Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir? diyorsanız bugün size kilo vermek konusunda yıllardır edindiğim tecrübelerimi aktaracağım. Çok hızlı kilo nasıl verilir? sorusunun cevabını bizzat kendimin denediği ve işin uzmanlarından öğrendiklerim ile cevaplayacağım.

Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir?

En Çabuk Nasıl Zayıflanır?

Yaptığım araştırmaya göre zayıflamak isteyenler iki gruba ayrılıyor;
1. Grup: Her şeyi yemek istiyor ama aynı zamanda zayıflamak isteyenlerden oluşuyor. Bu grup google da  ” diyet yapmadan nasıl zayıflanır, diyet yapmadan spor yapmak, diyet yapmadan kilo vermek, sadece sporla zayıflayanlar ” yazarak derman arıyorlar.
2. Grup: Bu grup daha tehlikeli sularda yüzüyor farkında değiller. Bunlar ise ” bitkisel zayıflama ürünleri, zayıflama hapları, en etkili zayıflama çayları ” diye arama yapıp kilo vermenin yollarını arıyorlar.

Öncelikle şunu bilmeniz lazım arkadaşlar kilo vermenin tek yolu vardır. Buda Yaktığınız Kalori > Aldığınız Kalori = Kilo Vermek bundan başka size ne söylerlerse söylesinler yalan! Her yol bu formüle çıkar. İster diyet ve spor yapın-yapmayın ama yaktığınız kalori, aldığınız kaloriden fazla olmak zorundadır. Eğer 1. Grubu seçenlerdenseniz zaten kilo veremezsiniz.

Eğer 2. Grubu seçenlerdenseniz geçici zayıflayanlardan ama sağlığı ile oynamış olanlardansınız demektir. Hiç bir ürün, hiç bir hap sizi direk zayıflatamaz sadece yardımcı olabilirler bunu kafanıza iyice yazın. ( Buna ayrı bir makale de değineceğim ) Özellikle bayanlar zayıflamak istiyorsanız ağzınızı kapalı tutacaksınız. Önünüze geleni yemeyeceksiniz. Kesinlikle bu haplar, çaylar sizi kurtaramaz, yapmanız gereken tek şey günlük kalori miktarınızı belirlemek ve o miktarları geçmemek.

Evde Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı ve kalıcı olarak kilo vermek istiyorsanız, diyetle değil sağlıklı beslenme + spor yapacaksınız arkadaşlar. İnternette 1 haftada 5 kilo, 1 haftada 10 kilo hatta ve hatta 3 günde 15 kilo verdiren diyet diye makaleler mevcut katiyen inanmayın. Siz bu sağlıksız ve gerçekçiliği olmayan makaleler içinde kaybolurken kilo bile alabilirsiniz. 🙂 Onun için benim dediklerimden başka bir şey yapmayın ve sonuç olarak kilo vermenin ne kadar kolay olduğunu anlayın.

1 Haftada 3 Kilo Verdiren Diyet: https://www.profesorungunlugu.com/2020/01/1-haftada-3-kilo-verdiren-garantili-diyet.html

Benim zayıflama formülünün olmazsa olmazı günlük aldığımız kalori miktarını hesaplamaktır. Bunun yöntemi de çok basit tüm Samsung telefon modellerinde yüklü gelen ve İphone ‘da appstore ‘den yüklenebilen ”Samsung Health” uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde gün içinde aldığımız kaloriyi ve günde kaç kalori yakmalıyız ki zayıflayalım onu gösteriyor.

