epub Dosyalar Nasıl Açılır? ( Programlı ve Programsız )

Bugün .epub nedir? .epub açma, epub uzantısı açma programlarını ve epub kısaltmasının anlamını anlatacağım. Aslında bu makaleyi, bugün karşılaştığım bir sorun üzerine bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum arkadaşlar.

epub açma, epub uzantısı açma programları
.epub uzantılı dosyanın e-kitap okuyucu ile açılması

Kitap okumayı sevdiğimi blogumu takip edenler ve çevremdekiler çok iyi bilir. Son 2 aydır Zaman Çarkı serisini okumaya başladım. Seri 15 kitaptan oluşuyor ama bazı kitaplarının telif hakları anlaşmazlıklarından dolayı yeni basımları durmuş. Bunu fırsat bilenler tek kitabı 400 TL gibi bir fiyata satmaktadırlar. ( Sonrada ülke kitap okumuyor oluyor. ) Tabi doğal olarak Zaman Çarkı 4. Kitabı alamadık ve seri 4. Kitapta kaldı. Kitabın yeniden ne zaman basılacağını bilmediğimden ve heyecan yarım kalmasın diye bende kitabı internetten epub olarak indirdim. ( Şunuda belirtmek isterim bugüne kadar korsan veya hakkını vermediğim hiçbir kitap okumadım. Ama beni buna mecbur bıraktılar. ) Tabi bilgisayarıma indirdim ama açamadım. Ben pdf okuyucum, epub dosyaları açar diye düşünüyordum ama açmadı. Bunu üzerine ufak bir araştırma ve deneme yanılma yolu ile gerekli sonuca ulaştım. Eminin bir çok kitap sever arkadaşımın başına bu tür olaylar gelmiş veya gelecektir. Onlar için bu konuyu basit çözümler ile sonuca ulaştıracağım.

epub Kısatmasının Anlamı

.epub ya da ePub, ePUB, EPub, epub olarak da karşınıza çıkabilir ve hepsi aynıdır arkadaşlar. epub Electronic Publication yani türkçesi elektronik yayının kısaltmasıdır. Genelde E-Kitap diye bilinir. Elektronik kitap okuyucularda ve cep telefonlarında okunmak üzere üretilmiş format türüdür.

.epub Uzantısı Açma Programları

Şimdi piyasada bir çok epub uzantısını açma programı mevcut arkadaşlar. Ama benim size önerim basit ve güvenilir bir program olan Adobe Digital Editions 4.5 öneririm. Program hem ufak boyutlu hemde kullanışı çok basit. Buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Programı indirip kurduktan sonra, açmak istediğini epub uzantılı dosyanızı sürükleyip içine atmanız yeterli.

 .epub Uzantısı Dosyaları Programsız Açma

Belki bilgisayarına program kurmak istemeyen kişiler olabilir. Bunun için mozilla ve chrome gibi internet tarayızılarınızdan ufak bir eklenti ile epub açabilirsiniz.

Firefox için epubreader: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/epubreader/
Chrome için EBook Reader: https://chrome.google.com/webstore/detail/epubreader/jhhclmfgfllimlhabjkgkeebkbiadflb?hl=tr

Bu iki uygulamayı kurduğunuz zaman, tarayıcınızın sağ üst köşesinde kitap simgesi belirecek ona tıkladığınız zaman bilgisayarınızda ki dosyayı seçmeniz yeterli olacaktır. İyi okumalar arkadaşlar.

YORUMLAR

  1. Programsız açma da güzelmiş, ben ereader prestigio programını kullanıyorum epub dosyaları için.Teşekkürler bu önemli bilgiler için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.