sezon: Pek aksiyon yok arkadaşlar. Bir konuyu komple 13 bölüme yaymışlar.

Naruto Shippuuden 6. Sezon: Hikayemiz, kristal güzelimiz ve 3 kuyruklu canavar ile devam ediyor arkadaşlar. 93. Bölümden 113. Bölüme kadar olan kısım gerçekten gereksiz olmuş. Bu sezonda Orochimaru ‘nun ilk defa gerçek bedenini göreceğiz arkadaşlar.

Sasuke ‘nin intikam için kurduğu Hebi takımı ile tanışıyoruz bu arada. Bu Sasuke ‘nin abisi Uchiha Itachi bu kadar güçlümüymüş anlamadım. 119-120. Bölümler iyiydi arkadaşlar. Bu bölümlerde Kakashi ‘nin Sharingan gözünü nasıl aldığını öğreneceğiz. Akatsu üyelerinin lideri ile de bu sezonda tanışıyoruz Pain… Üstüne üstlük Akatsu ‘yu organize eden Uchika Madara ilede tanışıyoruz. Altı Yolun Rinnegan ‘ı kelimesini çok duyacaksınız arkadaşlar.
Bu 6. Sezonda bir çok soru cevap buluyor arkadaşlar. Ama 220 bölüm Naruto, Naruto Shippuuden 135 bölüm toplam 355 bölüm Sasuke ‘nin abisini öldürmesini bekledik ve sonunda o muhteşem kapışmayı izleyebildik. Kesinlikle beklediğimize değdi diyebilirim. Hatta sonucu karşınızda öğreneceklerinize çok şaşıracaksınız. Nereden nereye diyeceksiniz. Birde kötü haberim var Jiraiya Sama ‘nın öldüğü bölüm bu sezon arkadaşlar.

Naruto, Pain Savaşı

Naruto Shippuuden 7. Sezon: 144. Bölümden başlayıp 151. Bölümde bitiyor arkadaşlar ve tüm bölümler filler. Onun için 7. Sezonu izlemeden 8. Sezon 152. Bölümden izleyerek devam edebilirsiniz. Ama vaktiniz varsa izleyin derim.

Naruto Shippuuden 8. Sezon: Naruto ‘yu hiç görmediğiniz kadar güçlü göreceksiniz arkadaşlar. Başta sona nefes almadan izleyeceğinizi garanti ediyorum. Bu sezonda sadece 2 bölüm filler arkadaşalar onun için seriye bağlayıp izleyin derim. Bu sezon Naruto hocasının intikamını almak için kurbağa diyarına Senjutsu ( dışarıdan alınan doğa enerjisi ile bedensel ve fiziksel enerjinin birleşmesi ile yapılan jutsu teknikleri ) öğrenmeye gidiyor. Ve sonunda Naruto ustasını geçerek 156. Bölümde Sennin Mod ‘a geçiş yapıyor.

Yeni gücü ile Naruto ‘nun değişik fikirleri birleşince olağanüstü güçler ortaya çıkacak. Şimdiye kadar ki en iyi bölümlerin olduğu sezondu arkadaşlar. Son olarak narutonun babasını öğrendiği bölüm 167. Bölüm arkadaşlar. Çünkü bir kaç kişi ” naruto babasını kaçıncı bölümde öğreniyor? ” diye sorular sormuş. Onlar için direk bölüm verdim ki tekrar izleyebilsinler diye.

Naruto Shippuuden 9. Sezon: Full yarı filler ve filler bölümlerden mevcut arkadaşlar. Yarı filler bölümleri izleyin ama filler ‘i izlemeyebilirsiniz.

Naruto Shippuuden 10. Sezon: Full ana konuyu içeriyor arkadaşlar. Konudan kopmamanız için full izlemeniz lazım. Bu sezon 204. Bölümde Uchiha Madara ‘dan ilk defa Tsuki no Me Projesini duyuyoruz. Planı tüm kuyruklu canavarları birleştirip en güçlü canavar Jubii ‘yi ortaya çıkarmakmış.

Sonra Jubii ‘yi kendine mühürlüyüp onun gücü ile Ay ‘a genjutsu uygulayıp, Dünyada ki tüm insanları kendi kontrolüne alıp nefreti ve savaşı bitirecekmiş. Bu Madara ‘nın saldırılardan Jikuukan Ninjutsu ‘su kullanarak kurtulduğunu, ayrıca 4. Büyük Ninja Savaşlarını başlattığınıda öğreniyoruz. Bunların hepsi tek bölümde 205. Bölümde gerçekleşiyor arkadaşlar. Bu Danzo tam bir psikopat çıktı arkadaşlar. 208 ve 209. Bölümlerde ne mal olduğunu anlayacaksınız. Sasuke ve Danzo karşılaşması 209. Bölümde arkadaşlar.

Naruto Shippuuden 11. Sezon: Tamamı filler bölümlerden oluşuyor arkadaşlar. ( 222 ve 242 bölümler arası )

Naruto Shippuuden 12. Sezon: Naruto ‘nun canavarı Kyuubi ‘yi nasıl altettiğini izleyeceğiz. Bu sezon gözleriniz de dolacak arkadaşlar. Naruto sanki sizin aileden biri gibi hissedip, onun hissettiklerini hissedeceksiniz. Yani ben öyle hissettim… Narutonun annesi ile karşılaştığı bölüm 246. Bölüm arkadaşlar. Naruto ‘nun kime çektiğini anlıyoruz. Aynı annesi hatta konuşma tarzı bile ama bu salaklığı kime çekmiş o daha belli değil. 🙂 4. Büyük Ninja Savaşları 262. Bölümden itibaren başlıyor arkadaşlar. Savaş çok çetin sahneleri içinde barındırıyor arkadaşlar. Naruto ve arkadaşlarının şimdiye kadar karşılaştığı tüm ninjalar tekrar canlanıp, karşılarına çıkıyorlar.

