The Witcher 6 – Kırlangıç Kulesi Yorum ve İncelemesi

The Witcher 6. Kitap ne zaman çıkacak? The Witcher 6. Kitap ne zaman çevrilecek? Derken sonunda çevrildi ve yayınlandı arkadaşlar. Sanırım ilk sipariş verenlerdenim ama elimde başka seri olduğu için ( Kral Katili Güncesi ) sıra bir türlü gelmemişti. Ama 2 günlük bir okuma ile The Witcher serisinin 6. Kitabı Kırlangıç Kulesini bitirdim ve sizler için yorumlamaya çalışacağım.

The Witcher – Kırlangıç Kulesi Yorum ve Eleştirilerim

Kitabımız toplam 553 sayfadır. Kitabın yazarı Andrzej Sapkowski ‘dir. Pegasus Yayınları tarafından basılmıştır. Kitabımız Fantastik, Aksiyon ve Macera kategorisindedir. Kitabın orijinal adı Wieza Jaskolki. Kitabı kitapyurdu.com ‘tan 38.99 TL ‘ye karton kapaklı şekilde aldım.

Biliyorsunuz The Witcher 5 – Ateşle İmtihan kitabında Ciri, Falka adını almış ve bir çetenin üyesi olarak kendini saklıyordu. 6. Kitapta artık Ciri kendi benliğini yani bir Witcher Kızı olduğunu hatırlayacaktır. En sevdikleri kişilerin onu yalnız bıraktığını değil, onu ararken başlarının derde girdiğini anlayacaktır. Bunun için elinden geleni yapmaya karar verecek. Tabi bu sıraca bizim Akkurt bildiğini okumaya devam edecektir.

Serinin bu kitabında işler çok karışıyor arkadaşlar ama serinin şimdiye kadar ki en heyecanlı en kanlı kitabı dersem yanılmam. 5. Kitapta bir çok sorunun cevabını sıkıcı bir şekilde öğrenmiştik işte şimdi bu soruların cevabı olarak aksiyona tam gaz vermiş yazarımız. İlk sayfadan son sayfaya kadar aksiyon eksilmez mi arkadaş eksilmezmiş onu anlayacaksınız. Eminim başladığınız an elinizden bırakamayacaksınız arkadaşlar. Kitap bitince direk The Witcher 7. Kitabını arıyorsunuz ama bulamayacaksınız. Çünkü daha çevrilmedi. 🙁

EKLEME: 7. Kitapta türkçeye çevrilerek seri tamamlandı.

Ayrıca kitapta İskandinav Mitolojisi ile ilgili bir çok hikaye var. Mesela Thor ‘da bahsedilen Gökkuşağı köprüsü ve onu koruyan, Asgard ‘ı gözetleyen Hamdall. Yine Thor ‘un son filminin ismi Ragnor Roog ismi de geçmektedir. Sanırım yazarımız mitolojilerden etkilenmiş. İskandinav Mitolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Neil Gaiman – İskandinav Mitolojisi adlı kitabını okumanızı tavsiye ediyorum.

The Witcher – Son Dilek 
The Witcher 4 – Nefret Çağı
The Witcher 5 – Ateşle İmtihan
The Witcher Serisinin Kitap Sıralaması ( Okuma Sırası )

Tam Size Göre Fantastik Kitaplar Burada

YORUMLAR

  1. Daha çevrildiğinden haberimiz yoktu, siz okuyup incelemişsniz bile. Umarız yakın zamanda okuma fırsatı buluruz.

  2. 7. Kitabı bekliyoruz hocam 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.