DenizBank, Finansbank ve TEB – Ortak ATM Ücretsiz Para Yatırma-Çekme

Merhaba arkadaşlar, bir önceki makalemde devlet bankalarının Ortak ATM ‘den Ücretsiz Para Çekme İşlemi ‘nin kolaylığından bahsetmiştim ve makalemin sonunda ”Bu sisteme diğer bankaların katılması ümidiyle görüşmek üzere sevgili arkadaşlar” demiştim. Bu öngörüm gerçekleştiğini sizlere bildirmekten gurur duyarım.

DenizBank, QNB Finansbank ve TEB bu üç bankanın müşterileri ayda 3 kez sınırı olmak üzere birbirlerinin ATM ‘sin den hiçbir ücret ödemeden para yatırıp, çekebilecekler veya kredi kartı borçlarını ödeyebilecekler. Ayrıca bunlara ek sınırsınız bir şekilde müşterisi hesap bakiyesini, kredi kartı borcunun limitini sorgulayabilecekler.

Bu tek ATM uygulamasına diğer bankalarda karşı koyamayıp birleşeceklerdir arkadaşlar. Kullanınca veya zora düştüğünüzde bu ortak ATM ‘lerin kıymetini daha iyi anlayacaksınız. Mesela ben TEB ‘dan ev kredisi çektim ve her ay ATM ‘ye giderken ” İnşallah bozuk değildir ” diye dua ediyorum. Çünkü diğer ATM ‘si kilometrelerce uzakta bulunuyor. Bu birleşme en çok ATM ‘si az olan TEB gibi bankaların müşterilerine ( yani bana ) yarayacaktır.

Yakında zamanda bir İş Bankası, Garanti ve Akbank ortak ATM duyurusu duyabiliriz gibi.

21 Aralık 2017

TANIMAK

YORUMLAR

  1. Faydalı bir yazı bazen birini bulsak diğerini bulamıyoruz elinize sağlık 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.