Gözünüz hemen korkmasın, öyle karışık bir uygulama değil. 2-3 basit ayar ile hemen günlük kalori hesabınızı yapabilirsiniz. ( Profilinizden boy, kilo, cinsiyet ve doğum tarihinizi ekleyin. Vermek istediğiniz haftalık kilo miktarını yazın. Uygulama otomatik size günlük alacağınız kaloriyi hesaplayacaktır. Size sadece günlük yediğiniz yemekleri, içecekleri bu uygulamaya eklemek. Aklınıza gelebilecek her türlü yemek ve içeceği bulacaksınız ) Uygulama sadece aldığımız kaloriyi hesaplamakla kalmıyor, vücudumuzun dinlenme halindeyken yaktığı kaloriyi, gün içinde attığımız adımı, spor yaparak yaktığımız kaloriyi de hesaplayıp, günün özetini bize bildiriyor. Böylelikle günlük olarak kalori hesabımızı yapabiliyoruz.

En İyi Diyet Nasıl Yapılır?

Bu uygulamanın diğer bir yararı, kendimizi motive edebiliyoruz. Hedefimize yaklaştığımızda kendimizi frenleyip günlük kalori limitimizi geçmemeye çalışıyoruz. Günlük kalori hedefinizi geçmediğiniz sürece istediğinizi yiyip ve içmenizde sıkıntı olmayacaktır. Her hangi bir sınırlama yok. Örneğin uygulama size günlük max. 2000 kalori almanızı önerdi. Siz bu 2000 kaloriyi ister tek öğünde alır, isterseniz 5 ‘e bölersiniz, tamamen sizin inisiyatifinize kalmış bir olay. İşte böyle planlar yapabilmeniz için bu uygulama veya benzer bir program şart arkadaşlar.

Gelelim kaloriden sonra spor olayına. Eğer hızlı kilo vermek istiyorsanız kesinlikle spor yapmanız lazım arkadaşlar. Aslında sporu zayıflama aracı olarak değilde sağlıklı yaşamın bir parçası olarak görürsek daha iyi olacaktır. Sporu sağlık olarak düşündüğümüz zaman içimizden gelerek yaşamımıza dahil ederiz. Spor yapmadan zayıflama olur mu? Olur ama hem sağlıklı olmaz hemde yavaş bir zamanda kilo verebilirsiniz.

Sporun zayıflamaya etkisini sorarsanız %40 ‘tır arkadaşlar. %60 beslenme %40 spor. Bunu spor hocalarım söylemiştir ve bunu yıllarca tecrübe edinerek öğrendim. Sporun önemini şöyle açıklayayım ortalama 7400 kalori 1 kg yağa denk geliyor ( Amerikan Egzersiz Kurulu verisi ) arkadaşlar. Yani siz günlük 1000 kaloriyi ekstradan spor ile yakarsanız bu haftalık 1 kg. yağa denk gelecek ki çok büyük bir oran. Kilo vermenizi büyük oranda hızlandıracaktır.

Zayıflama Çaylarının Etkisi

Piyasada özellikle instagram gibi sosyal ağlarda ünlüler tarafından reklamı yapılıp, satışa sunulan zayıflama ürünlerine, zayıflama çaylarına güvenip aldanmayın. O ürünlerin içeriğine bakarsanız büyük bir bölümü yeşil çay ve metabolizmayı hızlandıran bitkilerden oluştuğunu göreceksiniz. Tabi yazdıkları doğruysa! Haberlerde bu ürünlerden zarar görenleri hatta ölenleri bile gördük arkadaşlar. İlla para vermek istiyorsanız spor salonuna yazılın hem sağlıklı kilo verin hemde sosyalleşin. Sağlığınızı düşünüyorsanız dediklerimi yapın ve bana teşekkür edin.

Nasıl Zayıfladım?

Arkadaşlar şuan 35 yaşında 1,80 boyunda ve 70 kiloda olan biriyim. Evleneceğim yıllarda bir ara 70 kiloya çıktım. Takım elbisenin içinde iyi durmak için yukarıda ki dediklerimi aynen uyguladım ve 1 ayda 5 kilo verdim. Ama bu 5 kiloyu sağlıklı bir şekilde verdim. Şuan tekrar 71 kiloya çıktım çünkü evlendiğimden beri sporu ve dikkatli beslenmeyi bıraktım. Bunun üzerine 5-6 kilo aldım.

