Cumhurbaşkanı Caniye “Namussuz, alçak” dedi

Biliyorsunuz neredeyse bundan 1 yıl önce Berfin Özek, eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından yüzüne doğru asitli saldırıya maruz kalmış, bu saldırı sonucunda bir gözünü kaybetmiş ve diğer gözü de %30 civarı görebiliyor durumda. Yüzü ise tanınmaz halde…

İşte Berfin Özek olayı sonucunda karaktersiz Ozan Ç. İskenderun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ” Kasten Yaralama ” suçundan 13 yıl 6 ay ( bunun yatarı 5 yıl civarıdır arkadaşlar ) cezaya çaptırıldı. Bunu duyan Sayın Cumhurbaşkanımız “Geçenlerde bir namussuz bir alçak kızımızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkeme 13 yıl ceza veriyor. Kızımızın gözü gidiyor. Kanunun en yüksek oranı bu. Şimdi diyorum ki ben de, bunu da bizim getirdiğimiz söyleniyor. Arkadaşlar diyorum, siz neden kanun diyerek bize böyle cevap yolunu buluyorsunuz. Ben hak, hukuk, adaletten bahsediyorum. Siz burada hakkı, hukuku ve adaleti arayacaksınız. Kendi kızının başına gelmiş olsa, kanunlara mı bakacaksın. Bu kanunların sayfaları arasındaki maddelere değil, vicdanınızın sesine kulak verin” diyerek açıklamada bulundu.

Berfin Özek Önceki ve Sonra ki Hali

Siyasi gözlüğümüzü çıkartıp soruyorum, Sayın Cumhurbaşkanım bu yasaları değiştirmek sizin ve bağlı olduğunuz partinin elinde değil mi? Siz isteseniz bu kanun yasası 1 günde değişir mi, değişmez mi? Eminim çocuklar, kadınlar ve hayvanlar için çıkartacağınız kanun değişikliği tekliflerinizi diğer partilerde sorgusuz kabul edecektir diye düşünüyorum. Ee o zaman neden çıkıpta böyle altı boş ifadeler kullanıyorsunuz. Altı dolu olmayan ifadeler insanlara samimi gelmez, gelmemesi lazım… Bu konuşmanızın arkasından ilgili yasayı değiştirin tüm halk arkanızda dursun. İşte o zaman halktan biri olursunuz.

Peki bu konu neden siyaset üstü bir konu? Çünkü bugün Berfin ‘in başına gelen yarın sizin sevdiğiniz başına gelebilir hatta sizin başınıza gelebilir. Bu Ozan Çeltik gibi şerefsizler, adiler aa bu şu partili buna asit dökmeyelim, aa şu partili buna asit dökelim diye düşünmezler. Onun için çocuk, kadın ve hayvan denilince herkes birleşmeli. Bu tip korkak şerefsizler gün yüzü görmemeli ya da aynı cezaya çaptırılmalı.

Bu arada Cumhurbaşkanımızın dedikleri az bile. Dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Kasten Yaralama suçundan değil Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs suçundan yargılanması gereklidir diye düşünüyorum.

27 Aralık 2019

2020 Asgari Ücret

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.