Godzilla 2: Canavarlar Kralı 2019 Film İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün Godzilla 2: Canavarlar Kralı filminin incelemesini yapacağım. ” Godzilla 2 yorumlar ” diye arama yapan izleyiciler içinde bir ön araştırma olacaktır bu yazım.

Godzilla 2: Canavarlar Kralı Konusu

Filmimizin konusu Godzilla 1 deki ne benzer ve devam niteliğinde ilerliyor. Bu filmde 2 alfa titanın ( Gozilla ve Ghidorah ), diğer titanlara karşı üstünlük kurması için girdikleri mücadeleyi izleyeceğiz. Bu mücadelede insanlığın devamı için kimin tarafında olmasını seçmesinin karar sürecinide izleceğiz. Ayrıca insanlık geçmişini sorgulamaya başlayacak ve titanlarla beraber yaşamanın yollarını arıyacaklardır.

Godzilla 2: Canavarlar Kralı Oyuncuları

Mark Russell = Kyle Chandler
Dr. Emma Russell = Vera Farmiga
Dr. Ishiro Serizawa = Ken Watanabe
Alan Jonah ( Kötü adamımız ) = Charles Dance

Godzilla 2 Yönetmeni: Michael Dougherty kendisini Superman dönüyor ve X-men 2 filmelerinin yönetmen koltuğunda da gördünüz.

Godzilla 2: Canavarlar Kralı 2019 Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz ABD ve  Japon yapımı olup 31 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Film 2 saat 12 dakika sürmektedir. Filmin orijinal adı Godzilla: King of the Monsters ‘dir. Godzilla 2: Canavarlar Kralı filminin bütçesi 170 milyon $ ‘dır. Film gişede 385,646,372 $ ( Son güncelleme Haziran 2019 ) kazanmıştır. Film Aksiyon, Macera, Fantastik ve Bilim Kurgu türü içermektedir. Filmi türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

İlk filmden hatırlayacağınız üzere Dünya da Godzilla hariç başka Titanlarında olduğu anlaşılmıştı ve bu titanlara karşı bizim Godzilla sürünün alfa erkeği görevi üstleniyordu. Emirlerine uymayan canavarları yok ediyordu.

2019 devam filminde ise insanlar Dünyada ki derin uykuda olan tüm Titanların yerlerin belirlemiş ve bunlar hakkında karar verme sürecini konu alıyor. Neyin kararını verecekler diye düşünebilirsiniz. İnsanlar kendilerine yardım eden Godzilla ‘yı gördükten sonra iyi ve kötü titanların olabileceğine karar veriyorlar. Onun için Godzilla ‘yı devamlı gözetim altında tutup öldürmüyorlar.

Godzilla ‘yı araştırırken eski insanlık hakkı yeni keşiflere yol açacaklar. Meğersem ilk çağlardan itibaren insanlık titanları ilk tanrılar olarak kabul etmişler. Hatta bu fikri ilk King Kong Kafatası Adası filminde görüyoruz. Orada King Kong insanları diğer titanlardan koruyan bir tanrı gidiydi ve insanlar ona tapıyordu.

Bu fikir Canavarlar Kralı filmde de işleniyor. Filmin sonunda zaten Tanrı ve Kralın karşılaşacağını gösteriyorlar. Hatta filmin ismi ve vizyon tarihi belli arkadaşlar Godzilla vs. Kong 2020 yılında sinemaseverle buluşacak. Bakalım sonuç ne olacak?

Neyse filmimize dönelim. Film ilk film gibi olmasa da karanlık tema büyük çoğunlukla devam ediyor. Bir çok sahne gün batımında veya karanlıkta geçiyor. Buda efektleri anlamayı zorlaştırıyor. Yani bütçede kısmak için mi böyle tercih ediliyor yoksa filmin temasını böyle mi göstermek istiyorlar bir türlü anlamadım. Ama biraz daha aydınlık ferah bir izlemin sunsalar daha iyi olacak gibi.

Ayrıca ilk filme göre daha fazla efekt ve Titan görüyoruz arkadaşlar. Bu konuda içiniz rahat olsun. Godzilla hakkında bu filmde biraz daha fazla detaya girilmesi benim hoşuma gitti açıkçası hem görsel hemde insanlarla olan ilişkisinin yakınlığı çok iyi anlatıldı.

Filmde ki oyunculuklar için pek bir şey söylemenin anlamı yok çünkü film genel olarak canavarlar üzerinde duruluyor. Oyunculuk yetenekleri ortalamaydı çünkü kendilerini gösterecek öyle dram veya gerilim hissi yaratacak bir sahne yoktu. Şahsen filmde ki tek drama Dr. Ishiro Serizawa ‘nın eski dostuna veda etme sahnesiydi. Gerçekten bir daha ki filmde Ken Watanabe görememek bende bir hüzün oluşturdu diyebilirim.

SONUÇ: Ailecek izlenebilecek aksiyonu bol aynı zamanda fantastik olsun diyenler için ideal bir tercih olacaktır. Godzilla 2 imdb puanı 6.4 puan almış. Benim puanım ise 10/7 arkadaşlar.


Ayrıca 2019 Yılında Çıkmış Filmlere Buradan Bakabilirsiniz.

 Godzilla 2: Canavarlar Kralı 2019 Resimleri – Wallpaper

YORUMLAR

  1. Çok övüyorlardı, senin yorumun da güzel. Godzilla 2 umarım ilk filmi kalite noktasında aşar, izleyip görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.