Yeryüzünde alimler gökteki yıldızlar gibidir.

15 Haziran 2019 Cumartesi

Siyah Giyen Adamlar 4 (2019): Global Tehdit Film İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün vizyona giren Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit filmini eşimle izledim. Film hakkında fikirlerimi sizlerle paylaşacağım.Siyah Giyen Adamlar 4 (2019): Global Tehdit Filminin Konusu

Konumuz bundan önceki serinin 3 filmi gibi uzaylılar ile mücadele olacak.

Siyah Giyen Adamlar 4 (2019): Global Tehdit Filminin Türü

Film Aksiyon, Macera, Fantastik, Komedi ve Bilim Kurgu içeriyor.

Siyah Giyen Adamlar 4 Oyuncuları

Agent H: Chris Hemsworth ( Thor filmlerinden tanıyoruz )
Agent M: Tessa Thompson ( Thor filminden tanıyoruz )
Agent O: Emma Thompson
Agent High T: Liam Neeson  ( Tanımayan yoktur diye düşünüyorum. Özellikle İstanbul da çektiği takip filmi ile )

Yönetmen: F. Gary Gray

Siyah Giyen Adamlar 4 (2019): Global Tehdit Film Eleştiri ve Yorumlarım


Filmimiz ABD yapımı olup 14 Haziran 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Film 1 saat 54 dakika sürmektedir. Filmin orijinal adı Men in Black: International. Siyah Giyen Adamlar 4 filminin bütçesi 110 milyon $ 'dır. Film gişede  $ kazanmıştır. Filmi türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

İlk defa Will Smith ve Tommy Lee Jones 'un olmadığı bir Siyah Giyen Adamlar izledik. Herkes gibi bende acaba dedim! Ama düşündüğünüz gibi film kötü değildi. Gözlerim Will S. ve Tommy L.J 'u arasa da Chris Hemsworth ve Tessa Thompson ikilisine de alıştı ve hoşuma gitti. Gerçi Chris, Will Smith 'in sempatikliğini hiç bir zaman kazanamaz. Bu rol biraz üzerinde Thor karakterinden sonra sırıttı gibi geldi açıkçası. Ama Tessa için aynı şeyler diyemem mesela.. Tam bu karakter için doğmuş diyebilirim. Ayrıca üzerinde ki takım elbise gerçekten yakışmış. :)

Filmimiz diğer 3 film gibi Dünya 'yı yok etmeye çalışan uzaylılar ile savaşı konu alıyor. Bu filmde ki efektler önceki filmlere göre daha iyi arkadaşlar. Özellikle iki kötü karakter var onların görünüşleri olsun, hareketleri olsun gerçekten çok başarılıydı. Özellikle samanyolunu andıran bedenlerine büründüklerinde ki görünüşleri gerçekten başarılı olmuş. Finalde ki insan bedeninden yaratığa dönüş sahnesi de iyi hazırlanmış. Kısacası efektler göze batmıyor ve kaliteli bir şekilde hazırlandığı belli.

Filmde Will Smith 'in sempatikliğini, sakarlığını, esprilerini, işleri kendi yöntemi ve sırdaşı çözme şeklini Chris Hemsworth tam karşılayamadı bence. Tommy Lee Jones yerine gelen Tessa ise ciddi ve akılcı karakteri ile tam uyum içindeydi. Bu ikililere yardımcı olan konuşkan köpeğimizin yerine piyoncuk geliyor ve gerçekten en komik sahneler Piyoncuk ile çekilen sahneler olmuş. Bence önceki serileri göre daha az komik olmuş gibi. Belki espiri miktarı önceki serilerdeki gibi olabilir ama Will reyiz olmayınca gülmedi açıkçası. :)

Filmde Thor filmine de gönderme vardı. Bir dövüş sahnesinde Agent H. yerde bir çekiç görüyor ve onu çağırıyormuş gibi yapıp yerden alıyor. Ayağa kalkıp çekiçi Mjolnir gibi atıyor ama :) sadece atmakla kalıyor.

SONUÇ: Aile boyu izleyebilirsiniz. Film kesinlikle kötü değil ama çok iyide değil. Fazla paranız varsa sinemada izleyebilirsiniz. Yoksa illa gideceğim diye kendinizi zorlamayın derim. Filme puanım 10/6

Diğer aksiyon filmleri 'ne buradan bakabilirsiniz.
Diğer fantastik filmleri 'ne buradan bakabilirsiniz.
Diğer bilim kurgu filmleri 'ne buradan bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.