Carrefoursa Kurbanlık Alımları ve Fiyatları 2019

Merhaba arkadaşlar, takip edenler bilir geçen sene kurbanlığımı Carrefour ‘dan 9 taksit ile almıştım ve çok memnun kalmıştım. Anlaşılan bu yılda Carrefour ‘da keseceğim gibi. Sebebi ise bir kaç yeri gezdim ve fiyatların kilogram 25-26 TL olması, birde kesim için ayrı bir ücret istemeleri ve parayı tık peşin istemeleri yüzünden.

Carrefour Kurbanlık Fiyatları 2019

28..07.2019 tarihinde Carrefour kurbanlık alanlarına büyük ve küçük baş hayvanlar geldi arkadaşlar. Ben Adana Carrefour ‘a gittim yerinde hayvanları gördüm. Geçen sene ki gibi kıvırcık ve karaman-keçi olmak üzere iki farklı fiyat belirlemişler. 40 kilodan 65 kiloya kadar her çeşit küçük baş hayvan bulunmakta. Hayvanlar temiz ve bakımlı, seçtiğiniz hayvanı getirip önünüzde tartıyorlar ve etiketliyorlar. Ücretini ödediğinizde size ne zaman saat kaçta kesime geleceğinizi belirten evraklar veriliyor. Aynı 2018 yılında olduğu gibi kesim ücretsiz olacakmış arkadaşlar.

Kıvırcık Koyunun Kilosu: 27.90
Karaman – Keçi ‘nin Kilosu: 28.90

Şimdi kilosu çok fazla diyenler olaraktır ve haklılar. Ama peşin parası olmayan kişiler için peşin fiyatına 9 taksit bulunmaz bir nimet arkadaşlar. Karaman cinsi 55 kiloluk bir kurban aldığımızı düşünürsek 1,535 TL yapar. Dışarıdan bunu 24 TL ‘ye aldığımızı düşünürsek 1,320 TL yapar. Arada ki fark 215 TL, bu farkın içinde 50 TL kesim ücretini de düşersek 165 TL, bunuda 9 takside bölersek aylık 18 TL ek bir ödeme çıkacak. Düşündüğünüzde 9 ay sonunda zararınız olmayacak gibi görünüyor tabi köyde ve kilosu daha ucuza bulabileceğiniz bir yerdeyseniz hiç düşünmeden o kurbanlığı alın derim.

Carrefour Kurbanlık Yorumlar ve Şikayetleri

Geçen sene bizzat kendim Carrefour ‘da kestiğim için aklınızda ki tüm soruları sorabilirsiniz arkadaşlar. 2018 yılında izlenimlerimden bahsetmek gerekirse;

  • Temiz bir kesimhanesi vardı
  • Hızlı bir şekilde sıra ilerliyordu
  • Şeffaf bir kesim süreci var. ( Kurban gözünüzün önünde kesiliyor ve ilerliyor )

Detaylı yorumlarım için 2018 yılında ki yorumlarım için ”Carrefoursa’dan Taksitle Kurbanlık Almak” adlı makalemi okumanızı tavsiye ediyorum.

YORUMLAR

  1. Açıkçası bu sene ben de düşünüyorum çünkü uğraşamıyorum ne yazık ki

  2. Büyükşehirler için çok iyi bir seçim. Geçen yıl biz de bir tane almıştık. 19 kilo et vardı ve öyle bir ayırmışlar ki, çok memnun kaldık.

  3. Bilgilendirici bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.