6 Underground Film İncelemesi

Bu incelememde 6 Underground konusu, 6 underground imdb puanına kadar tüm sorularınızın cevabını bulabileceksiniz.

6 Underground Konusu

İyiliksever 1 milyarderin kendini ölü gösterip, kendine ekip kurarak ( ekibe katılanları da ölü gösteriyor ) dünyayı düzeltmeye çalışmasını konu alan bir film.

6 Underground Oyuncuları

One = Ryan Reynolds ( Deadpool filminden tanımayan kalmamıştır )
Two = Mélanie Laurent ( Sihirbazlar Çetesinden tanımanız lazım )
Three = Manuel Garcia-Rulfo
Four = Ben Hardy ( X-Men filminde oynamıştı )
Five = Adria Arjona
Six = Dave Franco ( Sihirbazlar Çetesinde oynamıştı )
Seven = Corey Hawkins ( The Walking Dead bir çok bölümünden hatırlayabilirsiniz )
Rovach Alimov = Lior Raz
Murat Alimov = Payman Maadi

6 Underground Yönetmeni: Michael Bay, Transformers serisinin yönetmeni.

6 Underground Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz ABD yapımı olup 13 Aralık 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Film 2 saat 07 dakika sürmektedir. Filmin orijinal adı 6 Underground ‘dir. 6 Underground filminin bütçesi 150 milyon $ ‘dır. Film Aksiyon, Macera ve Komedi türü içermektedir. Filmi Netflix ‘ten türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

Filmimiz bir Netflix filmidir. Filmde baştan sona kadar aksiyon dolu sahneler mevcut. Zaten yönetmeni ve başrol oyuncusunu görünce filmi izlemeden bunu anlayabilirsiniz. Ayrıca bir filmde Ryan Reynolds görmek o filmin komik sahneler içerdiği anlamına da geliyor. ( Hiç değilse benim için öyle.) Şahsende filmde de baya espri geçiyor.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada

Ayrıca filmde kan, vahşet ve ölüm hiç eksik olmuyor. Biraz da son çıkan tüm aksiyon filmlerinde olduğu gibi bu filmde de biraz John Wick havası seziyoruz. 6 Underground ‘ta Bol bol değişik ve garip ölüm sahneleri izleyeceksiniz. Eğer kan ve insan parçaları görmeye dayanamayan biriyseniz size göre bir film değil arkadaşlar.

Her Netflix filminde ve dizisinde olduğu gibi aşırı erotik sahne mevcut. Netflix diğer şirketlere göre eş cinsellik, uyuşturucu, küfür, kan, vahşet ve erotizmi en fazla kullanan firma bence arkadaşlar. Onun için filmimiz bundan baya nasibini almış.

Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada
Ayrıca 2019 Yılında Çıkmış Filmlere Buradan Bakabilirsiniz.

Filmin bütçesi iyi olduğundan efektler gerçekten güzel olmuş. Ama filmin belki en kötü ve eksi yönü, konusu! Bu kadar klasik bir konuyu alıp, tekrar ısıtıp seyirciye sunmak bu bütçeye ihanet olmuş. Yönetmenimiz sanırım tam bir A.B.D milliyetçisi. Film baştan sona A.B.D propagandası yapmaktadır. A.B.D ‘nin şimdiye kadar sömürü için girmek istediği tüm ülkelere kullandığı bahane ile film çekilmiş resmen.

Kendi halkına eziyet eden 1 adet diktatör. 1 adet bu diktatörü düşürmek ve yerine demokrasi getirmek isteyen ülke ki bu da A.B.D oluyor. 1 adet geri kalmış müslüman bir ülke, adıda Turgistan olsun. Evet her zamanki senaryonun aynısı işte! Birde bu filmin devamı gelir ben size söyleyim arkadaşlar. 6 Underground 2, 6 Underground 3 gibi devam eder. Çünkü A.B.D dünyanın jandarması değil mi!

SONUÇ: Film ailecek izlenilemez. Filmde erotik sahneler, şiddet ve aşırı kan mevcuttur. 6 Underground imdb’den 10 üzerinden 6.1 puan almış ( 66 bin kişi oy kullanmış). Filme benim puanım ise 10/6 ‘dır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.