Birleşik Holding Limited Kimin?

Birleşik Holding Limited Kimin?

Birleşik Holding Limited şirketi Mcdonald’s Türkiye hisselerini alınca gözler kendilerine dikildi. Birleşik Holding kimin? Birlesik Holding sahibi kim ve nerede kuruldu? Gibi soruları akıllara getirdi.

Piyasa bu tür soruların cevabı ararken Anadolu Holding KAP ‘a bu konuda açıklama getirdi. Açıklamada ” Hisse devir sözleşmesinde Alıcı taraf olarak belirtilen Birlesik Holding Limited, McDonald’s Corporation’ın uzun yıllardır başarılı bir şekilde faaliyet gösteren mevcut bir franchise işletmecisi tarafından İrlanda’da (Türkiye’de McDonald’s franchise işletmecisi olmak maksadıyla) yeni kurulan bir şirkettir. ” ifadeleri yer aldı.

Yani anladığım kadarıyla Birlesik Holding Limited şirketini kuranlar Türkiye için özel olarak birleşmişler. Ayrıca şirket 13 Ocak 2020 ‘de kurulmuş. Aklımda bir soru var bu şirketin başka ortakları yoksa, bu tecrübeli franchise işletmecisi neden kendi şirketinin adı ile almadı? Acaba türklerden tepki çekecek bir şirket mi? 15-16 günlük şirken nasıl bu hisseleri aldı? Alanlar neden kimliklerini açıklamıyor? Bu KAP ‘a yapılan açıklama çok yetersiz olmuş. Bu ülkede adam akıllı bir açıklama olmayacak mı arkadaş!

KAP açıklaması için https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/815832

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.