Reynmen – MÜYAP Tartışması

Merhaba arkadaşlar bugün facebook ‘ta MÜYAP başkanının, Reynmen ‘e dediklerini izledim. Gerçi bu ikilinin tartışması geçen aymış ama ben yeni izledim.

MÜYAP başkanının böyle bir tartışma başlatmada ki amacını anlamış değilim. Bu kadar gereksiz, bu kadar amaçsız bir tartışma görmedim. MÜYAP ‘ın açılımı Müzik Yapımcıları Derneği demek. Peki görevi nedir? Kendi açıklamasına göre sanatçıların ve yapımcıların haklarını 3. Şahıslara karşı korumak. Peki burada Reynmen ‘in yapımcılara veya diğer şarkıcılara zararı nedir? Ya da yanlış mı sordum Reynmen neden bir yapımcı ile anlaşmayıp ta, kazandığı paraları yapımcılarla ve MÜYAP ile paylaşmadı? Acaba MÜYAP başkanının amacı youtube gibi aracı platformlarda ünlü olanların önünü mü kesmek istiyor? Bize haraç vermezseniz sizi böyle karalar mıyım demek istiyor.

MÜYAP başkanının iddiası neydi ” Reynmen sahte tıklamalar ile bu kadar görüntülendi, saman alevi gibi sönüp gidiyorlar, kenarda duran bir ciğer olurdu, Ajdar ile aynı ” gibi amaçsız yorumlarda bulunmuş. 1. si sahte tıklamalar diyorsun peki kanıtın nerede arkadaş, Türkiye de herkes her şeyi diyor ama kanıt yok. 2. si bir kişinin saman alevi gibi sönüp gitmesi seni neden ilgilendiriyor ki? Senmisin sponsoru veya ailesi. Ayrıca şuan piyasada sesi kargadan kötü olan 100 ‘lerce şarkıcı mevcut. Hepsinin de bir yapımcısı var. Parayı bastıran klip çekip albüm çıkartıyor. Bugüne kadar bunları eleştirdiğini görmedim. Bu ciğersizlerin parasını alırken sesiniz çıkmıyor. 3. sü Ajdar ile kıyaslaması sanamı düşmüş sen bir müzik otoritesi misin ki insanlara puanlar verip kıyaslıyorsun. İyi ki youtube gibi platformlar varda sizin gibi mağara adamlarının elinden kurtulan gençler var.

Arkadaş herkes işine bakacak. Kendisini ilgilendirmeyen konulara burunlarını sokmayacak bu ülke böyle düzelir. Yoksa devamlı geriye gideriz. Bu arada Reynmen fanboyu veya onu savunan bir kişi değilim. Ben sadece işine gelmediği için herkesin işine burnunu sokan insanlardan nefret ediyorum ondan eleştirdim.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.