Alita Savaş Meleği 2 Ne Zaman Çıkacak?

Sanırım ilk filmi izleyenlerin direk aklına gelebilecek ”Alita Savaş Meleği 2 çıkacak mı?” Sorusudur. Ya da ” Alita Savaş Meleği 2 Ne Zaman Çıkacak? ” eğer filmin 2. si çekilecekse ” Alita Savaş Meleği 2 vizyon tarihi ” nedir soruları gelecektir. Çünkü benimde direk aklıma gelen sorular bunlar olmuş ve eve gelir gelmez araştırma işine koyuldum. Yabancı ve yerel siteleri araştırdım. Bulduklarımı sizlerde paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

Öncelikle filmi izlemediyseniz ve film hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Alita: Savaş Meleği 2019 Film İncelemesi makalemi okumanızı tavsiye ediyorum. Tabi bu yazdığım makaleyi okuyorsanız büyük ihtimalle filmi izlemiş ve üstüne filmi beğenmeniz lazım ki Alita Savaş Meleği 2 diye aratıp bu yazımı bulmanız lazım.

İlk olarak aradığınız sorunun cevabını vermek isterim. Şuan için Alita Savaş Meleği 2 yani filmin devamı çekilmiyor. Hatta çekilme ihtimalinden bile bahseden yok arkadaşlar. Biliyorum duymak istediğiniz cevap bu değildi ama gerçekler bunlar arkadaşlar. Devam filminin şimdilik gelmemesinin nedeni eleştirmenlerden  istenilen puanı almaması ve gişede bekleneni verememesidir. Filmin ağır eleştiri almasının ve gişede bekleneni vermemesinin bir kaç nedeni var arkadaşlar. Bu nedenler;

1. Neden : Filmin aşırı eleştirilmesinin en büyün nedeni yapımcısı James Cameron ‘dır. Adam Avatar, Titanic, Terminatör gibi filmlerin yaratıcısı olduğundan, herkes Alita filminden de aynı başarıyı beklediler ve doğal olarak gişe rekorları kıran filmleri ile kıyasladılar. Beklentiyi çok yüksek tutan bilinçli izleyici umduğunu bulamayınca filmi ağır eleştiri yağmuruna tuttular. Bu eleştirileri okuyanlar etkilenip filmi izlemediler.

2. Neden: Filmin ana karakteri Alita bir 3D modelleme ürünüdür. Fragmanlarda bunu hisseden izleyici filmi anime filmi zannedip izlemeye gitmediler.

Ama üzülmemenizi öneriyorum şahsi görüşüme göre Alita filmi sonradan açılıp büyük bir hayran kitlesine ulaşacaktır diye düşünüyorum. Böyle düşünmemim birden fazla nedeni var tabi ki.. Mesela beklenti içine girmeden filmi izleyenler aşırı beğenip çevresinde ki herkese filmi öneriyor. Sonra filmi anime zannedip ön yargılı izlemeyenler filmi izleyince ”keşke sinemada izleseydim” diyorlar.

Sonuç olarak filmi izleyen çoğunluk, film için çok olumlu yorumlarda bulunuyorlar. Film için 300 milyon doları geçemez diyorlardı film 400 milyonu geçti. Yapımcılara 2.5 katı para kazandırdı hemde o kadar eleştiriye rağmen. Anlayacağınız film sosyal medya aracılığı ile büyük etki bırakacaktır. Yapımcılar bunları görmezden gelmezler arkadaşlar. Ama Alita Savaş Meleği 2 filminin çekimi uzun bir bekleyişten sonra başlayabilir. Önce kitlenin oluşmasını bekleyeceklerdir. Şahsen filmin devamı için büyük umutlarım var.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada
Ayrıca 2019 Yılında Çıkmış Filmlere Buradan Bakabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Bende beğenmedim Alita filmini desem linç yer miyim?🙈Beklentim aşırı yüksekti.Filmin yarısında sıkıldım ve kapattım.
    Benim aksime eşim ise sizin gibi çok beğendi.😁

  2. Estafurullah neden linç edileceksiniz. Dediğim gibi yüksek beklentisi olanlar için hayal kırıklığı olabilir ama yapımcısını bilmeyenler için gerçekten güzel bir film tercihi olacaktır.

  3. film süper inş devamı gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.