Robin Hood 2018 Film İncelemesi

Merhaba film sever arkadaşlar, bugün Robin Hood ‘un 2018 yılında tekrar çekilen filmi hakkında yorumlarda bulunacağım.

Robin Hood 2018 Filminin Konusu

Sanrım bilmem kaçıncı kez tekrar çekilen filmin konusunu bilmeyen yoktur. Ama yeni yetişenler için ufak bir açıklama yapabilirim. Robin bir bölgenin kontudur ama orada bedelli askerlik olmadığı için askerlik zamanı gelince ülkesi için savaşmaya gider. Tabi arkasında güzeller güzeli eşini tek bırakır. Bunu fırsat bilen bölgenin şefi kontu yok sayarak her şeyine el koyar. Aradan yıllar geçer Robin bir şekilde geri döner ama tüm mal varlığının yerinde yeller eser. Buna sinirlenince iyi kalpli kontumuz ve iş birlikçi arkadaşları, şerifin halktan zorla topladığı paraları çalarak tekrar halka dağıtır. Yani bir nevi zenginden çalıp fakire veriyor. Hırsızlıktan dolayı Hood lakabını alıyor. Robinle de birleşince Robin Hood ortaya çıkıyor.

 

Robin Hood 2018 Filminin Türü

Yapımcılar filmi Aksiyon, Macera ve Gerilim kategorilerine sokmuş ama gerilim filmi izlemesek inanırız ama gerilim yok arkadaşlar.

Robin Hood 2018 Oyuncuları


Robin of Loxley = Taron Egerton ( kendisini Kingsman filminden hatırlarsınız )
Yahya / John = Jamie Foxx ( Beyaz Saray düştü filminde başkan rolündeydi )
Sheriff of Nottingham = Ben Mendelsohn ( Adamın oynamadığı film yok ama en son Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi filminde oynamıştı )
Marian ( Robinin eşi ) = Eve Hewson  ( Büyük bir filmde rol aldığını hatırlamıyorum ama kendisini Casuslar Köprüsü filminden hatırlıyor gibiyim )

Yönetmen: Otto Bathurst 

Robin Hood 2018 Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz ABD yapımı olup 11 Ocak 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Film 1 saat 56 dakika sürmektedir. Filmin orijinal adı Robin Hood ‘tur. Robin Hood filminin bütçesi 100 milyon $ ‘dır. Film gişede $82,248,814 kazanmıştır. Zarar eden filmlerden birisi. Filmi türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

Film standart Hollywood filmi girişi yapıyor. Zaten gişede ki hasılatından belli oluyor. Film sinemada izlenecek gibi değil de tv ‘ler de oynaması için çekilmiş film gibi. Bundan önce ki Robin Hoodlardan tek farkı bile yok. Aynı konuyu ısıtıp ısıtıp seyircinin önüne getirirsen sonuç zarar edersin.

Dikkat çeken kısmı ise ABD yapımı bir film olduğu için ve Arabistan da geçen bölümde müslümanlar yabani ve yobaz olarak tanıtmışlar. Ama kendilerinin binlerce kilometre uzakta neden savaştıklarını açıklamamışlar! İşte para ve güç kimde ise tarih istedikleri gibi tekrar yazılabiliyor.

Filmin biraz değişik kısmı günümüz modern silahlarını o zaman hikayesine uyarlamışlar mesela ok atan seri bir makinanın omuzda taşınabilir şekilde, roketatara benzetilmesi. Ok ‘a fişek bağlayıp roket gibi kullanmaları. Bunlarla beraber film aksiyon içinde ilerliyor. Sıkılmadan rahat rahat izleyebilirsiniz.

Oyunculuklar konusunda Jamie Foxx ve Ben Mendelsohn harikalar taratmışlar. Kötü adam rolü özellikle Ben Mendelsohn çok yakışıyor. Adamın buz gibi bir suratı var, duygulardan yoksun hissiyatını seyirciye iyi aktaran bir oyuncu bence. Taron Egerton ise bana oldum olası samimi gelmiyor bir türlü. Kingsman ‘da bu filmde de bir türlü ısınamadım. Bu çocuk romantik filmlerde iyi iş çıkartabilir bence. Ciddi ve aksiyon filmlerine iyi gitmiyor gibi geliyor bana.

SONUÇ: Film hakkında çok söylenebilecek bir şey yok arkadaşlar. Ailecek izlenebilir. Aksiyon severler izleyebilir. Robin Hood 2018 imdb puanı 5.3 ( 40 bin kişi oy kullanmış ). Benim puanım ise 10/6 arkadaşlar.

Diğer aksiyon filmleri ‘ne buradan bakabilirsiniz.
Diğer fantastik filmleri ‘ne buradan bakabilirsiniz.
Diğer bilim kurgu filmleri ‘ne buradan bakabilirsiniz.

 

Robin Hood 2018 Resimleri

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada
Ayrıca 2019 Yılında Çıkmış Filmlere Buradan Bakabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.