Naruto babası ve annesi

Naruto Shippuuden 13. Sezon: Sadece 5 bölüm ana konuyu içeriyor diğerleri filler bölümden oluşuyor arkadaşlar.

Naruto Shippuuden 14. Sezon: 296. ve 302. Bölümler dahil arasında ki bölümler ana hikaye diğerleri filler arkadaşlar. Ama bu 7 bölüm birbirinden güzel konular içeriyor. Gaara babası ile hangi bölümde karşılaştı diye merak edenler 297. Bölümü izlesinler. Bu sezon ölüler diyarından Painler mi dönmüyor, Ithaciler mi dönmüyor… Dönen dönene arkadaşlar.

Naruto Shippuuden 15. Sezon: Bu sezonun büyük bir bölümü ana hikayeyi oluşturuyor arkadaşlar. 326. Bölümde Son Goku ‘nun adı geçiyor arkadaşlar. İsminin bile geçmesi beni heyecanlandırdı ve eski anılarım canlandı. Ne animeydi değil mi arkadaşlar. Her saniyesi aksiyon doluydu… Kuyruklu canavarların aslında gerçek bir isimlerinin olduğunu ayrıca duygularının da olduğunu öğreniyoruz. Mesela Kyuubi ‘nin gerçek ismi Kurama ‘mıymış. Naruto Kyuubi anlaşması kaçıncı bölüm diye merak edenler sonunda 329. Bölümde meraklarını gidermiş olacaklardır. Madara Uchiha kimdir? Diyenler gerçek kimliğini 343. Bölümde öğreniyoruz. Aslında kendisi Kakashi ‘nin arkadaşı Obitoymuş.

Naruto kyuubi antlaşması

Naruto Shippuuden Final: Bu son sezonda beyniniz yanacak arkadaşlar. Son 30-40 bölüm 500 bölümlük animenin 470-480 bölümüne ışık tutucak. Bildiklerimizin aslında yalan üzerine kurulu olduğunu, eski ve azılı düşmanların dost, dostların da düşman olduğunu, çakra ‘nın nereden ve ne amaçla kullanıldığını, Madara Uchiha ‘nın gerçekte nasıl madara olduğunu, Tsuki no Me Projesini gerçekte neymiş işte bunların hepsini finalde öğreneceğiz.

Tüm dünyanın yumurta bir yerin ağzına gelince nasıl birleştiğini göreceğiz. Naruto ve Sasuke ‘nin birleşip tanrı seviyesindekileri nasıl yendiğini göreceğiz. Bu kadar olaylardan sonra son 10 bölüm tam bir hayal kırıklığı arkadaşlar. Finalde Naruto Hinata ile evleniyor ve orada bitiyor arkadaşlar.

Kuyruklu Canavarların İsimleri

 • Gaara ‘nın mühürlü kuyruklu canavarı: İchibi
 • Ni ‘i Yugito ‘nun mühürlü kuyruklu canavarı: Canavar kedisi Nibi
 • Sendai Mizukaga ‘nin mühürlü kuyruklu canavarı: Sanbi
 • Roushi ‘nin mühürlü kuyruklu canavarı: Yonbi
 • Han ‘ın mühürlü kuyruklu canavarı: Gobi
 • Utakata ‘nın mühürlü kuyruklu canavarı: Rokubi
 • Fuu ‘nun mühürlü kuyruklu canavarı: Nanabi
 • Killer Bee ‘nin mühürlü kuyruklu canavarı: Hachibi
 • Naruto ‘nun mühürlü kuyruklu canavarı: Kyuubi

Naruto Shippuuden Alıntı sözler

 • Yerde sürünen bir yılan, gökyüzünde uçmayı hayal etse bile, bu imkansız bir şeydir.
 • Bir insan sevmeyi öğrendiğinde, nefret etme riskini de sırtlanmış olur.
 • Ben vaz geçmekten, vaz geçtim.

SONUÇ: Anime de şiddet ve kan olduğu için +16 yaş üstü izlemesini öneriyorum arkadaşlar. Daha küçüklerde olumsuz etkilere sebep olabilir. Anime izleyenler bilir neredeyse tüm japon animelerinde ecchi dediğimiz olay vardır. Ama Naruto ‘da bu neredeyse yok tabi bazı sahnelerinde azıcık var ama genel itibari ile yok. Kısacası kaçırılmayacak bir animeye puanım 10/9 arkadaşlar.

YORUMLAR

 1. her türlü anime seviyorum yaa. her ülke, doğulular daha iyi tabii. naruto da biliyom ama bunu bilmiyom sanırım. 500 bölüm müüü 🙂 bu kadar çok bölümlü izlediğimi hatırlamıyom amaa 🙂

 2. Bunun da devamı Naruto 'nun oğlu Baruto olarak devam ediyor hocam 🙂 baya uzun bir anime serisi. Ama kesinlikle tavsiye ediyorum.

 3. Merhaba bloğunuzu yeni keşfettim ve artık takipteyim.
  Bana da uğrarsanız çok sevinirim.

 4. Hoşgeldiniz, pek yemek tariflerinden anlamasamda takip edeceğim blog adresinizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.