2020 Yılında Vizyona Girecek 20 Aksiyon Filmi

2020 Aksiyon Filmleri

Bu yıl 2020 aksiyon filmleri olarak bir çok devam filmi sizi bekliyor olacak. Hepsi bir önceki filminden daha fazla aksiyona sahip gibi görünüyor. Şimdiden aksiyonu bol 2020 bizi bekliyor anlaşılan arkadaşlar.

2020 Yılında Vizyona Girecek Yabancı Filmlerin Tüm Listesi için tıklayınız.

1. Hızlı ve Öfkeli 9 ( 22 Mayıs 2020 )

Hızlı ve Öfkeli 9 Filmi 2020

Serinin 9. Filminin yönetmen koltuğunda Justin Lin oturmaktadır. Başrollerde ise Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Nathalie Emmanuel, John Cena, Helen Mirren ve Charlize Theron’un paylaşıyor. Filmimiz Amerikan yapımı aksiyon filmidir.

2. Bond 25 Ölmek İçin Zaman Yok ( 3 Nisan 2020 )

ölmek için zaman yok 2020

Aktif hizmetten ayrılan Bond, yeni hayatına uyum sağlamaya çalışır. Jamaika’da sakin yaşamının keyfini çıkarmaya çalışan Bond’un huzuru, CIA’den eski dostu Felix Leiter’ın kendisinden yardım istemesi ile yarıda kalır. Bond’dan kaçırılan bir bilim adamının kurtarılmasına yardım edilmesi beklenir. Sandığından da tehlikeli olan bu işi kabul eden Bond, yeni teknolojilerle silahlanmış, kötü bir adamın peşine düşer.

3. Bad Boys For Life ( 24 Ocak 2020 )

Bad Boys For Life, uyuşturucuya karşı savaş açan iki polisin yaşadığı macerayı konu ediyor. Mike Lowery ve Marcus Burnnet, narkotikten sorumlu olan iki polistir. Mike Lowery, orta yaş krizinin etkileri ile baş etmeye çalışırken, Marcus Burnett polis müfettişi olarak kariyerine devam eder. İkili, bu sefer bir uyuşturucu baronu olan Armando Armas’ın peşine düşer. Ancak Armando’yu yakalamak pek de kolay değildir. Aynı zamanda soğukkanlı bir katil olan Armando’nun peşine düşen ikili, kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulur.

4. Wonder Woman 2 ( 4 Haziran 2020 )

DC Sinematik Evreni dokuzuncu filmidir arkadaşlar. Orijinal adı Wonder Woman 1984. Yönetmen koltuğunda Patty Jenkins oturuyor. Başrollerini Gal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig, Pedro Pascal, Connie Nielsen ve Robin Wright’ın paylaşlaşıyor.

5. Top Gun: Maverick ( 26 Haziran 2020 )

1986 tarihli, başrollerini Tom Cruise ile Kelly McGillis’in paylaştıkları Top Gun’ın devam halkası olan Top Gun: Maverick’ın başrolünde yine Tom Cruise yer alıyor. Tom Cruise, ilk filmde olduğunu gibi Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell olarak hayranlarının karşısına çıkacak. Filmin yönetmenliğini ise Joseph Kosinski üstleniyor.

6. G.I. Joe 3 ( 16 Ekim 2020 )

Filmin orijina adı G.I. Joe: Ever Vigilant. Serinin 3. Filmi olacak arkadaşlar. Yönetmen koltuğunda D.J. Caruso ve André Nemec görüyoruz. Oyuncularda ise en büyük sürpriz Dwayne Johnson oalcak gibi. Cobra grubu tehlikeli yeni bir silahı ele geçirince, GI Joe ekibi onlara karşı koymak için tekrar göreve getirilir. D.J. Caruso’nun yönetmenliğini üstlendiği G.I. Joe efsanesinin üçüncü filminin senarist koltuğunda Josh Appelbaum oturuyor.

