Tarım Bakanlığı Yasaklı Ürünler Listesi 2019

Arkadaşlar biraz önce Gıda ve Tarım Bakanlığı teşhir listesi 2019 yada tarım bakanlığı ifşa listesi 2019 da diyebiliriz bugün yayınlandı. Bu listede taklit ürünler, hileli ürünleri satıp halkı kandıran gıda tarım bakanlığı teşhir edilen firmalar 2019 bulunmakta. Herkes kendi şehrinde ki hileli firmaları öğrenip ailesine ve çevresine haber vermesi lazım.

Tarım Bakanlığı İfşa Listesi 2019

Tarım Bakanlığının açıkladığı bu listede neler bulunuyor arkadaşlar, mesela kuzu kıymanın içinde tek toynaklı et, et dönerin içinde kanatlı hayvan eti, balların içinde ki glikoz-şeker bulunması, baharatlarda boya kullanılması, zeytin yağlarının içine karıştırılan trans yağlar ya da alkollü-alkolsüz ürünlerin içinde yabancı etken maddeler ki bunların en tehlikelisi sildenafil ‘dir. ( viagra hapının içinde de bulunuyor )

Bakanlığın açıkladığı liste tam 119 sayfa arkadaşlar. Bu listeye Tarım Bakanlığı duyurular kısmında bulabilirsiniz. Ayrıca aşağıda direk listeye ulaşabilmeniz için link koydum. Büyük büyük firmaları görünce şaşıracaksınız. Listede ki sıralama alfabetik olmadığı için tüm listeye baştan sona bakmanızı öneriyorum.

TAM SAYFA OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2020 ‘de Açıklanan Yeni İfşa Listesi

Şehrinizde ki tanınmış firma ve mekanları yoruma yazarsanız bizde direk aklımızda tutalım arkadaşlar.

YORUMLAR

  1. Çok sağolun, yaşadığım şehirle ilgili olanları hızlıca gezdim. Bal, toz kırmızı biber, z.yağı kısacası doğal sandığımız şeylerin içine başka maddeler karıştırmışlar.

  2. Listeye bakınca yediğimiz şeylerin ne kadar da hileli olduğunu görmek canımızı sıktı. Umarız bakanlık en ağır cezaları keser bu firmalara..

  3. Bakanlık daha önce de benzer ifşalarda bulundu ancak sosyal medyada yazılanlara göre adamakıllı bir yaptırım yok. Adamlar farklı markalarla veya aynı markalarla farklı yerlerde yine taklit ve tağşiş işlerine devam ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.