Şu zamanlar tekrar spor salonu + kalori kontrolüne başlıyorum arkadaşlar. Spor derken de öyle ahım şahım ağır bir spor değil. Günlük koşu ve bisiklet. Bu şekilde yaktığım kalorileri de uygulamaya giriyordum ve acayip gaza geliyordum. İşte bu sayede eski halime 1 ay gibi kısa sürede döneceğim inşallah. Peki ”zayıflamak için dikkat ettiğin noktalar yok muydu” diyenler illaki olacaktır. Evet zayıflamak isteyen herkes gibi bende bazı konularda dikkat ettim. Onları da sizlerle paylaşayım.

Kilo Vermenin Püf Noktaları

Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir?
Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir?
 • Günlük aldığınız kaloriyi kontrol altında tutmalısınız ve sizin için belirlenen kaloriyi kesinlikle geçmemeniz lazım.
 • Hızlı kilo vermek istiyorsanız hemen spora başlamalısınız. Kendinizi 10.00 adım gibi rakamlarla sınırlamayın. Burada önemli olan tempolu yürümedir. Eğer spor salonuna gitmeyecekseniz tempolu yürüyüş, bisiklet, yüzme veya ip atlamanız lazım. Sporla günde en az 300-400 kalori yakmanız lazım. Spor salonunda ise kardiyo üzerine yoğunlaşabilirsiniz.
 • Spora başlamadan yarım saat önce bir bardak şekersiz Türk kahvesi içmenizi öneriyorum. Kahve kalp ritminizi hızlandıracağı için spor yaparken yağ yakımını %30 kadar daha fazla sağlayacaktır. ( Kalp rahatsızlığı olanlar doktoruna başvursun )
 • Dediklerimi yapmadan önce vücudunuzun resmini çekmenizi öneririm. Dediklerimi  yapmaya başladıktan 1 ay sonra tekrar resminizi çekip karşılaştırın. Arada ki farkı görünce daha bir azimle devam edeceksiniz arkadaşlar.
 • Sık sık tartılmayın. 2 haftada bir tartılabilirsiniz.

Yiyecekler

 • Spordan sonra ise proteini yüksek yiyecekler yemenizi öneririm. Yağlarımızı yaktıktan sonra yerlerine protein ile dolduralım ki düzgün bir fiziğe sahip olalım değil mi? Peki ben spordan sonra ne yiyordum derseniz, eve gelince ton balıklı salata, tavuklu salata, hindili salata, mısır gibi kalorisi düşük ama protein bakımından yüksek besinleri tercih ediyordum. Şimdiler de proteini yüksek sütler çıktı. Hem ucuz hemde proteini yüksek olanları öneririm.
 • Kesinlikle ama kesinlikle abur cuburu bırakmalısınız. Çünkü bunlar hem sağlıksız hemde kalori miktarı çok yüksek yiyecekler. İlla ki yerim diyorsanız günlük almanız gereken kalori miktarınızı geçemeden yiyebilirsiniz.
 • Yemeklerinizin porsiyonunu küçültün arkadaşlar. Ama öyle birden yarı yarıya indirmeyin, kademeli bir şekilde azaltabilirsiniz. Birden azaltmak yoksunluk oluşturup sizin daha da acıkmanızı sağlayacaktır.
 • Akşamları yatmaya yakın yemek yememenizi öneriyorum. Ama acıkıyorum diyenler varsa yoğurt, süt, meyve yiyebilirler. Ya da kalorisi olmayan yiyecekleri de tercih edebilirler.

