Pokemon 2019 Dedektif Pikachu Film İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için çocukluğumun en güzel çizgi filmi olan Pokemon ‘un yeni filmini analiz edeceğim. Çocukluğumda, şimdiki gibi çocuk kanalları veya çizgi film bolluğu yoktu. Bir tsubasa birde pokemon bizim vazgeçilmezimizdi. Şimdi onlardan birinin filmini izlemek bana eskileri hatırlattı.

Pokemon Dedektif Pikachu Konusu

Dedektif Harry Goodman esrarengiz bir şekilde kaybolur ve oğlu Tim istemese de babasına ne olduğunu öğrenmeye çakışacaktır. Bu sırada babasının Pokemon ortağı Pikachu ile karşılaşacaktır. Birlikte babasının başına gelenleri araştıracaklardır. Bu araştırmada tüm Dünyayı tehdit eden bir projenin ortasında bulurlar. Bakalım bu durumdan nasıl kurtulacaklar..

Pokemon Dedektif Pikachu Oyuncuları

Detective Pikachu = Ryan Reynolds
Tim Goodman = Justice Smith
Lucy Stevens = Kathryn Newton
Howard Clifford = Bill Nighy

Pokemon Dedektif Pikachu Filminin Yönetmeni: Rob Letterman

Pokemon Dedektif Pikachu Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz ABD yapımı olup 10 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Film 1 saat 44 dakika sürmektedir. Filmin orijinal adı Pokémon Detective Pikachu ‘dur. Pokemon Dedektif Pikachu filminin bütçesi 150 milyon $ ‘dır. Film gişede 429,645,324 $ ( Son güncelleme 21 Temmuz 2019 ) kazanmıştır. Film Aksiyon, Macera, Komedi ve Bilim Kurgu türü içermektedir. Filmi türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

Bu Pokemon filmi hatırladığınız çizgi filmden ve diğer filmlerinden biraz farklı bir konu işliyor, izleyince şaşırmayın arkadaşlar. Öncelikle bu film biraz gelecekte geçiyor. Artık Pokemon eğitmenleri yok, Pokemon savaşları yok. Şehirlerde Pokemonlar ve insanlar birbirleriyle ortak olacak şekilde yaşıyorlar. Filmin eksi yönü de bu bence arkadaşlar. Pokemon savaşları olmayınca bir yanım eksik izledim filmi. Filmde toplam 10 dk. ‘lık bir pokemonların birbirleriyle savaşma sahnesi var. Pokemon eğitimcilerinin rekabetleri olmayınca filmde aksiyon eksik kalmış. Buna rağmen Pokemon dünyasını, gelişen teknolojik dünyaya iyi entegre etmişler. Filmde beni en çok heyecanlandıran sahne Charizard ‘ı gördüğüm andı. Resmen o çizgi filmdeki kuyruğunda ki ateş yağmurdan dolayı sönecekken Ash Ketchum bulup, ölmemesi için ona bakması, sahiplenmesi aklıma geldi. Ama filmde bu dramı bu hissiyatı yaşayamadım şahsen.

Filmin görsel açıdan bir eksiği bulunmuyor. Animasyon ile gerçek sahnelerin karışımı mükemmel olmuş. Zaten filmin bütçesinden de sahnelere özen gösterildiği anlaşılıyor. Bu emeğe karşılık gişede 400 milyon dolardan fazla hasılat yapmış film.

SONUÇ: Filmi aile boyu izleyebilirsiniz. Benim hayalimde ki sahneler işlenmediği için hayal kırıklığına uğradım ama bu puanımı etkilemeyecek arkadaşlar. 10/6 veriyorum arkadaşlar.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Buradaa
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Buradaa
Tam Size Göre Fantastik Filmler Buradaa
Ayrıca 2019 Yılında Çıkmış Filmlere Buradan Bakabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Çok ilgilendiğim bir tür değil fakat. Elinize sağlık detaylı ve güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.