Kamil Koç Kime Satıldı? Kamil Koç Yeni Sahibi Kim?

Arkadaşlar, bugün resmen 93 yıllık Kamil Koç Almanlara satıldı. Ama ” Kamil Koç’u kim satın aldı? Kamil Koç satıldı mı 2019, Kamil Koç satıldı 2019, Kamil Koç satıldı flixbus ” gibi sorular akıllara geldi. Bu soruların cevabını vermeye çalışacağım.

Kamil Koç’u Kim Satın Aldı?

Firmayı Avrupa ‘nın lider firması FlixBus aldı. FlixBus şirketi geçen sene Avrupa ve ABD ‘de toplam 45 milyon yolcu taşımış, Kamil Koç ise 60 milyon. Yani ülkemizde ki tek firma koskoca bir firmanın taşıdığı yolcudan %50 daha fazla taşımız. Ona rağmen Almanlara satıldı. Neden satıldı? Sebebi neydi bilmiyoruz. Yerli olan bir firmamız daha yabancılara satıldı.

Bu satışın en büyük artısı ülkemizde ki aile şirketi olan firmalara bir çeki düzen verecektir diye düşünüyorum. Çünkü bazı firmaların kurumsallıkla yakından uzaktan alakası yok. FlixBus bu konuda çığır açabileceğini düşünüyorum. Hiç değilse otogarlarda pazar yeri gibi müşteri çağırmayacaklarından ya da yol üzerinde dolmuş gibi her yerde durmayacaklarından eminim. Bu gelen kalite ve kurumsallıktan diğer firmalarında etkileneceğini düşünüyorum. Tabi bunu zaman gösterecektir.

YORUMLAR

  1. Keşke bahsettiğiniz eksikleri kendimiz ,/eğitim, görgü, kurallar uyma vs./tamamlasak.Bunun için firmalarımızı başkalarına satmak zorunda kalmasak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.