İçecekler

 • Asitli içecekleri bırakmanız lazım. Bir kutu kolada 149 kaloridir. Hem sağlığınız hem kilonuz için bırakmalısınız. Yok illa içmem gerekiyor diyorsanız gene günlük kalori miktarınızı geçmeden içebilirsiniz.
 • Yemeklerde ekmeği komple bırakmalısınız. İlk günler size doymuyormuşsunuz gibi hissettirecektir ama alışacaksınız. Sonra bana dua edersiniz 🙂
 • İçeceklerinizden şekeri komple çıkarın. ” Demesi kolay, sen yapta görelim ” diyenler olabilir ama ben yaptım ve size öneriyorum. Ben bir çay bardağına 8 küp şeker atardım şuan 0 hiç atmadan içiyorum.
 • Yemeklerden yarım saat önce yarım litre su içmenizi öneriyorum. Hem günlük su ihtiyacınızı karşılamış hemde yemeklerde az yemenizi sağlayacaktır.
 • Daha da hızlı kilo vermek isteyenler gün içinde 1-2 bardak yeşil çay içebilirler.

SONUÇ: Evet gördüğünüz gibi size ne bir diyet önerdim nede spor eksersizleri. Sadece günlük alacağınız kalori miktarını hesaplamanızı ve kontrol altında tutmanızı önerdim. Bunu da dediğim gibi ağzınızı boş tutarak yapabilirsiniz. Günlük 2000 kalori almanız gerekirken siz 3000 kalori alırsanız haftada 1 kilo almış olursunuz buda aylık 4-5 kilo yapar.

Sonra bu aldığınızı vermek için daha fazla uğraş vermek zorunda kalıyorsunuz farkında değilsiniz. Dediklerimi yapıp da zayıflamayan kimse O-LA-MAZ. Başka yollardan zayıflamayı denmeyin diye uyarıyorum hem sağlığınızdan hemde paranızdan olursunuz. Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir? makalem umarım işinize yarar.

Aklınıza takılan soruları çekinmeden hem bu makaleye yorum bırakarak sorabilirsiniz, hemde bana özel olarak soru sormak istiyorsanız iletişim sayfamızdan sorularınızı sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Süper bir yazı olmuş, yaparak yaşayarak herkese örnek olacak çok güzel çıkarımlar yapmışsınız. Çok teşekkürler. Spor ve egzersiz zayıflamaya yardımcı olduğu gibi vücudu estetik açıdan da güzelleştirir, zayıfladıkça vücutta oluşan buruşma, çatlama ve sarkmaları önler.

 2. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Dünya da işler nasıl işliyor bilmiyorum ama Türkiye 'de şu mantık var. İnstagramdan zayıflama çayı alırım hemen kilo veririm. Daha başalamdan fikir aşamasında kaybediyoruz. Bunu da dolandırıcılarda bildiği için yok satıyorlar. Milyonlar kazanıyorlar üstüne ünlü kişileri reklamlarında oynatıyorlar gerisi diz düşünün.

 3. Gerçekten sizi taktir ettim 3 kilo 5 kilo gidiyor diye kandırıyorlar buna inananlardan biride benim çok para harcadım çaylara ama sizin yazınızı okuyunca asla almam birdaha çok teşekkürler

  1. Özellikle instagramda satılan, ünlülerin reklamını yaptığı zayıflama çayları tam bir tuzak. Sizi sağlığınızdan bile edebilirler.

 4. Çok güzel bir yazı olmuş. O kadar haklısınız ki tespitlerinizde. Elinize emeğinize sağlık. Bende matcha çayı almıştım. Bir çok ünlü reklamında var diye ama dediğiniz yöntem olmadan hiç bir işe yaramıyor.

  1. Selda Hanım güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bu yazımdaki bilgiler yılların tecrübesidir emin olabilirsiniz. Mesela aldığınız ürünün içindekiler kısmına bakın hepsi yağ yakma etkisi olan ve büyük oranı yeşil çay olan bir karışımdır. Spor ve kalori kontroli yapmadan sadece bu karışımı içmek kimseyi zayıflatmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.