Enkaz Altında Kalan İnsanların Hikayeleri

Enkaz altında kalanlar

Enkaz altında kalan insanlar sizce o durumda ne hissediyorlar? Göçük altında kalanlar için geçen süre! Enkazdan çıkanlar ‘ın depremde sağ kalmak adına neler yaptığını, depremden sağ kurtulmak için ne mücadeler verdiğini direk kendilerinden dinlemek ister misiniz?

Bu videoları izlerken gözleriniz dolacak, tüyleriniz diken diken olacak, sanki sizde onlarla enkaz altında oksijensiz kalmış gibi hissedeceksiniz. Zifiri karanlık ve sessiz, dört bir yanınızın beton yığını ile çevrili zamansız bir ortamda olduğunu hissedeceksiniz. Ve bu kabusun ne zaman biteceğinden habersiz…

Yüksek Çözünürlüklü Türkiye Deprem Haritasına Bakmak İster misiniz?

Bu kadar acı ve bilinmezin içinde belki de sizi en çok yaralayan sevdiklerinizden haber alamamanız. Eşiniz, çocuklarınız, anneniz, babanız veya sevdiğiniz birisi yanı başınızda da olabilir ya da ölmüş olabilir. Bu umutsuzluk göçük altında kalanlar için en büyük psikolojik etkendir.

Videolar da izleceğiniz üzere herkes bu konu üzerinde duruyor. Bazıları intihar etmeyi, bazıları ise ailesini tekrar görebilme umudu enkaz altında hayatta kalmak için vermiş olduğu mücadeleye sebep olmuş.

17 Ağustos 1999 Depremi Enkaz Altında Kalanlar

17 Ağustos ‘u enkaz altında 98 saat kalan Yüksel Er den dinleyelim. Depremden sağ kurtulmak için kendi idrarını bile içmiştir. Göçük altında oğlunun sesini duyması, komşularının birbirlerine seslenişini…

Türkiye de En Çok Deprem Hangi Yıl Oldu?

1999 depreminde enkaz altında 3 gün kaldıktan sonra kurtulan Ufuk KOÇAK ‘ın hikayesini izleyelim.

17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde 2 çocuğunu, eşini ve sağ kolu ile bacağını kaybeden. Göçük altından kurtulan Asya KOŞAL ‘ı dinleyelim.

1999 depreminde en kaz altında kalan 2 kişinin kurtuluş hikayesi

Enkaz altında kalanların hikayesi

Türkiye’deki En Büyük 10 Deprem

13 Ağustos 2021

En Eğlenceli Oyunlar

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.