Ölecekseniz Mesai Saatleri İçinde Ölün

Şimdi bu makale başlığını gören ” bu adam ne diyor, bu nasıl başlık ” diye soracaktır. Hakkınızdır sorabilirsiniz ama sormadan önce tüm yazımı okumanızı rica ediyorum.


Bundan yaklaşık 20 gün önce çalıştığım servisin hemşirelerinden birisinin eşi yüksek tansiyon sebebiyle beyin kanaması geçirmişti ve o gün bugündür Adana Şehir Hastanesinin yoğun bakımında yatmaktaydı. Gerçi son 1 haftadır hastamızın iyiye gitti, tepkiler verdiği hatta ve hatta 1-2 güne kadar servise çıkarılacağı konuşuluyordu. Açıkçası bu durumdan bizde çok umutluyduk. Çünkü kanamadan beyin hiç hasar almadan kurtulmuş diyordu doktorlar.

Taki bugün akşam 19.00 ‘a kadar. Hastaneden gelen haber bizleri yıktı. Herkesin sevdiği, saydığı bir abimizi kaybetmiştik. Biz ayağa kalkmasını beklerken o bizden ayrılmıştı. Abim beyin kanamasından kurtulmuştu ama kalp krizine yenik düştü. Evet sebebi buydu… Kurban olduğum ALLAH ‘ım verdiği canı alacaksa sebep ne olursa olsun 1 sn. gecikmeden onu senden geri alıyor. Geriye sevdiklerine hüzün ve acı kalıyor.

Bu acı haberden sonra servis olarak cenaze evine gittik. Tabi 1 saat içinde evin içi ve apartmanın bahçesi akraba ve sevenleri ile doldu. Cenaze evine gelen misafirleri karşılamak için hemen belediyenin cenaze işleri arandı. Belediye ‘ye sandalye, masa ve çadırın gerekliliği anlatıldı. Belediye görevlisinin verdiği cevabı aynen aktarıyorum ” Adana da ki tüm belediyeler cenaze evinin ihtiyaçları doğrultusunda lazım olan sandalye, masa ve çadırı özel bir şirketten kiraladıklarını ve bu şirket mesai saatleri dışında çalışmadığını, en erken sabah mesai saatinde bu ihtiyaçların sağlanabileceğini ” söyledi. Bu belediye görevlisi de öyle sıradan bir memur değil direk belediye başkanın yardımcısı gerisini siz düşünün. Koca Adana ‘nın 15 ilçesi + Büyük Şehir Belediyesi ile 16 belediyesi birleşip vardiyalı bir sistem oturtamamışlar. Gelen herkes saatlerce ayakta bekledi. Dayanabilen dayandığı kadar cenaze evinde durup desteklerini ilettiler ama insan bir yere kadar ayakta kalabiliyor tabi. 1-2 saat sonra gelenler haklı olarak gitmeye başladı.

Sizin memleketinizde işler nasıl bilmiyorum ama Adana ‘da ölecekseniz mesai saatleri içinde ölün, yoksa aileniz ve sevdikleriniz rezil olacak arkadaşlar.

YORUMLAR

  1. Ne diyeyim kardeşim. Burası Türkiye. İnsanın kıymeti yok. Başın sağ olsun.

  2. Başka şehirleri bilmiyorum işler nasıl ama Adana gibi Büyük Şehir için büyük ayıp.

  3. Yani böyle bir şeyin kimsenin başına gelmesini istemem ama ben böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Dediğim gibi mesai saatleri olayını bilmiyorum ama belediyelerin bir çok konuda yardımcı olduğunu biliyorum.

  4. Yok yardım ediyorlar orada sıkıntı yok hocam. Ama masai saatleri içerisinde tabi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.