7. Black Widow ( 1 Mayıs 2020 )

24. Marvel Sinematik Evreni Süper Kahraman Filmi. Yönetmen koltuğunda Cate Shortland görüyoruz. Başrollerde Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbour izleyeceğiz. Konusu, Natasha Romanoff nasıl Black Widow oldu, ailesini ve en son casusluk hikayesini solo şeklinde izleyeceğiz.

8. Venom 2 ( 2 Ekim 2020 )

Venom 2 Filmi 2020

Venom filminin devam niteliğindedir. İlk filmde ki gibi Venom karakterini canlandıran Tom Hardy, 2. Filmde de başrol oynuyor. Diğer oyuncular, Stephen Graham, Woody Harrelson, Naomie Harris. İlk film küçük bütçe ile büyük bir başarı yakalamıştı. Bakalım devam filminde sonuç ne olacak?

9. Tenet ( 17 Temmuz 2020 )

Yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor ki, onun için gene izlenir bu film. Film de birden fazla tür var arkadaşlar, Aksiyon, Romantik, Gerilim, Casusluk gibi. Bakalım değişik bir film olacağa benziyor. Filmin konusu zamanda yolculuk ile ilgili olacağa benziyor.

10. Yırtıcı Kuşlar ( 7 Şubat 2020 )

Yırtıcı Kuşlar, bir mafya babası tarafından kaçırılan genç bir kızın, kurtarılması için verilen mücadeleyi konu ediyor. Harley Quinn, Gotham şehrinde suçla savaşan bir kanun savaşçısı olan Helena Bertinelli ve suçla savaşan bir aileden gelen yakın dövüş ustası Dinah Laurel güçlerini birleştirip, kaçırılan kızı kurtarmak için Black Mask’ karşı zorlu bir mücadeleye girişir. DC Sinematik Evreni sekizinci filmidir.

11. Gerçek Kahraman ( 3 Temmuz 2020 )

Filmin orijinal adı Free Guy, Shawn Levy’nin yönettiği, Lieberman’ın hikayesi ve Matt Lieberman ve Zak Penn’in senaryosunun yönettiği 2020 Amerikan bilim kurgu aksiyon komedi filmi. Ryan Reynolds, Jodie Comer, Joe Keery, Lil Rel Howery, Utkarsh Ambudkar ve Taika Waititi’yi canlandırıyor. Gerçek Kahraman, açık dünya oyunu olan Free City’de bir arka plan karakteri olduğunu keşfeden bir banka memurunun sıradışı hikayesini konu ediyor. Bilmediği bir dünyanın içinde bulunan genç adam, hayatta kalabilmek için neler yapabileceğini öğrenmek zorundadır.

12. Yeni Mutantlar ( 3 Nisan 2020 )

Filmin orijinal adı The New Mutants ‘dır.Charles Xavier’in okulundan mezun olan bir grup mutant kahramanın hikayesini anlatan filmde yönetmenliği Josh Boone üstleniyor. X-Men film serisinin on birinci filmi olacaktır.

13. Boss Level ( 27 Şubat 2020 )

Boss Level, hiç bitmeyen bir zaman döngüsüne hapsolan emekli özel kuvvetler subayının hikayesini konu ediyor. Roy Pulver, ülkesine uzun süre hizmet eden ve bir süre önce emekli olan özel kuvvetler subayıdır. Cinayete kurban giden Roy, öldüğü günün sürekli tekrarlandığı bir zaman döngüsüne hapsolduğu keşfeder. Ölümünün ardındaki gizemi açığa çıkarmak için hareke geçen Roy, zamana karşı verdiği bu savaşta döngüden kurtulmayı başarabilecek midir?

