Tunç Soyer Kıbrısı Bırakalım Açıklaması

Bir gün geçmiyor ki güzel ülkemde bir hain açıklama yapmasın. Bugünde Tunç Soyer adına utandık arkadaşlar. Neden mi? Çünkü kendisi şehit vererek aldığımız topraklar için, ” Ada’yı Kıbrıslılara bırakmak lazım ” diye haince bir açıklamada bulundu.

Tunç Soyer Kıbrıs
Tunç Soyer Kıbrıs Açıklaması

Şimdi bu şahıs kim İzmir Büyük Belediye Başkanı, İzmir neresi Atatürk ‘ün düşmanı denize döktüğü yer olarak biliniyor ama anlaşılan hepsini denize dökememişiz. Şimdi bu şahıs acaba görev ve yetkilerini nasıl kullanıyor şuan şüphe içindeyim! Şehit vererek aldığımız şuan yarısı Türk vatandaşı olan ve Dünya ‘ki tüm süper güçlerinin savaş gemisi olan bölge için diyor ki “Herkes çok fazla müdahil oluyor, sadece Türkiye değil… Filler tepişir, çimenler ezilir. Onlar tepişiyor. Olan Kıbrıslılara oluyor” kıbrıslılara ne olmuş ki? Ayrıca kıbrıslılar şikayetçi değil sana ne oluyor hain! Aslında sana olan belli. Şimdiye kadar yorum yapmayıp Doğu Akdeniz ‘de hidrokarbon yatağı çıkma olasılı çıkınca sahiplerin sanırım seni biraz çekiştirdi ve sende piyon olarak açıklamalarda bulundun. Neymiş efendim ” Kıbrıs’ın jeopolitik önemini bir kenara koyup, Ada’yı Kıbrıslılara bırakmak lazım ” mış… Be adam senin dediğini şuan İsrail, Mısır, Rum, Yunan, İngiliz diyor. Ama ben onların ağzından kendi ülkeleri için çekilelim lafını duymadım. Hepsi tek ağız olmuş Türkiye çekilsin diyor. Acaba senin kanında bir bozukluk olabilir mi? Hani kimliğe yanlış yazmış olabilirler diye düşünüyorum. O zaman dediklerini normal karşılayabilirim.

Gerçi bu şahsiyete de hak veriyorum. Bazı kesim tarafından ülkemiz de her ne kadar ifade özgürlüğü yok densede çok özgür bir ülkeyiz. Bu açıklamaları yapana gerekli ceza verilmezse devamı gelir. Hatta yarın Diyarbakır ‘ı Kürdistan’a, Hatay ‘ı Suriye ‘ye bırakalım derler. Bu açıklamaları yiyorsa bir Yunan veya Rum desin bakalım o kişiye ne yapıyorlar. Avrupa ‘nın göbeğinde, Almanya da bir Türk Futbolcuyu asker selamı verdi diye takımdan kovdular, gerisini siz düşünün.

Atatürk şu yorumları görse sanırım kemikleri sızlar. Her zaman diyorum CHP biz Atatürkün izinden gidiyoruz demesin sorun olmaz ama hem hainlik yapacak kişileri barındır hemde Atatürk ‘ün arkasına sığın. YERSEN…

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.