Fry Cry Primal İpuçları

Bu yazımda biraz soru cevap yaparak Fry Cry Primal hakkında ipuçları vermeye çalışacağım arkadaşlar. Çünkü akıllarda basit ama kimsenin cevap vermediği sorular olduğunu gördüm. Bende her zaman ki kendi deneyimlerim ile cevap vereceğim. Aklınıza takılan en ufak sorulara bile cevap vermeye çalışacağım.

1- Fry Cry Primal İnternetli mi?

Sanırım çoğumuzun merak ettiği soru bu. Oyunun her iki versiyonu da bulunmaktadır. İsterseniz steam üzerinden oyunu satın alarak online olarak yani internet bağlantısı ile oynayabilirsiniz. İsterseniz single player seçeneği ile internet olmadan oyunu oynayabilirsiniz.

2- Fry Cry Primal Hayvanlar

Oyunca evcilleştirebileceğimiz 17 vahşi hayvan bulunmaktadır. Hayvan listemizi B tuşuna basarak görebilirsiniz. Ayrıca Fry Cry Primal ölen hayvanlarınızı da bu menüden görebilir ve tekrar onları canlandırabilirsiniz. Fry Cry Primal en güçlü hayvan diyenler için görevlerinize göre bu değişecektir. Bazı görevlerde saf güç lazım onun için yaralı mağara ayısı idealdir. Ama sessizlik görevlerinde kılıç dişli kaplan iş görecektir.

3- Fry Cry Primal Nadir Hayvanlar Nerede?

Nadir hayvanları bulmak için M tuşuna basarak haritamızı açalım. Mause ‘mizin orta topu ile haritaya yaklaşalım arkadaşlar, işte o zaman haritada hayvanların resimlerini ve isimlerini göreceksiniz. Avlamak veya evcilleştirmek istediğiniz hayvanın konumuna en yakın şenlik ateşi konumuna ışınlanın. Zaten ana görevleri yaparken bir çok nadir hayvan ile karşılaşacaksınız.

4- Fry Cry Primal Hayvan Evcilleştirme

Primal oyununu oynayanların en büyük sebebi bu olsa gerek! Vahşi hayvanları eğitmek, onlara komut vermek ve üstlerine binip gezmek olsa gerek… Bir vahşi hayvanı evcilleştirmek için öncelikle evcilleştirme yeteneğinizin açık olması gerekli ( K tuşuna basıp oradan geliştirebilirsiniz ),  sonra Q tuşuna basarak oradan YEM üretmeniz gerecektir. Daha sonra evcilleştirmek istediğiniz hayvana yaklaşıp, mause ‘nin orta topuna basarak ürettiğiniz yemi hayvana doğru atıyorsunuz. Vahşi hayvan yemin konusunu aldığını gösteren bir ünlem işareti ile yeme doğru gidecektir. Yem ‘i yerken hayvanın başının üstünde bir el işareti belirecektir. O sırada hemen hayvana yaklaşıp E tuşuna basılı tutmanız gerekecektir. İşlem sonucunda artık yeni bir evcil hayvanınız olacaktır. Ayrıca burada ” Fry Cry Primal hayvan evcilleştirme hangi tuş ” diyenler içinde cevap vermiş olduk.

5- Fry Cry Primal Ok Bitti, Fry Cry Primal Ok Nasıl Yapılır?

Görevlerimizi yaparken karşılaştığımız düşman kabileler olsun, vahşi hayvanlarla olan savaşlarınızda ok ve mızrak cephaneniz bitebilir. ( Gerçi attığınız okları veya mızrakları avcı görüşü açarak yerlerini tespit edip, geri toplayabilirsiniz ) Eğer okunuz veya diğer fırlatılabilen silahlarınız biterse Q tuşuna basıp oradan üretmek istediğiniz silahın üstüne gelip mause ‘nin sol kısmını tıklamanız yeterlidir.

6- Fry Cry Primal Ateş Nasıl Yakılır?

Y tuşuna basmanız yeterlidir. Elinizde tuttuğunuz silah anında alev alacaktır ve aynı tuşa geri basarsanız ateş sönecektir.

7- Far Cry Primal Zehirli Gaz

Herkesin takıldığı kısım, zehir gaz için panzehir üretmeniz gerekecektir arkadaşlar onun için. TAB tuşuna basınız. Oradan panzehir üzerine gelip tıklamanız lazım. Ama panzehir üretmek içinde nadir sarı kuzey yaprağı ve et malzemeleri gereklidir. Eğer bu malzemeleriniz varsa, panzehirin üstüne tıkladığınızda oyun size belirli bir süre verecek ve bu süre zarfında tüm zehir hasarlarından ve zehirin etkilerinden kurtulacaksınız.

 Fry Cry Primal Taktiklerini merak ediyorsanız bu makalemi okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Ölen bloodfang sabretooth yerine yenisini nasıl koyacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.