Mersin Arslanköy Yaylasında Kar Tatili

Mersin ‘de Kar Tatili İçin Nereye Gidilir? Sorusu için en güzel cevap Arslanköy olabilir arkadaşlar. Ailecek bu hafta sonu tatilimizi, kar da eğlenerek geçirmek istedik. Zaten Adana ‘lı olduğumuzdan kar ‘a hasret bir milletiz.

Adana ve çevresinde ki yaylalara daha önce gittiğimiz için bu sefer de farklı bir yere gitmek istedik. Hem yakın hemde çok pahalı olmayan bir tatil yeri bulmak için 1 hafta araştırdık. İlk önce Kapuzbaşı Şelaleleri ‘nin orada geceliği 250 TL olan kiralik villalar bulduk. Ama güzergah yollarının çok bozuk olduğu, ayrıca yolların kardan buzlanıp kapanabildiğini öğrendik. İşte bu yüzden bu güzel ve doğal ortamdan vazgeçtik. Eğer 4×4 bir aracınız varsa hiç düşünmeyin derim. İlk tercihiniz Kapuzbaşı olsun.

2. Tercih aramalarımız çevremizde ki arkadaşların önerisi ile Mersin Arslanköy ‘e yoğunlaştı. Mersin Arslanköy günlük kiralık ev ararken karşımıza Arslan Köy Doğa Apart Evleri çıktı. Burada dikkat etmeniz gereken nokta Mersin Arslanköy kiralık ev diye arattığınızda karşınıza bir çok ilan çıkacaktır ama çoğu kar için uygun değil daha çok yazın yaylalık için uygun haberiniz olsun.

Arslan Köy Doğa Apart Evleri

Burayı iki güzel insan yönetiyor arkadaşlar. İlk konuşmanızdan itibaren size her türlü yardımcı olmaya hazır bir çift güzel insan diyebilirim. Daha tatile gitmeden kendilerini 20 kere aramış olmamıza rağmen bir kere bile of demediler. Birde her teklifimize olumlu yaklaştılar. En son Cumadan – Pazara kadar kendileri ile anlaştık. Gittik ve çok memnun kaldık kendilerinden. Tek ama tek eksiklikleri kızakla veya çocuklarla eğlenmek için bir rampa bulunmaması. Oraya gidenler tam bir aile ortamı ile karşılaşacaklar. Eğer eğlenmek istiyorsanız arabanız ile 4-5 km. aşağı inip günü birlik gelenlerin olduğu yerlerde güzel rampalar mevcut oraya gitmeniz gerekiyor.

Ayrıca evler köye çok yakın 2-3 km. aşağınızda A101 ‘in bile bulunduğu bir köy merkezi bulunmakta ama tavsiyem evden her şeyinizi alıp götürün. Biz etimizi, sucuğumuzu, yeşillikleri, baharatları hatta abur cubur dahil yanımızda götürdük.

Ücretlendirme için kişi başı günlük 75 TL diyorlar ama siz arayıp görüşün emin olun size her türlü yardım edecekler. 🙂

Evlerin Özellikleri

 • Öncelikle evler yolun kenarına prefabrik olarak yerden yüksek şekilde yapılmışlar. Yani arabanızdan indiğiniz an evinize girebilirsiniz ki en güzel yanı buydu.
 • Öyle çok ev yok 2 ‘si tek daire 1 ‘i iki daireden oluşmak üzere toplamda 3 ev var arkadaşlar.
 • Evler 1+1 şeklinde, mutfağı ile salonu bir ayrıca birde yatak odası + 1 banyo ( şofben var ) ve balkon bulunuyor.
 • Yatak odasında 2 kişilik bir yatak, salonda 2 adet açılır çekyat bulunuyor.
 • Yorgan, nevresim takımı hepsi vardı.
 • Mutfakta A ‘da Z ‘ye her şey mevcut. Ocak, çamaşır makinası, buzdolabı ve uydulu televizyon mevcut.
 • Isıtma olarak salonun ortasında odun sobası bulunmakta. 2 oda da ısınmaktadır. Hatta biz yarım kollu gezdik evin içinde. Odun konusunda ise sıkıntı yok. Kapınızın önünde 3-4 kasa odun bulunmakta ve eksilinde yenisi değiştirilmekte. Yani 2 gün boyunca terleyeceksiniz arkadaşlar.
 • Evlere kadar yollar asfalt ve tuzlanmış şekildeydi. Normal bir sedan araba ve lastikleri kış lastiği olmayan bir araba bile çok kolay çıktı oralara.
 • Ayrıca isteyene kahvaltı ve yemek hizmeti de mevcut arkadaşlar. Kahvaltı fiyatı kişi başı 20 TL, 1 kilo pirzola ve salataları ile 100 TL ‘di.
 • Evlerde telefon iyi çekmektedir ama aynı şey internet için geçerli değil. Bizim hattımız türktelekom du ve bazen çekti bazen çekmedi. Çektiği zamanlarda tam bir işkenceydi açıkçası. 🙂
 • Mersin Arslanköy kaç km diyenler olabilir 54 km arkadaşlar. Adana Arslanköy kaç km diyenler 126 km. 2 saat içinde orada olabilirsiniz.

Arslan Köy Doğa Apart Evleri İletişim Adresi

Biz kendilerine instagram sayfalarından ulaştık. Orada zaten telefon numaraları mevcut. https://www.instagram.com/arslankoy_doga_apart/

SONUÇ: Biz kendilerinden çok çok memnun kaldık. Eğer gitmeye karar verirseniz tam bir aile ortamı olduğunu da göreceksiniz. Tek eksiği çocukların kayıp eğleneceği bir rampanın olmayışı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.