Fry Cry Primal Taktikleri

Daha önceki Fry Cry serisini oynayan oyuncular Primal versiyonunun az çok mantığını tahmin ediyorlardır. Ama bu bağımsız Fry Cry diğerlerinde farklı arkadaşlar. Burada teknolojik aletler veya silahlar bulunmuyor. Tam tersi ilkel silahlarla hayatta kalmaya çalışıyor ve kendi kabilemizi kurup geliştiriyoruz.

Burada gelişme anahtar kelimemiz arkadaşlar. Fry Cry Primal da en iyi taktik kabilemizin hızla gelişmesine bağlı. Burada kendi tecrübelerimi sizlere aktararak bu hızlı gelişimi sağlayacağım. Umarım başarılı oluruz.

  1. İlk önce ana görevlerimizi yapıyoruz arkadaşlar. Ana görevler yüksek XP ve yeni barakaların inşaatı için çok önemli.
  2. Toplanan XP ile kazanılan yetenek puanlarımızı toplama ve hayvan evcilleştirmeye kullanalım. ( K tuşuna basıp menüyü görebilirsiniz )
  3. Önünüze gelen tüm kaynakları ( bitkiler, kayalar, hayvanlar ) toplayın. Özellikle H tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan barakaların gelişimi için gerekli olan kaynakları toplamaya özen gösterin. Bu barakalar ne kadar gelişirse sizin kullanacağınız alet sayısı o kadar artıyor.
  4. Haritamız bayağı büyük olduğu için ana görev veya yan görevlere koşarak gitmek çok zaman kaybı oluyor arkadaşlar. Bunu engellemek için haritada ki şenlik ateşi bölgelerini ele geçirmeniz lazım. Şenlik Ateşini yakınca o noktaya istediğiniz zaman hızlı ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Diğer bir yararı eğer görevlere koşarak gitmeye çalışırsanız yolda vahşi hayvanlar ve düşman kabile üyeleri ile karşılaşıp dövüşmek zorunda kalıyorsunuz. Buda hem kaynak hemde zaman kaybına sebep olmaktadır.

Yukarıda ki taktikler en hızlı yükselmenizi sağlayacak ayrıca hayatta kalmanızı da kolaylaştıracaktır. Daha önce oynayıp bizimle tecrübelerini paylaşmak isteyen olursa sevinirim arkadaşlar. O taktikleri de eklerim.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.