Emine Bulut ‘un Katili Fedai Baran Öldü mü?

Son günlerde ülkeminiz gündeminde Fedai Baran adlı caninin yaptığı vahşilik gündemde. Bu insanlık dışı olaydan bile faydalanmaya çalışan sayfalar ve haber siteleri görüyorum. ” Emine Bulut ‘un Katili Fedai Baran cezaevinde öldürüldü ”, ” Emine Bulut ‘un Katili Fedai Baran cezaevinde şişlendi ” , ” Emine Bulut ‘un Katili Fedai Baran cezevinde intihar etti ” gibi şimdiden başlıklar atmışlar. Hani ileride olursa aralamalarda ilk ben çıkim derdindeler.

Bu haberler özellikle ilk olarak sosyal medyada çığ gibi büyüyor. Bir kaç beğeni ve takipçi uğruna böyle toplumsal vahşetler üzerinden kendilerine prim yapmaya çalışıyorlar. Bu haberleri paylaşanların bu caniden aşağı kalan yerleri var mı? Bu haberleri yapanların hiç mi akıllarına gelmiyor, ölen kişilerinde geri de bıraktıkları acaba!

Bugün instagram da yarım milyona yakın takipçisi olan ” videogunlugu ” sayfasında ” Emine Bulut ‘un katili soysuz Fedai Baran tutuklu bulunduğu Keskin T tipi kapalı cezaevinde ölü bulunmuştur, Adalet yerini bulmuştur… ” diye paylaşım yapmış. Her zaman ki gibi haberin doğruluğunu araştırmayan binlerce kişi…

Öncelikle Fedai Baran denen şahsı cezaevinde kimse şişleyemez veya öldüremez. Çünkü toplumda infial yaratan kişiler direk tek kişilik hücreye alınır ve intihar etmesini de engellemek için kapısına memur oturtulur 24 saat boyunca izlenir. Tabi ki bu alınan önlemler toplumu rahatlatmaz, çünkü toplum bu kişilerin ölmesini isterler ama bu devletin gözünden öyle görünmüyor. Devletin gözünde herkes eşit ve bu caninin de canı devlete emanet olduğundan böyle önlem almak zorunda kalıyor. Bu kişi ancak hücrenin tuvaletine girecekte kendini asacak. Yoksa toplumda bilinen büyük yanlışlardan biri  ” cezaevine girince şişlerler, cezaevinde öldürürler ” tabiri gerçekleşmez. Bu olaylar çok çok eskiden gerçekleşirmiş arkadaşlar. Eskiden hücre sistemi ve suçlara göre koğuş düzeni olmadığından özellikle tecavüz ve böyle katiller 100, 200 kişilik koğuşlara konulduğunda kim vurduya gidermiş. Şuan ki cezaevi sistemlerinde suçlara göre koğuşlar olduğu için içeride ölüm olayları yok denecek kadar az gerçekleşiyor.

Ayrıca bu tiplerin intihar etme olasılığı çok düşüktür. Olay olduğu zaman intihar etmeyen, sonradan etmiyor arkadaşlar. Adamın tipine baksanıza mağara adamları gibi. Bu zaten içeride eşimi öldürdüm demezler. İçeride bir ağırlığı olsun diye bu caniliği ” namus cinayeti ” diye adlandırır. Hatta mahkemede böyle savunma yaparlar. Olayın üstünden zaman geçinde içeride kahraman bile olurlar.

Olayın aslı böyledir arkadaşlar. Zaten bir ölüm gerçekleşirse ilk olarak bakanlık açıklayacaktır. Onun için bu tür haberlere inanmayın, bu tür haber yapanları eleştirin ve prim vermeyin.

YORUMLAR

  1. Yani eskidendi o işler şimdi başında bir memur bekliyor. Ceza evinde ise nöbetçi gardiyanlar sadece o şahsa bakıyor onun için özellikle görelendirilen ve onunla ilgilenen memurlar var bu güzden ölmesi veya şişlenmesi biraz zor hatta imlansız. Ama devlet bu tip durumlarda aslında kendisi infaz etmeli yani idam gelmeli..

  2. Evet aynen dediğiniz gibi oluyor. İdam da avrupa insan haklarına aykırı olduğu için yasalaşmıyor neyazık ki…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.