The Witcher 6. Kitap Ne Zaman Çıkacak?

Fantastik kitap sevenlerin severek okuduğu The Witcher serisinde kitapların türkçeye çevrilmesi biraz uzun sürüyor arkadaşlar. Serinin 3. Kitabı 2017 yılında, 4. ve 5. Kitapları ise 2018 yılında dilimize çevrilmiş. Böyle olunca akıllara tek soru geliyor ”Witcher 6. kitap ne zaman çevrilecek” bu soruya kesin cevap verebilecek tek adres Pegasus Yayınlarıdır.

Pegasus Yayınevine ” The Witcher 6. Kitap türkçe çevirisi takviminize ekli mi? Ekli ise ne zaman çıkacak ” diye mail attım. Şuana kadar herhangi bir olumlu veya olumsuz cevap gelmedi arkadaşlar ama geldiği zaman sizlerle paylaşacağım. Bu makalemi okuyan Witcher hayranları sizlerde benim gibi Pegasus Yayınlarının sitelerinden mail atarsanız çok sevinirim. Birde serinin hepsinin türkçeye çevrilmesini bekleyip almak isteyenler var. Lütfen beklemeden almanızı rica edeceğim. Çünkü kitabın ilgi gördüğü anlaşılsın ve çevirme işlemleri hızlansın.

NOT: The Witcher Serisinin Kitap Sıralamasını merak edenler…

Aslında  Andrzej Sapkowski, The Witcher serisini ilk 1992 yılında yayımlıyor ama kitap çok tanınmıyor. Ta ki kitap oyuna çevrilene kadar… 2014 yılında piyasaya çıkan The Witcher 3: Wild Hunt 1 yıl içinde tüm zamanların en çok ödülünü kazanan oyun oldu. Bu süreçten sonra The Witcher serisinin kitapları ülkemiz dahil tüm Dünyada aşırı ilgi gördü. Kitap tüm dillere çevrilmeye başlandı. İşte kitabın yayın tarihinden 25 yıl sonra kitap Türkçe ‘ye çevrildi. Zaten kitabı alanların büyük bir çoğunluğu oyun oynayanlardan geliyor. Çeviri işi de kolay olmadığından tahminimce yılda 2 kitap çeviriyorlar. Serinin 4. ve 5. Kitabı 2018 yılında çevrilmiş. The Witcher serisinin 6. ve 7. Kitabı 2019 veya 2020 yıllarında çıkabilir arkadaşlar. Onun için biraz sabretmemiz lazım.

EKLEME: Serinin 6. ve 7. Kitaplarıda türkçeye çevrildi.

The Witcher 6 – Kırlangıç Kulesi Yorum ve İncelemesi

Sizde yorumlarda isteklerinizi yazarsanız Pegasus Yayın evine isteklerimizi toplu şekilde iletebiliriz arkadaşlar.

The Witcher – Son Dilek İncelemesi
The Witcher 4 – Nefret Çağı İncelemesi
The Witcher 5 – Ateşle İmtihan İncelemesi
The Witcher Serisinin Kitap Sıralaması ( Okuma Sırası )
Tam Size Göre Fantastik Kitaplar Burada

SERİNİN 6. KITABI – KIRLANGIÇ KULESİ SATIŞA ÇIKMIŞTIR ARKADAŞLAR.

YORUMLAR

  1. Pegasus fantastik kitaplarda zirvede gerçekten de. Ailecek her yaştan okuyoruz. The Whitcher kitabını da sayende farkettim, inceleyeceğim. Teşekkürler.

  2. Fantastik dünyaları seviyorsanız kesinlikle öneririm. Ayrıca İblis Döngüsü serisi var onuda öneririm ama biraz erotik sahneler mevcut olduğundan çocuklara önermiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.