Tarsus ‘ta Gezilecek Yerler – Tarsus Şelalesi

Bu hafta sonu iş arkadaşlarımız ile Tarsusun gezilebilecek yerlerini gezdik arkadaşlar. Gezimizin 2. Durağı Tarsus Şelalesini sizlere anlatmak istiyorum.

Tarsus ‘ta Gezilecek Yerler – Tarsus Şelalesi
Tarsus Şelalesi

Doğal güzelliği olsun, suyun akış debisi olsun gerçekten hala Türkiye ‘nin en güzel şelalelerinden biri Tarsus Şelalesi arkadaşlar. Neden böyle dedim geçen sene Antalya tatilimde şelale turu vardı, eşim ile kayıt olduk ve bölgede ki tüm şelaleleri gezdik ama şelale içler acısıydı. Resmen şelalenin boşaldığı göletten motor ile su çekip yukarıdan tekrar akması sağlanıyordu. Şehirleşme ve kaynaklarımızı iyi kullanamamaktan kaynaklı sularımız çekilmiş. Bu gidişle çocuklarımız şelaleri sadece çektiğimiz videolardan izleyebilecekler anlaşılan.

Gelelim tekrar Tarsus Şelalesine, şelale etrafında 1 adet cafe ve restaurant bulunmakta arkadaşlar. Restaurant ‘ta her türlü kebap ve yemek türü bulunmakta. Fiyatları da öyle uçuk değil haberiniz olsun. Restaurant ‘ın tam karşısında bir cafe bulunmakta orasının da manzarası gerçekten çok güzel. Biz orada dinlenip, dondurmamızı yedik arkadaşlar. Ayrıca illa buralara oturmak zorunda değilsiniz tabi şelale çevresine belediye bank yerleştirmiş eğer boş yer bulabilirseniz suyun kenarında şelale manzaralı ve buz gibi bir esintiye karşı oturabilirsiniz.

Şelaleyi tam karşıdan gören burun kısmında bir fotoğrafçı abimiz var. 2 TL karşılığı resminizi çekip hemen orada basıp size veriyor ama yazıcısı gerçekten çok kötü olduğu için resim kalitesi kötü çıkıyor bilginize. Benim o abimize tavsiyem çekilen resimleri elektronik ortamda versin daha iyi olur. 🙂

Şelalenin tek kötü yanı demir köprüler, gerçekten bunu yapan kişi ilk yapımında acaba neden daha geniş düşünememiş. Köprüden iki kişi karşılıklı geçemiyor resmen. Hele bebek arabanız varsa hiç denemeyin geçemezsiniz. Birde çevre düzenlemesi eksik düşünülmüş bence, daha güzel bir düzenleme ile şelaleden daha fazla yararlanılabilir diye düşünüyorum. Tabi belediyeler bu konuda yetersiz, sebebi belediye çalışanlarının ahbap çavuş ilişkisi ile işe girdiklerinden. İşi bilen olmayınca kafalarında ki en basit projeyi uyguluyorlar.

Neyse arkadaşlar Tarsus Şelalesi, Tarsus ta gezilecek yerlerin başında geliyor. Kesinlikle uğramanız lazım.

Tarsus Şelalesinden Görüntüler

YORUMLAR

  1. Çok güzel. Şelaleleri oldum olası çok severim 🙂

  2. Gitmediyseniz kesinlikle gitmenizi öneririm. Hatta gelirseniz haberimiz olsun .. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.