14. The King’s Man: İlk Görev ( 18 Eylül 2020 )

Matthew Vaughn’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kingsman serisinin spin-off filmi olan “The King’s Man”de tarihin en kötü tiranları ve suçlu zihinleri milyonlarca kişinin yok olabileceği bir savaş planlamak için bir araya gelir. Bir adam ise onları durdurmak için zamana karşı yarışmalıdır. Filmin oyuncu kadrosunda Harris Dickinson, Ralph Fiennes, Djimon Hounsou, Alison Steadman, Aaron Taylor-Johnson, Matthew Goode, Gemma Arterton ve Tom Hollander gibi isimler yer alıyor.

15. Bloodshot: Durdurulamaz Güç (21 Şubat 2020 )

Bloodshot filminde Denizci olan Ray Garrison isimli bir adam ve karısı öldürülür. Bunun ardından bir grup varlıklarını gizleyen bilim adamı Ray Garrison’ı nanoteknoloji yardımıyla hayata geri döndürür. Ray bundan sonra kendi gibi olan süper askerlerle çalışacaktır. Bu sırada ise geçmişiyle ilgili hiçbir şey hatırlamıyordur. Ama hafızası geri gelmeye ve karısı ile kendisini kimin öldürdüğünü hatırlamaya başladığında her şeyi yok etmek için mücadele vermeye başlayacaktır. Garrison, yavaş yavaş bu cinayetin ardındaki komployu ortaya çıkaracaktır.

16. The Six Billion Dollar Man ( 5 Haziran 2020 )

1970’li yıllarda yayınlanan bilim kurgu dizisi The Six Billion Dollar Man’in beyaz perde uyarlaması olan yapım, korkunç bir kazadan sağ çıktıktan sonra hükümetin gizli bir projesine dahil olan bir astronotun hikayesini konu ediliyor.

17. Morbius ( 31 Temmuz 2020 )

Morbius, tedavisi olmayan bir kan hastalığını, deneysel bir yöntem ile tedavi etmeye çalışır. Hastalığı, elektroşok terapisi ve vampir yarasaları ile iyileştirmeye çalışan Morbius, korkunç bir sonuçla karşı karşıya kalır. Deneysel tedavi ile vampire dönüşen Morbius’un hayatında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Birçok zorlu durumla mücadele etmek zorunda kalan Morbius’un hayatta kalmak için sürekli kana ihtiyacı vardır ve artık ışığı çıkması imkansızdır. Bu sorunların yanı sıra o, birçok insanüstü güce de sahip olur.

18. The Hitman’s Bodyguard 2 ( 28 Ağustos 2020 )

2017 yapımı Belalı Tanık filminin devam halkası olan The Hitman’s Wife’s Bodyguard, Darius Kincaid’in eşine odaklanıyor. İlk film, bodyguard Michael Bryce ve onun koruması gereken tanığı Darius Kincaid’i temel alıyordu. Bryce’ın, ünlü tetikçi Kincaid’e Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde vereceği ifadesine kadar eşlik etmesi gerekirken, Kincaid’i ortadan kaldırmak isteyen suçluların peşlerine takılması ile bu hayli zorlu bir hal alıyordu. Devam halkasında korunması gereken ise Salma Hayek’in canlandırdığı Sonia Kincaid. Ryan Reynolds ve Samuel L. Jackson bir kez daha başrolü üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ilk filmin yönetmenliğini üstlenen, “Cehennem Melekleri 3” ile tanınan Patrick Hughes oturuyor. Filminin senaryosunu ise Brandon ve Phillip Murphy birlikte kaleme alıyor.

19. Without Remorse ( 18 Eylül 2020 )

Tom Clansy’nin ünlü romanından beyaz perdeye aktarılan Without Remorse, 70’lerde John Kelly isimli deneyimli bir Amerikan komandosunun, Mr. Clark isimli bir CIA ajanına dönüşme hikayesini anlatıyor. Mr. Clark rolünü Michael B. Jordan canlandırıyor.

20. Red Notice ( 11 Haziran 2020 )

Red Notice, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızının peşine düşen bir Interpol ajanının hikayesini konu ediyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.